• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Može, kad skineš poklopac na kvačilu sa lijeve strane.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako se ja ne varam to sve lepo piše na satu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma gledal sam sad neki dan taj sat pa nisam ga bas skuzil, a moram brati neki kukuruz s njim pa da pitam..
Znaci 1900, hvala..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivan kc, na zetoru na kardanu mozes imat 540 okretaja na oko 1000 okretaja motora.
5 Spora i kardan preko brzina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nema tome dugo je večina forumaša ustanovila da nije dobro za traktor na taj način brati kukuruzu.
Ja o tome nemam pojma pa samo prenosim pročitano
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nema tome dugo je večina forumaša ustanovila da nije dobro za traktor na taj način brati kukuruzu.
Ja o tome nemam pojma pa samo prenosim pročitano

Kukuruzi ne smeta ali vučnoj lameli i transmiji da :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zar nije na većini Zetora na 2000??
Sad gledam onu Zokijevu sliku 52-ojke, ipak je sredina oko 2 soma

100_1676.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ajde za svaki slucaj jel hoce ko povuci crtu u paintu na ovoj slici gdje mora biti kazaljka za 540 okretaja kardana..
Skroz mi je nejasna ova vura, valjda kad nisam u zetoru sjedil svega pol sata valjda..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kukuruzi ne smeta ali vučnoj lameli i transmiji da :icon_scratch:

Zeljkec, kaj onda nebi smjel s njim ni cirkulara ni mlin tjerati?
Vise od 20godina moj vrti i mlin i cirkular.
Za berac je potrebno oko 30ks motora da ga tjera,a zetor ima skoro duplo.
Vec sam pisal kod nas dvoje tak beru godinama i samo rjeci hvale.
A i kaj nije bolje da se motor vrti na pola gasa nego blizu ful gasa??

Muha nije vecina nego par tvrdoglavih koji nece sprobat nis novo a ni dobro,provjereno.
Antifriz,mjesanja raznih ulja,i do teranja stroja dok ne izdahne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir cirkular i mlin tjeraš u mjestu berać u vožnji i to samo preko vučne lamele istovremeno pokrečeš traktor i berač ko da imaš jednostepeno kvačilo . A opet svako pravilo ima iznimaka kad jedeš pokvarenu hranu nekome ni je ništa a netko dobi proljev i puno briga jel to svačaš ??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da znam da pokrece i traktor,al u 5 sporoj,ne u brzoj,pa za to je i predvideno i napravljeno.

Evo moje vure,na 1950 je 540okretaja kardana.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj se držite vure kaj pijan plota taj Mađarski Ganz - Mavag zna fulati do 15% .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Oficiru probal sam ja lani goniti berač na 1000 obrtaja kardana pa mi se nije svidilo. Bila je lagana uzbrdica, obtaji motora malo iznad 1000 jer jače od toga sve na beraču fučka a traktor se sav trese jer vapi za gasom. Mislim da mu je bolje po starinski.
 

Najnoviji postovi

Na vrh