• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Evo ja danas tjeral beraca na ovoliko okretaja otprilike (crvena crta na vuri)


Cetvrta spora i nekak ga nije bilo potrebe na vise obrtaja tjerati od ovoga, sad na koliko se obrtaja kardana vrtel to samo on zna..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
To ti je negdje oko 500 okretaja. Ja cijeli dan teram na 2000 :). Sad sam došao sa berbe :) 2000 je gdje je ova podebljana crta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
To je prenisko za berač. Lupaju noževi freze. Mora biti oko 540+ okretaja u minuti.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Ivan kc, ja vec godinama berem na 1700 okretaja i supper mi je , kakvo lupanje nozeva freze, pa netreba ga gonit do ibera!!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kojom brzinom si išao sa Zetorom na hiledarki?

Nije bitno koja brzina kad nije kardan preko brzina.

Noževi freze lupaju kad ima dosta stabljike pa ju neuspije samljeti. Tamo na kraju zelenog najbolje radi berač i najbolje čisti ali opet ako nije gusta kukuruza ili velika bezveze ga je goniti pod tolikim gasom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Nisu nozevi nista lupali, a i kukuruza je bila dosta rijetka, tj bilo je dosta izgazenoga od divljaci, pa sta da berac vrti bezveze u prazno..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa ako je kukuruz rijeđi poteraj brže. Ja znam u nekom solidnom kukuruzu sa 539 prvom brzom, da su mi još dva valjka na beraču išao bi dosta toga prvom brzom!
I freza sve dobro sasječka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nije bitno koja brzina kad nije kardan preko brzina.

Noževi freze lupaju kad ima dosta stabljike pa ju neuspije samljeti. Tamo na kraju zelenog najbolje radi berač i najbolje čisti ali opet ako nije gusta kukuruza ili velika bezveze ga je goniti pod tolikim gasom.

Ma bitno mi je koja brzina... možda bi ja probao brati sa proximom, pa me zanima kojom brzinom ići ako sad idem 4 sporom na 2000 okretaja??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ides toliko brzo koliko ti je berac dobar i ovisno o gustoci kukuruze i kolicini trave.
Tvoj koliko vidim ne guli nesto cisto.

Na zadnjoj slici vure je crvenom crtom oznaceno 1750,a ne 2000okretaja motora kak si rekel.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Oficir,ako se to odnosi na mene ja nisam rekel da sam tjeral na 2000 okretaja motora nego na onoliko na koliko sam pokazal na slici (cini mi se da je to tvoja slika bila)..
I istina je da sve ovisi o gustoci kukuruze i kolicini trave, ali siguran sam da svaki T 35 cisti bolje nego T 40, istina da je T 40 brzi u branju, ali T 35 bolje cisti.. (ja imam T 35, ali mislim da budem kupil T 40, samo zbog brzine branja)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivan upravu si,al nism na tebe mislil nego na kolegu zetorproksima90.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam na svom zetoru brojio obrtaje kardana i sacuno da je 540 obrataja na 2060 obrtaja motora a i preko brzina je isti broj obrtaja nista ni veci ni manji u najvecoj brzini :icon_eek: mada je u pitanj 8540 ali mi je isti sat kao ovaj na slici i bio sam uvjeren da vrti preko brzina vise ali ne isto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
A kaj ako slučajno u jutro pukne rikne vura koja broji okretaje motora?
Za taj dan je gotovo ili se onda radi po zvuku motora i učinku vučenog stroja?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Jel dečki a kak da se onda orjentiramo mi kojima vurice ne delaju par godina ili po zvuku ili iskustvu ili ne bi uopče smjeli sa njima radit:icon_question::icon_question::icon_question::wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel dečki a kak da se onda orjentiramo mi kojima vurice ne delaju par godina ili po zvuku ili iskustvu ili ne bi uopče smjeli sa njima radit:icon_question::icon_question::icon_question::wink:

Kaj će ti vura kad sa kalendarom vrijeme mjeriš :drink:
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Problem sa zetorom6011 radi se o tome da kapa ulje na odusak i puse.,snage ne fali i ne dimi na auspuh prilikom oranja sa jeli treba raditi generalku ili da promjenim klipove,karike i stubline molim savjet
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po meni ne diraj nista dok ima snage i dobro ide samo vozi jedino probaj malo zakrenut prema gore cijev od oduska bilo je vec rijeci o tome potrazi ili pricekaj dok se @MUHA javi cini mi se da on ima sliku i bolje pojasnjenje tog oduska!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh