• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Nemoras nista mjenjat ako nemas servo na traktoru nabavi si odusak od ursusa i stavi ga tam kod kompresora i rijesen problem, a ako nemozes, slozi jos jedan iber na drugi poklopac kao ja evo jednostavno i skoro bez muke i para ako znas sam normalno!
34ysk0n.jpg


Ovo ti je pola cola, i sasvim dovoljno i onaj orginalni je osto! Imo sam od ursusa odusak tam di se sipa ulje kod kompresora ali kad sam ugradio servo morali smo ovak napravit jer je tamo isla pumpa!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A gdje ima ursus odusak ja sam imao i njega pa nisam znao da ima.Znaci da stavim jos jedan na drugi poklopc
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@mika prodo bi mi traktor spreman za generalku???
Koje godiste,radni sati i koja bi bila cijena za traktor u takom stanju???
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma
to se ja salim kad smo u raspravu oko mojeg pa reko da ti ponudim hahaha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ursus ima kod kompresora kuda se i sipa ulje!? Mozes napravit ko ja a mozes i kupit drugi poklopac od novije serije sa vecim oduskom eto kako te volja! Uglavnom to je greska i mora bit bolje garantiram
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Mislim da ova novija serija ima bas na tom dugom poklopcu slozen iber tak da slobodno mozes ostavit oba! Ili ak nemas u blizini trgovinu, mozes slozit ko ja to ce te kostat max.50-100kn! A ak ces sam i 20
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
znaci ja bih trebao staviti veci iber ili colazu cjevi pa jel bi se moglo sad stavit ustvari zamjeniti poklopce ovaj sto je napred da stavim nazad pa da iber bude na zadnjem poklopcu?
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ne pa nisi nista napravio!!!!???? Opet je to isto ak znas procitat sta sam napiso napravi tak ak neznas ja ti nemrem vise nikak pomoc!

Mozes umjesto toga napravit deblji kak ti kazes problem je u tome da je cijev pretanka! Valja si sad shvatio!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Drugi poklopac je najbolje riješenje.
Ako ni to ne pomogne onda buš motor slagal.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
6211 ima 540-1000 okretaja kardana,i kadranska osovina je izvana šuplja (ne sječam se ima li kakav šaraf u njoj),i ima malo lufta lijevo-desno i unutra-van.
Negdje na forumu sam čitao o nekim štucnama,i da se ta osovina vadi van i okreće,ne sječam se točno baš. Dal je taj luft normalan,i dal se to da nekako dotegnuti,ili slijedi raskapanje,možda je otišel kakav ležaj unutra?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sutra ću se odlučiti,ako se odlučim,stiže u ponedjeljak... :)
Zasad me samo muči onaj malo pojačani dim,i ta osovina...
Kako je kod tebe,imaš li ti brzi kardan,i kako izgleda osovina?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
6211 ima 540-1000 okretaja kardana,i kadranska osovina je izvana šuplja (ne sječam se ima li kakav šaraf u njoj),i ima malo lufta lijevo-desno i unutra-van.
Negdje na forumu sam čitao o nekim štucnama,i da se ta osovina vadi van i okreće,ne sječam se točno baš. Dal je taj luft normalan,i dal se to da nekako dotegnuti,ili slijedi raskapanje,možda je otišel kakav ležaj unutra?

Zna itko? Hića mi je...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
To je normalno tako je i kod mene (7011),jos sam ja osovinu mjenjao novu prije 2 godine,prebio je kratak kardan bio ispao vani i od toplink,osovina se samo vadi vani i stavlja se druga,u jednih modela ima imbus kljuc i samo se ono malo vreteno vadi van,sto kod tebe nije slucaj...

a to ako ide malo lijevo desno to je lezaj,ali oni tesko odu kad su u ulju uvijek podmazani...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znači,može proći... :) Ništa,onda sutra idemo po traktor! :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je izvana šuplja u njoj je šaraf sa lijevim navojem kao kontra i normalni šaraf i to bi trebala biti štucna na njoj se može ali nesmije klimati . Kardanska osovina iz komada se ne klima osim na ležaju ali to još nisam videl na normalno upotrebljavanom traktoru .
 
Na vrh