• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma cijev je vec okrenuta gore znam da ce mi vecina reci za generalno ali ako se moze drukcije rijesit da ne rasklapam skroz ipoceo je bacati ulje i na kompresor na na zrak nego oko onoe ruckice gdje se ukljucuje
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma ja nebi diro jos nista dok on dobro pali i dobro ide tak ja svojeg imt-a jos necu dirat jos snage ima a to kaj slini na par mjesta me ne dira!!
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma ne dira ni mene samo me kopka malo i morao sam napraniti od plasticne boce posudu vezo zicom da mi ne kapa u garazi po betonu
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ak baca ulje na ručki za uključivanje kompresora treba promijenit gumicu ili cijelu ručkicu(ona koja se povlači prema gore) košta 20 kn,ako curi na drugoj onda je malo veče veselje..
Ili radi generalku ili toči ulje vozi dok ide...
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma necu ni ja dok ne stane sad kad je bio -16 pali ko mina malo npumpm na ac pumpu stisnem ono puce na bos pumpi i pali ko zmaj tako da nije motor skroz u k...u nego me handri to ulje
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je samo to problem jednostavnije ti je ubacit karton ispod njega da ne kapa po betonu!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo da bi tu promjenil oring treba kompresor van,bas je muha neki dan objasnil i slikama popratil u temi ursus c-355 ili 360.
Dosta stjesnjen i pedantan posel al ne i prekompliciran.:p:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ispod cilindra ide jedan kartonski dihtung i to je to,samo treba stari dobro sastrugat dole.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma to me i ne sekira ko ovaj iber ja sam planirao ako ode sroz promjenit klipove karike i stubline
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bilo je za kupiti poklopac gdje je iberlauf i više nije kapalo na jednom sam mjenjal poklopac i prestal kapati do 1500 o/min nije kapal a čim je gas bil viši odmah je kapal .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kakva generalka? Ja čekam dok se majstori MUHA i željko kž ne dogovore,onda se ide šarafit!
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Cekam i ja samo se meni cini dasu njih dvojica na godisnjem otisli na skijanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja vam nisem majstor više iz iskustva Muhač je majstor i skidam kapu kaj se tiče kapanja Muhač valjda ima slika tih poklopaca problem je na njima kaj ulje u povratu iz klavijature kapa ispred rupe za iberlauf na poklopcu buduči da svaki motor malo puše tak i to ulje ispuše van e sad se ne sječam dali ti poklopci imaju kakvu blokadu da ulje ne iziđe van ili je rupa na drugom mjestu . Taj problem je kod mene imalo nekoliko 6211 oko 1986 godine i svi su probleme riješili izmjenom poklopaca za detaljnije ipak trebamo Muhača .:(emo):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kolege forumaši pomoć!

U planu mi je kupnja traktora od 60-ak ks,pa sam oko bacio na 6011,6211,6911.
Inače bavim se stočarstvom,obrađujem 10ha oranice,plus 2-3ha košenja ...vjerovatno bi mi to bio jedini traktor na gospodarstvu....
Sobzirom da sam ograničen proračunom(max. 50 000kn) nekako mi se čini da bi mi ovo bilo nekako najprihvatljivije u pogledu uloženo/dobiveno...a malo sam gledo po njuškalo i dalo bi se solidnih nać....
Pa eto volio bih čut i vaša iskustva,pogotovo onih koji su imali ili imaju takav traktor,radili s njim....prednosti,mogući nedostatci,savjeti.....

Unaprijed zahvalan!
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ma nisu krivi ni poklopci, najvise je kriva tvornica koja je ugradila pre tanke oduske ili ti iberlaufe na te traktore! Pogledajte ove novije serije kakve oni imaju? Mi razgovarali sa mehanicarom iz ceske bio taman kod nas u hrvatskoj, kad smo isli kupit tetku traktor u vrbovec, kaze od 10 traktora 1 baca a sve je isto napravljeno i nikad nisu zakljucili zasto!?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Usporedba 6911 najstariji (osim za Indiju 1984 rađeni 1994 prodavini kod nas) prednosti jači motor borung 102 rezervar gore mehanički kuplung drugi stepen ručni , 6011 i 6211 razlike 6011 mehanički kuplung stari tip pvp , 6211 hidraulični kuplung novi tip pvp malo ekološkiji osjetno zbog pvp slabiji borung 100 oba u ostalom dosta sličnosti i mjenjač oba na podu . Bacanje ulja kod mene 4 došla istovremeno i svi bacali ulje naročito kod mljevenja kukuruze u mjestu ja ne tvrdim da su poklopci krivi ali ta 4 su promjenom poklopca prestala bacati ulje .
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
6011 i 6211 su mi najviše zapeli za oko pa me zanima najviše jel je to "dobra kupnja" s gledišta uloženo-dobiveno il ima i boljih rješenja...općenito kakvi su traktori???
Nemam baš nekog iskustva s Zetorima pa mi je sve nepoznanica,tak da svaki savjet dobrodošao!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
6211 je naslijedil 6011 nema velikih razlika 6211 ima tišu kabinu više se miče ima hidraulični kuplung malo mekaniji mana kaj prije ode celinder nego kod mehaničkog poluga pvp nema gumb za startno punjenje i netreba točit ulje u pvp podmaziva se od motora ostalo je isto .
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Kolege forumaši pomoć!

U planu mi je kupnja traktora od 60-ak ks,pa sam oko bacio na 6011,6211,6911.
Inače bavim se stočarstvom,obrađujem 10ha oranice,plus 2-3ha košenja ...vjerovatno bi mi to bio jedini traktor na gospodarstvu....
Sobzirom da sam ograničen proračunom(max. 50 000kn) nekako mi se čini da bi mi ovo bilo nekako najprihvatljivije u pogledu uloženo/dobiveno...a malo sam gledo po njuškalo i dalo bi se solidnih nać....
Pa eto volio bih čut i vaša iskustva,pogotovo onih koji su imali ili imaju takav traktor,radili s njim....prednosti,mogući nedostatci,savjeti.....

Unaprijed zahvalan!

prodam ti ja svojeg

kako mislite da treba mjenjati poklopac ibera i kolika treba biti cjev ako ce prestat kapat stavit cu ja cjev od skele samo da ne kapa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh