• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Ok a gdje se ta štangica spaja, još nisam siguran dal mi radi kuplung za uklučivanje kardana. Sad sam ugasio traktor da bi uključio kardan, još me zanima ona ručica do sica gdje su oznake D,M,P, meni je ručica na sredini i neda se pomaknut ni na jednu stranu vjerojatno je i to zapeklo, šta bi trebao uraditi da je odblokiram i još jedno pitanje zamjenio sam filter hidraulike ali čitajuči vaše poruke o hidraulici da se nekakav filter nalazi ispod sica e sad ja neznam dal to moj ima ili ne. Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Spaja se na pedalu kvačila.
Bum potražil sliku pa stavim.

DMP bolje ne diraj, da bi to razradil treba skidati poklopac hidraulika i polužje. Za normalan rad u sredini mora i biti.

Nisam bas sto posto siguran (ko bi to pamtil) ali mislim da tvoj nema povratni filter ispod sica čim ga ima na motoru sa strane.
Ali zato imaš usisni filter dole na pumpi.
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Ok hvala, ak možeš pošalji slike,gdje misliš na pumpi, možda misliš pumpu sa strane, ako misliš pumpu sa strane ja je nemam.

Zaboravio sam pitat dal ko ima šemu struje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ako nemaš pumpu sa strane onda ti je ispod mjenjača,znači legneš ispod traktora i imaš ispod jedan okrugli poklopac i na dnu njega ti je šaraf za ispuštanje ulja,e tu ti je pumpa i filter
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ok hvala, ak možeš pošalji slike,gdje misliš na pumpi, možda misliš pumpu sa strane, ako misliš pumpu sa strane ja je nemam.

Zaboravio sam pitat dal ko ima šemu struje.
Evo slika, dobro sam mislil ali sam krivo napisal.
Poluga se spaja na cilindar kvačila a ne na pedalu.

100_4754.JPG 100_3802.JPG 100_3801.JPG
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
A kaj se filtera tiče.
Ti si očistil ovog na motoru.

100_4748.JPG

Pod sicom imaš povrat i tam filtera nema.

100_4753.JPG

Ali zato imaš filter ispod traktora na poklopcu pumpe.
Taj je usisni.

100_3794.JPG
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Hvala svima na pomoći ja sam riješio svoje probleme uz Vašu pomoć.Jedino sad nisam siguran dal će mi radit kuplung uključivanja kardana, to ćemo saznat kroz koji dan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako nebu i to se da poštelati tak da nemaš brige samo pitaj.
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Evo isprobao ja ručicu za uključivanje kardana i sad ide bez gašenja traktora s tim da mu moram malo dodati gas da se uključi kardan, sad dal je to normalno ili ne neznam. Htio sam pitat Muhu di se to još može fino poštelati i ako neko zna kako očistiti kiler od kamenca, negdje sam pročitao da se čisti sa sodom, pa bih Vas molio ako ko zna da mi objasni postupak HVALA.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To s dodavanjem gasa da se uključi mi je nejasno, to tak nebi trebalo raditi.
Čim pustiš kvačilo kardan bi se trebal okretati kad je motor upaljen, a kad stisneš kvačilo kardan mora stajati.

Kiler može neka soda ili solna kiselina, ako ga pojede nije šteta jer je očito ionako loš
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Sad na kraju dok malo bolje promislim sto posto si u pravu ali ja sam povukao ručicu pritisnuo kvačilo da o gas i prebacio u željeni položaj, možda nisam trebao dat gas , ali prvi put dok sam probao nije išlo bes gasa. Sad već ni ja nisam siguran.
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Ljudi pozdrav, ja sam još i dalje u fazi renoviranja svog traktora gdje svakodnevno nailazim na probleme, ali sam svakim danom sve bliže završetku. Zamolio bih Vas ako mi netko može objasniti kako se štelaju kočnice i gdje se odzračuju, bio bih zahvalan ako ko ima kakvu sliku uz savjet HVALA.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Prati lajtung kočnica koji ide na trube. Tu ti je i odzračnik na kojem odzračiš ako ima potrebe.
Ručnu štelaš ispod onih rebrastih poklopaca koji su malo iznad stegnuti s vijkom ključ 13 ili 14.

Ako treba slika javi pa stavim
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Može slika za ručnu ako nije problem, zanima me dal se pakne mugu doštelati, jer ja kad pritisnem kočnicu kao da nisam pritisnuo i jako mi je niska, a kad napumpam kočnicu tad je višlja ali bez ikakvog otpora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Nema doštelavanja pakni, one su samoštelajuče.
Slika kasnije
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Bane sa tim se nemoj zamarati,inače ti je to složeno na koćionom cilindru -unutarnjem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Na kojem se principu samoštelaju?
U glavnom kočionom cilindru na klipičima su rasječeni prsteni na kojima šeta klipič taman toliko kolko treba, ne umaraj se s tim, tu nemaš kaj promjeniti.

Količinom ulja u kočnom sustavu.
Količina ulja u sistemu nema nikakve veze s samoštelanjem
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ne zamaram se nego sam radoznao
Jer sam prije mjesec ili dva na svom 4911 rastavljao(a nije prvi put)kočnice i nisam vidio nikakav sistem samoštelanja,pa sam pretpostavio da je nešto u cilindima,abio mi je na jednom cilindru (novom)vratit ga nazad da mogu vratit pakne da mi doboš ode na mjesto,jedna strana išla bez problema,a druga s jedne strane cilindra klipić ide bez problema,a sa druge niti sa stegom najrađe nebi išo,pa mi sve skupa bilo još manje jasno
Vidio sam unutar cilindra(ako je to to)kao neki prsten sličan segeru,samo bez "uha"
 

Najnoviji postovi

Na vrh