• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Temperatura goriva nebi trebala imati veze. Temperatura zraka može imati veze, u hladnijem zraku bi trebalo biti više kisika.
onda sam ja trebal frezati po noči ?, dojdi ti na taj berg frezat po noči , :icon_axe: , xd
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
puknuti, jesi razmisljal o prisilnom hladenju zraka? hladnjak zraka na traktor smontirati?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak možeš zrak ohladiti zrakom koji je temperature kak i taj zrak kojeg bi hladil
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Tak da jedan stoji kraj tebe i puse u zracni fiter.. ko juvu kad dobis vrucu

Treba uzet i ostalo..ak ima puno vur manje je motor opterecen.. jos ak nemas kabinu.... idess djurdja..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
onda sam ja trebal frezati po noči ?, dojdi ti na taj berg frezat po noči , :icon_axe: , xd

Možda ti bi po tome svemu bilo najbolje frezati po
zimi onda je najbolje hladan zrak.???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
ali u proracun potrosnje treba uzeti u obzir i temperaturu goriva.... sta kaze fizika jel bolje da je gorivo sto toplije ili sto hladnije?

Temperatura goriva nebi trebala imati veze. Temperatura zraka može imati veze, u hladnijem zraku bi trebalo biti više kisika.
Temperatura goriva nema veze ak se računa s masom (kg), a ak se računa s litrama (volumenom) onda ima.

Pri mjerenju snage uvijek se računa s masom, sve krivulje potrošnje idu s masom itd.
 

Dalibor89

Novi član
Tu od
16 Ruj 2017
Poruka
5
Ja kad sam isao kupit prikolicu Zmajevku, pa sam sa 6211 na 2000 obrtaja potrosio 17.5 litara na 70km. Jedan smer 35km i nazad sa njom 35km. Sipao na pumpi kad krenuo i kad se vratio. Pa onda tih 30 litara na 250km na punim gasu nebi bas rekao al ajd :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dal je varirala potrošnja, ili si vremenski duže obrađival jednu ral?

Vremenski puno duže i dvije brzine niže .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ja kad sam isao kupit prikolicu Zmajevku, pa sam sa 6211 na 2000 obrtaja potrosio 17.5 litara na 70km. Jedan smer 35km i nazad sa njom 35km. Sipao na pumpi kad krenuo i kad se vratio. Pa onda tih 30 litara na 250km na punim gasu nebi bas rekao al ajd :)

Tolko i moj pocuca na toj relaciji.
moras ga drzat na ful gasu 10 sati da potrosi 30 na 250 km :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Kakav je to način komunikacije i ophođenja jednih prema drugima?
Može li se rasprava voditi argumenatirano i bez vrijeđanja?

Smirite strasti, jer ak se ponovi i jedan ispad, bit će bodova ii kazni.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Malo sam se potrudil i prelistal tvorničke podatke.
Zetor 6340 tip motora Z 7701 max.sp.potrošnja 245
g/kwh.Potrošnja ulja 0,8 g/kw na 100h.
 

StevoZ

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
5
Pozdrav, na Zetoru 6211, imam rucicu koja pali pumpu, u drugom položaju pali kardan, u trećem bi trebala prazan hod, međutim da bi ja digao poluge na traktoru moram da ubacim rucicu da radi kardan nikako ne mogu napraviti da mi se dizu poluge bez kardana.

Drugo pitanje, naprimer idem negdje i poluge se same dignu, da li je to do ostecenja kocke da puste ulje nazad u klip?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ručica ima 4 položaja najniži radi hidraulik gore hidraulik i kardan još gore neutral još gore kardan preko brzina . .
 

StevoZ

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
5
Ručica ima 4 položaja najniži radi hidraulik gore hidraulik i kardan još gore neutral još gore kardan preko brzina . .
Hvala, meni rucica nece da stoji skroz vertikalno kao ona desno?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako ručica ima puno lufra možda je poderan štift između ručice i osovine. Ako ne onda je možda savinuta vilica.
U oba slučaja nemaš više kud gurnuti ručicu prema dole jer smeta poklopac.
 

StevoZ

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
5
Hvala resicu rucicu, skidam poklopac mjenjaca, nego zasto moram upaliti kardan na rucici da bi dizao poluge

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja predpostavljam da zato jer ju ne možeš gurnuti skroz u donji položaj radi razloga koje sam navel.
Praktički trenutno imaš najvjerojatnije samo 3 položaja ručice?
 

StevoZ

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
5
Evo napravio sam rucicu i sad normalno ali mi se pomalo same dizu poluge

Da li razvodnik pusta ulje?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh