• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Potrošnja zna varirati prošle godine natočim 20 litara zrotiram 3 rali i malo ostane ove godine natočim 20 litri zrotram 1 ral i malo ostane a traktor i brane i zemlja ista a obrada ove godine puno teža :fiery:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Ako ga najdes preporuci ga meni i Dadi..
ali ja bi prije majstora probao delat s otvorenim prozorima i samo svjez dizel sipat prije pocetka radova :D:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Potrošnja zna varirati prošle godine natočim 20 litara zrotiram 3 rali i malo ostane ove godine natočim 20 litri zrotram 1 ral i malo ostane a traktor i brane i zemlja ista a obrada ove godine puno teža :fiery:

Dal je varirala potrošnja, ili si vremenski duže obrađival jednu ral?

Zetorboy- kad dođem doma budem probal u paintu ti nacrtati objašnjenje, stvarno ne znam kak drukčije s tobom nego po vrtićki...

Inače, ak hočeš smanjiti potrošnju, trebal bi valjda zatvoriti prozore, to ti je fizika.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Ja bi radije s litrenkom i eurima skocil coveku doma da to vidim na svoje oci :)

Samo kaj bi sad jos dvojcu tu s foruma poveo koje isto to zanima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Ako idemo, idemo svi.

Ja isto bi htel videti koji to traktor rasterečen troši tak malo. Nemam neka iskustva ali nekad kod mene kad su tukli na mjestu na pol gasa su omeknuli dost nafte da bi vure natukli.
Posto su bili na mjestu nisu ni konj, dva snage koristili od onog kaj mogu dati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha- ja sam tebe držal za velikog majstora i gospodina, naj me tjerati da mijenjam mišljenje... Pretpostavljam da su delali poslije generalke, normalno da više troši kad ima nove karike, leteće, stojeće i sve ostalo, treba to i vrteti, otpori su veći... Kad se malo motor razloha, onda lakše ide i manje cucla!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Aaaa....Ako onda necemo potrosaca na dvoristu, treba uzet traktor sa sto vise sati, manji otpor sklopova motora nego u novog :D:

Ovo je sve jace od jaceg :D:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Traźim majstora da mi smanji potrošnju na traktoru
marke Zetor 6340.Potrošnja 7 litara za 60 minuta
2000 obrtaja roto brana 2,5 metra Dobro plačam
odojak ili janjetina za gablec gratis.:icon_pidu::icon_pidu:

Kad okrenes 10000 vur :D: motor bu poprilicno poderan i bude bil manji otpor motora :D: i trosit ce 3 litre na vuru...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Traźim majstora da mi smanji potrošnju na traktoru
marke Zetor 6340.Potrošnja 7 litara za 60 minuta
2000 obrtaja roto brana 2,5 metra Dobro plačam
odojak ili janjetina za gablec gratis.:icon_pidu::icon_pidu:
i sad te podatke prepeglajte kroz vožnju od 250 km i eto dokaza da u vožnji ne troši kao i na frezanju :icon_anal:
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Kad okrenes 10000 vur :D: motor bu poprilicno poderan i bude bil manji otpor motora :D: i trosit ce 3 litre na vuru...

Onda je najbolje da izvadim karike sa klipova pa
neče imat skoro ništa trenja a potrošnja minimalna.:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje:

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
i sad te podatke prepeglajte kroz vožnju od 250 km i eto dokaza da u vožnji ne troši kao i na frezanju :icon_anal:

Normalna stvar da u vožnji bez opterečenja troši manje.Kad mu zakačiš punu prikolicu trošit če više.
Potrošnja osobnog automobila također varira ako se voziš sam ili imaš 4 suputnika.:icon_thumright:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Ak njegov trosi litru na sat.. uz minimalni otpor taj motor ima bar 30000 vur :D:
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Zetor kad natuče 10000 sati je zdrav za generalku ,
a potrošnja da ga ne stigneš točiti.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
U tanjiranju sam trosio sa svojim 35 litara na 20 duluma sve sa transportom od oko 25 kilometara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Muha- ja sam tebe držal za velikog majstora i gospodina, naj me tjerati da mijenjam mišljenje... Pretpostavljam da su delali poslije generalke, normalno da više troši kad ima nove karike, leteće, stojeće i sve ostalo, treba to i vrteti, otpori su veći... Kad se malo motor razloha, onda lakše ide i manje cucla!
Ko što rekoh, nemam iskustva u radu, ali na mjestu je bilo kak sam napisal. Pa ti mjenjaj mišljenje ako misliš da treba.
Meni ta potrošnja izgleda jako mala i teško bu me uvjeriti u nju, kak i u onu kaj je ZJ napisal. Poznam ga i znam da ga nije tiskal pun gas nikad ni minutu u komadu, a kamoli tolike kilometre. A i koji motor to more zdržati, ful gas toliko vreme, to ni u formuli tak ne delaju....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zj tiska pun gas samo kad je mašina ugašena
jer osim kaj na punom gasu nema največi moment raste specifična potrošnja ulja , vode i goriva ( a stradaju i uši )

btw ja sam jućer frezal sa štoretom na punom gasu , jel sma ja onda svu snagu prenjel na kardan ?
treba reči da sam frezal na dol..tak da za pogona nije trebal ni jedan konj , štoviše kotači su dodatno prenosili snagu na frezu ..

Još bi zj-a pital koliko bi metnul utega na štoreta ako uz brijeg idem s dignutom frezom i prvi kraj ide u zrak ?..imam 3 x 30 kila utega , kutiju , 20 kila lanca .
i da li su ti utezi ispred prednje osovine rasterečivali zadnju osovinu pa je štore išel po zraku ?

kaj veli ta njegova knjiga
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
ali u proracun potrosnje treba uzeti u obzir i temperaturu goriva.... sta kaze fizika jel bolje da je gorivo sto toplije ili sto hladnije?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,719
Temperatura goriva nebi trebala imati veze. Temperatura zraka može imati veze, u hladnijem zraku bi trebalo biti više kisika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh