• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da, neispravan motor, getriba bez zupčanika, od struje samo metar kabla.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Dobar traktor je bio, tu je još mokar pa se sjaji, ali farba je bila u skladu s godinama, malo izblijedila, ništa strašno. Cijenio sam ga 8 tisuća, prodao ga za 7900...

Farba i nije toliko bitna koliko je motor, mjenjač i hidraulika . Meni sasvim dobro izgleda i farba.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mehanika je u jako dobrom stanju, 9-10. Pisao sam da me muči što malo dimi, ali to nije ništa. Baš me sad zvao čovjek, vozio ga je cca 250km doma full gas bez problema, kaže da ide ko zvrk, a potrošio je nekih 30-35 litara goriva, ni sam nije mogao vjerovati...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
60 konja traktori i nisu neki potrošači ama baš nikakvi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa nije u transportu trošio na punom gasu isto kao i pun gas frezanje , kaj brijete ..gluposti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Čisto za usporedbu: 2x80km, pun gas većinu vremena, 19 litri. Doduše, 40km/h getriba.
znači, 30 litri na 250km.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zetoru je svejedno, on uvijek potroši tu negdje, bilo da ide prazan, vuće punu prikolicu, plug, frezu... Nisu to gluposti nego iskustvo kojeg ti nemaš.

ZJ- to he tvoj Same?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Gogo, nemre to nikak biti istina. Može se računati u nekakvoj prosječnoj potrošnji, ali veći teret zahtijeva više snage i više goriva. Ali ak se freza na 1500, a vozi po cesti na 2200 onda srednja potrošnja može biti slična.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa oni i jesu na glasu da srknu u transportu, valjda radi toga. Ovaj je kod mene polovicu svih sati napravio u vožnji, svu robu lifram s njime, a većinom mali tereti, i nisam primijetil neku razliku u odnosu na rad s malčerom od dva metra. Nisam nikad ni mjeril potrošnju u decilitrima, nit me to zanima, ali neke stvari su jasne, a i koliko podataka s konedate ili priručnika možeš primijeniti na strojeve stare 25-30 godina?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Konedata sadrži opće podatke.
Za te stvari gledaju se test liste.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Vecu glupost nisam skoro vidio tu. 250 km proc s 30 litri :D:

Moj je 8 ks jaci pa sukne na 70 km oko 15ak litara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Zakaj?
Kž-Grubišno Polje i natrag. Napunjen na polasku, dopunjen na dolasku, oko 4,5h vožnje za približno 150km (između 2 točenja).
Potrošnja 19/4,5 = 4,2 lit/h. Pa nije baš ni malo za neopterećen motor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Napisao si da ima brzu getribu kaj ovaj nema i ak razvije prek 25 km/h je cveće jos na gumama 28 coli predpostavljam 14.9.

Imam u firmi slican tome pa znam kolko sukne na cesti i jos na ful gasu s istim gumama i tesko prebaci cager prek 25.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
OK, shvatil sam. Ne govorimo o istom., no nije nemoguće.

250 km = 10h. 35/10=3,5l/h.
Misliš da je to malo?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
3.5 litre na sat na ful gasu??
onda mu na leru na nekom.optimalnom gasu trosi ispod litre.. ko trimer recimo :D:
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jebi ga, pitam ga koliko litara, kaže 30-35, možda je bilo i 28 ili 37.
Pitam koliko kilometara, kaže 250, možda je bilo 230 ili 270.
Kaže pun gas, to može biti 2000 rpm, možda 2200, možda i 2300.

Ali potrošnja odgovara otprilike mom iskustvu s njime, i opet vamo-tamo, ode pol rezervoara.

I da, u sjetvi kukuruza, prva brza, gas oko 1000rpm, potrošnja oko litre na 60 minuta, opet kažem, nisam mjerio u decilitrima.

Zetorboy- gluposti si počeo pisati ti, nebreš me uvjeriti u neke stvari kad znaš da tjedno napravim više sati nego ti godišnje, majku mu.
Osim ako misliš da lažem, e, onda je to tvoj problem.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Litra na sat u sjetvi?? :D: s cim? Upaljacem :D:

Cuj to ja pisem gluposti a ti velis da traktor u sijanju trosi litru na sat.

kaj lazete tolko ovaj napaceni narod
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ajd dečki bez prepucavanja. To ne vodi ničemu.

Računska potrošnja je 2 dcl/ksh, znači s litrom na sat radi sa snagom od 5ks
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sad mi izračunaj koliko mu konja treba za vuči sebe i dvorednu OLT MSK?
U obzir moraš uzeti vrstu zemlje, temperaturu zraka, jer nema istu iskoristivost goriva ako je vani toplo ili hladno, gustoću ulja u mjenjaču, bočnim reduktorima, sistemu volana, nije isto vrtiti to ulje ako je rijetko ili gusto, podmazanost kompletnog sistema traktora i sijačice, starost goriva, promjer kotača i stanje guma, težinu šofera, sjemena,gnojiva, dal su prozori otvoreni ili nisu i otkud vjetar puše, pohabanost kompletnog stroja itd, itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh