• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ursula ne mješa brzine, on ih u radu gubi zbog lomova zupčanika i osovina :(rofl):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako to izgleda kad se hoces rijesiti zakivanja na Zetoru.Kupovati nove vilice izade malo skupo.
 

Prilozi

  • DSC00369.jpg
    DSC00369.jpg
    60 KB · Pregleda: 240

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Sta da uradim da mi mjenjač na traktoru sto manje grci kad prebacujem u brzinu?
Dal ne fali ulja u njemu pa nesto česce grci i nekad nece da ubaci u zeljenu brzinu iako traktor stoji u mjestu, pa moram u neku drugu ubaciti pa onda vratiti u zeljenu brzinu. Dal je nesto pokvareno ili samo ja ne znam dovoljno dobro da rukujem sa njime pogotovu sto imam dva mjenjaca za brzine i onaj rikverc.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,115
Prilikom ubacivanja u brzinu smanjiš okretaje motora i onda ti je krčenje puno manje,a ako nemaš sinhrone uvijek će malo krčati jedino češ s vremenom dobit osjet za ubacivanje u brzinu pa će to biti minimalno :(sweat):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kada ti traktor stoji na mjestu upaljen, a hoces krenuti, stisni kvacilo i drzi nekoliko sekundi i onda ubaci u brzinu, manje ce ti krcati.

Kada se vozis, npr. iz cetvrte u petu, kad se zaletis u cetvrtoj, stisni kvacilo, izbaci u ler, pricekaj dok se okretaji motora spuste do 1200-1300 o/min i onda ubaci u petu.

Meni se tako pokazalo puno bolje i bez krcanja.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Otprilike ove stavke uzrokuju tvoj problem.Lamela zamascena Ne odvaja kvacilo dovoljno.Nije nastelana kocnica zupcanika .Potrosena plocica kocnice u mjenjacu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Lisnik sad za Zetore sa donjim mjenjačem sve nove vilice imaju navarene bradavice trebala je vilica kolegi za 4911 morali smo kupiti sa bradavicama i iste odrezati .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Donji mjenjač je mjenjač na podu a gornji je kod volana (stare serije ).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Znači da je to model traktora sa dva mjenjača.:icon_e_biggrin:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Juče mi spade točak na njivi dok sam orao, sreca pa sam vidio na vrijeme i stao pa je tocak ostao na osovini nije bukvalno skroz spao na zemlju. Ne znam dal se ikad ikome ovako nesto desilo i nisam znao da tako loše izlgeda taj mehanizam sto drzi točak, bukvalno kad pukne lezaj automacki točak moze da spadne jer nema sta da ga drzi vise a saraf ga priteze samo preko lezaja.

picture.php

picture.php
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Takav sistem imaju skoro svi traktori pa čak i neka vozila (zadnji kotač)
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Samo ovaj mali lezaj je promjenio majstor kaze da je kontra bio okrenut lezaj kad je nekad neko mijenjo pa ga je stavio kontra nego sto je na slici. A drugi tocak nisam gledo valjda ce biti dobar.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sad zumiram sliku , stvarno je ležaj naopako , dobro da se nisi ubio na cesti .
Provjeri ti za svaki slučaj i drugu stranu
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Nismo drugi otvarali jbg neka ga sada, ne daj boze mogo je spasti u voznji ko zna sta bi moglo da bude :(
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ulje iz getribe se ispušta na filteru pumpe, i onom velikom šarafu ispod kabine, ili ima još koje mjesto?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Samo ta dva, a ako hočeš sve ispustiti onda treba skidati ona dva limena poklopca ispod kabine i skinuti pumpu hidraulike. Usput i filter očistiš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh