• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,115
Ako s čašica sporo puni,nije do filtera,ali nije ih zgoreg promjenit,ali može biti da imaš previše protka(rupa,a ne premalo :icon_e_surprised:
Može biti da ti je negdje crijevo napuknuto pa vuče zrak umjesto goriva :(
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pa nemoguce da je juce vuklo zrak a danas kad sam gonio radi sve normalno kad zavirim u rezervoar vidim da ima prljavstine neke i vidim i musicu na dnu mozda me i ona malo...
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Ne znam koko je resen usis u samam rezervoru . Na kolima mi se ponekada dogadja da navuce na sito prljavstinu u samom rezervoaru a kad ga ugasim ono spadne pa ide neko vreme . Ko gremlini da su u njemu dok nisam otkrio sta je . Od tada cim krene da zeki odmah vadim usis iz rezervara i ocistim i mirna Backa .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najjednosavnije na dnu rezervara skinuti šaraf ,ispustiti gorivo, skinuti rezervar , skinuti plovak i isprati rezervar ako ima taloga ubaciti lanac u njega i ispirati do čistog. Ispuhati i provjeriti crijeva od AC do rezervara .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Opet je lakse spojit da vuce iz karnistera nego tolku procedru raditi.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Skinuta dva crijeva sto idu u rezervoar promjenja, rezerovar skinut ispran vodom zatim benzinom, dvije cjevčive sto idu unutar rezervoara sam cistio nekom tankom zicom nije nesto najbolje islo al sam guro dokle moze da ide zica, filter promjenio stavio novi, posle dok sam pumpao na pumpicu uvuklo je u časicu nekog mulja aman iz onih cjevčica u rezervoaru sto su, upalio traktor i radi sad normalno. Mislim da je problem bio do crijeva i do tih cjevčica sto su uronjne u gorivo u rezervoaru ako bude opet zezalo moracu bolje da ih očistim jos jednom.

Ja sam zamjenio onaj filter ispod časice onaj veliki, a sta mu je ono kod rezervoara gdje idu ona metalna crijeva kakva je ono časa?
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To ti je filter hidraulike, čaša se odvrne, i unutra je uložak koji se mijenja.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Aham to je znaci za hidrauliku. A kako se provjerava nivo ulja u hidraulici i koje ulje ide u hidrauliku a koje u motor? I gdje se provjerava ulje u mjenjacu i koje i tu ide?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,589
Za mjenjač i hidrauliku ti je jedno ulje a nivo provjeravaš na mjeraču kod šalt keble imaš šeraf i odvrneš i pogledaš koliki je nivo ulja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tako je, a ulje može ići Transhidrol 85, ne znam kakvi su nazivi za ulja kod vas u Bosni...
Ovdje je mjerač ulja-

 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
E super hvala vam puno , danas vidim stao mi i sat na mjeracu ne znam dal to znam opremiti a sutra mislim da odvrnem kontrolnu tablu jer mi je spalo svjetlašce koje blinka kad upalim zmigavce, ne znam kako da stane sat bas mi krivo a tek 1900 radnih sati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Opet je lakse spojit da vuce iz karnistera nego tolku procedru raditi.

Nije neka procedura treba manje od sat vremena najviše me živciralo čekati da iscuri gorivo , nakon toga ubaciš jedan nepovratni i više nema pumpanja kod prvog paljenja .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
bilo gdje između rezervara i ulaza na čašicu. ja sam imal odma na rezervaru na izlazu.
Staviš ga negdje gdje je dostupan za očisitit,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nije neka procedura treba manje od sat vremena najviše me živciralo čekati da iscuri gorivo , nakon toga ubaciš jedan nepovratni i više nema pumpanja kod prvog paljenja .

Ja nisam spominal prvo palenje i drukanje, nego spajanje iz karnistera samo da se utvrdi jel greška na rezervaru i dovodima to šta mu traktor crkava odma i slabo vuče gorivo, kak je napisal.
Ako se traži uzrok kvara, lakše je odvrnuti jednu šelnu, nego ispuštati gorivo, odšerafljivati rezervar, pa opet šelne , plovak, itd.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Slabo se vidi na slikama, ali morao bi bar servo volan imati za te novce...
 

Najnoviji postovi

Na vrh