• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Aham, dobro hvala puno na odogovoru :)
Nego koji plug da uzem koji je pogodan za zetora 6211 kakva su vasa iskustva?
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Koje marke imaju neki visoki niski sta znam kakav je tvoj mozes li mi slikati ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Za to odeš u Banju Luku i kupiš diplomu :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Onda uzmi OLT-a. Ali nemoj me kriviti poslje ako ti se nebu sviđalo kak radi. Ja imam IMT-a. Kolege na puno mjesta kažu da olt radi puno bolje. Ja nisam probal pa neznam. Ili uzmi neki zapadni. Kolege kažu da svaki zapadni plug radi puno bolje od olt-a ili imt-a. Eto sad znaš isto koliko i ja. Ili ipak opet neznaš ništa ? Poznat mi je taj osječaj.
Neče ti nitko odgovoriti jer nitko neče da ga okrivljuješ ako ti se ne svidi plug.
Zetorboy tvoj nebu delal nikak jer nedaš sliku.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Gledaj na to ovako,svako ima nekakva iskustva,sa svojim plugovima,a većina nema mogućnost isprobavati rznorazne plugove,tako da ćeš u većini slučajeva dobit vrlo subjektivan odgovor,to ti je isto kao da pitaš koji je auto najbolji,svi voze,a ostalo ovisi o ukusu?Ja imam jedan plug i snjim sam jako zadovoljan,al nisam probao ni jedan drugi :=:)
Tako da bi ti i moj odgovor bio jako subjektivan!
Tako da kad ti neko napiše ovaj je najbolji ispad da svi ostali plugovi ne valjaju,a svaki se plug u različitoj zemlji različito ponaša
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Knele- treba napisati kakvu zemlju imaš,i što je najbitnije,što misliš zaoravati? Plug ko plug,svaki više-manje okreće zemlju,ali ima tu mnogo finesa... Ja sam probao dosta plugova,ali odgovorno tvrdim da su IMT i OLT samo dobri za otpad,ali to ne znači da tebi neće poslužiti.
Ja imam 6211, imam zemlju gdje mu je 2x10" previše,i zemlju gdje bi mogao i sa 2x16"...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Najdi negdje OLT Posavac 2x12" VK.
Na lakšoj zemlji budeš išel brže, na teškoj polakše i izoral buš sve kaj trebaš.
Možda je pri vama lakše najti Leopard Bos. Dubica 2x12" VK. I to je dobar izbor.
Dobri su to plugi za male novce. Kad ih "prerasteš" lako ih prodaš. Dijelova ima i nisu skupi.

Naravno da boljih ima, ali i skupljih.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Posavac je ok plug.. Ja bi ti još preporučio Slavonca 2x12, al novijeg Slavonca, ne one stare 2x10. Imaš u temi oranje gdje sam stavljao slike i kolega MrSima ima takav plug.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Knele- treba napisati kakvu zemlju imaš,i što je najbitnije,što misliš zaoravati? Plug ko plug,svaki više-manje okreće zemlju,ali ima tu mnogo finesa... Ja sam probao dosta plugova,ali odgovorno tvrdim da su IMT i OLT samo dobri za otpad,ali to ne znači da tebi neće poslužiti.
Ja imam 6211, imam zemlju gdje mu je 2x10" previše,i zemlju gdje bi mogao i sa 2x16"...
Tvrdu zemlju imam jako mada imam neke i pljeskulje al vecinom je pravulja sta znam a sijem obicno ječam pšenicu i kukuruz nista vise, danas ce doci neki majstor do mene on radi sa tim zetorom ima bas jednog 6211 pa ce doci kaze da pogledamo nesto na netu gdje ima plug i kakv da uzmem i tako razumije se u to bas pa cu vam napisati sta mi je reko i tako pozz svima
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Knele, o tom sam pisao.

Znao sam da ćeš tako reagirati.

Knele- onda uzmi 10" ili 12",a marku odaberi sam... Ako gdje što naleti,gledaj da je bolji zapadni plug,isplati se!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kako sam reagirao ? Nadam se da nisi loše mislio ?
Neznam kak da drukčije objasnim ali pročitao sam sve na ovom forumu što se tiče plugova, oranja, nekih traktora, nekih strojeva prije nego sam se priključio ovom forumu. Dosta sam toga saznao ali u dosta stvari sam se malo i pogubio. Več sam pisao da nevolim preprodavati strojeve nego da idem na što sigurniju kupnju ali opet nisam u sve siguran. Što se tiče pluga mislim da sam shvatio što hoču i nadam se da ču to i kupiti kad skupim lovu za to jer mi kupnja strojeva nije jedina preokupacija. Sad reči čovjeku da kupi za 20 000 i više kuna stroj a to mu je prvo oranje mislim da nema smisla. Ali ako želi i može zašto ne. Ali nije tak nešta ni rekao pa da pitam ja kad neče nitko drugi.
Knele : Za koliko love želiš kupiti plug ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj se jezdiš,i olt i imt su izorali sva gospodarstva i bili su super,sada odjednom nevaljaju niš.
Samo zapad i zapad,a ja mislim da za onog ko zna podesiti plug ka traktoru,netrebaju skupi plugi nego isptavni i oštri plugi...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh