• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kuka, amortizeri, više zupčanika u getribi...nabere se u odnosu na gologa, kakvi su se pri nama prodavali.
A i vjerojatno gazda sam nezna koliko je zbilja težak.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S ovom opremom nema više od 3t.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav svima,kupio sam traktor 6211 i sad posto nikad traktora nisam imo a na zetoru ne znam nista kako da podignem poluge od traktora ima onih rucica vazda tamo ja vuko gore dole nece ni da cuje poluge u donjem poozaju stoje i ni makac gore pa molim za pomoc lp
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
A ni ti se nisi predstavil i odma bi odgovor ali ajde.
Upali hidrauličnu pumpu pa budeš mogel sa polugama baratati.
Kako ju upaliti ja bi te ostavil da pronađeš sam. :(handshake):
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Hmm sta znam probo citav dan palim gasim traktor zima hladno napolju mucim se imaju dvije one ručice dole ova desna mi je izgleda brzohodna i sporohodna brzina dok ova lijeva krči vako kad stisnem kvacilo i probam da je gurnem naprijed reko mozda se tu pali sto li krči tako i sto nece naprjed da se oturi mozda i nju treba u kombinaciji sa necim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Lijeva je za kardan i moraš je gurnuti skroz napred, tj. prema kvačilu. Ručica za hidraulik ti je ona veća bliža desnom kotaču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Prije uključivanja hidraulične pumpe/kardana lijeve ručice (iz neutrala u drugi položaj prema naprijed), moraš povući ručicu kuplunga za II stupanj (to je ona pored ručne kočnice, naopako okrenuta), pričekaj nekoliko sekundi, pa onda uključuj s lijevom ručicom.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
E hvala puno,nikad ne bi znao kako da pomjerim rucicu gore onu malu jer je krcala u kombinaciji sa kvacilom medjutim kad povuko ovu rucicu sto si mi reko gdje je rucna kocnica upali se neka lampica i onda moze da se prebaci i podigo ja nekako poluge haha hvala puno prijatelju lp

Mislio sam da kupim sad neke prikljucke za trkator tipa plugova tanjiraca eto tako osnovno to, pa sta mi mozete da preporucite koje plugove koje marke velicine koji su se nabolje pokazali,imamo tvrdu zemlju bas,isto tako jedan prijatelj mi je preporucio da uzmem sjetvospremac umjesto tanjiraca kaze da je bolje od tanjiraca ako je jesenje oranje samo jos ne znam koja bi velicina odogovarala posto je ovo veliki traktor vjerovatno i veliki sjetvospremac moze vuci?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ti je teža zemlja uzmi 2×12cola plug,a marku si sam odaberi,al gledaj da su lemeši ko novi,ili ih sam promijeni cim kupis plug sa poderanim lemešima.
Tanjurače 24 diska max.
A marku tebi prepuštam na izbor.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
A sta velis za sjetvospremac kakv.on mi treba nov ili polovan i koje dimenzije,i koliko jr potrosnja ovog.zetora u brazdi i na otvorenoj cesti kad nista ne vuce nego samo nako prazan znas li ? Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sjetvospremač može rabljeni al koja marka je dobra ja to nebi znal točno,samo nebi išel na šireg od 2.20m.
A za potrošnju u vožnji je negdje oko 8-9l na sat,a pod punim opterečenjem oko 11-12litara na sat.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tu potrošnju slobodno odreži na pola,i još možeš skinuti jedan dio...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Uvijek sam imao cijeli rezervar dosta sa 6245 za 12-13h sati rada. Silokombaj 2200 o/min cijeli dan tjera još i ostane goriva za drugi dan. Berač isto 2000 o/min 10-12h ide bez problema.

Po tome mi ispada da troši 5-6 litara po satu..

A transport 17km u jednom pravcu i nazad ravno 10 litara.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Običan sat.. Ne pratim ja potrošnju jer točim većinom iz bačve, ali okvirno je tu negdje..

6211 troši manje jer je lakši bar 500-600kg, nema prednje vuče i velikih kotača napred.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Imali smo nekad davno 6011, također nije trošio više od nekih 5-8 litara po satu, naravno ovisilo je najviše o poslu koji radi i samom šoferu.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
E pa super znaci treba da ocekujem tako negdje oko 7 litara kad ga bacim u brazdu da ore ili vise po satu,i koja je idealana brzina za oranje kako da procjenim kakva su vasa iskustva kad je optimalna potrosnja da ga ne silim previse?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi o plugu,naštelanosti pluga,dubini oranja,sabitosti zemlje,brzini u kojoj orješ,kvaliteti nafte,pa lemešima,crtalima...
Puno je faktora,ali možeš računat da ti ispod 8l na sat nebu trošil a može do 14l na sat doč sve ovisi o puno čimbenika.
Ja sam mjeril na više modela zetora u različitim uvjetima i nikad nije išao ispod 5l po satu a natjeral sam ih i na 14l.
Ovisno koji posel koji okretaji,koje opterečenje.
Nemoj se zamarat previše napuni do vrha rezervar radi jedan dan pa ga nadopuni do vrha,pa ces vidjeti kolko je popio u tom poslu toga dana...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Sad mi se evo pali lampica ona za gorivo vako treperi nekad pa se nekad ugasi,ne znam koliko je bilo goriva kad je stigo malo nesto sigurno i skoro naspem jedno 5 litara i tako malo palio po dvoristu ganjo ucim se jos na njemu posto ima onaj rikverc mjenjac posebni takav sam i zelio sta bi to trebalo da znaci kad se pocnes paliti lampica koliko je jos ostalo u njemu otrpilike goriva posto kazalljka je blizu nule.i kako treba da saltam brzine posto mi nekad zakrči mjenjac cak i u vecu brzinu kad ubacujem ne znam sto to hmm ? pozz
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Orem sa 6011 trećom do 15000 okretaja. Kod oranja slušam motor dali mu je teško (ovisi o vrsti i vlažnosti tla), ako mu teško stavljam u nižu. Cijela mudrost. Zadovoljan potrošnjom.
5 l se i ne vidi u 60l rezervoaru normalno da lampica treperi kad ideš napred-natrag. Ulij bar 20 l.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh