• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Htel bih sad čim više ispustiti, i imam ulje koje sam ispustil iz većeg traktora, sad stoji u karnistrima godinu dana pa se sleglo i nije tak loše na izgled, to natočim, promijenim filter, pa za par dana opet ispustim, suknem friško ulje, stavim opet novi filter, pa onda još jednom promijenim filter naon nekog vremena. Kaj veliš na to? To su ona dva poklopca kaj ih drži po 8 šarafa? Ide tu kakvi dihtung? I kak se skida pumpa, kolko imam šanse da nekaj zeznem? Filter na pumpi sam već čistil, i sad ga budem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa možeš, ali nebuš valjda dvaput to sve rastavljal? Ionak bu ostal dio zmazanoče koji se nakupil po čoškima koje nebu ni novo ulje ispralo. Znam kak se to drži i kak je to nezgodno za isčačkati čak i kad su zupčanici vani.
To su ta dva poklopca, jedini ispod kojeg drže vijci na ključ 17. Nemaš kaj zeznuti, to su obični komadi pločevine lima. I naravno, idu brtve ispod njih kao i pod pumpu.

Ja da sam na tvom mjestu bi skinul sve navedeno, opral poklopce jer oni dođu kao taložnici i malo rukom i krpom izvadil kaj mogu pokupiti, naročito u zadnjem dijelu gdje je pumpa jer tam ima najviše pošto ona usisava pa vuče k sebi, a tam ima i onih pregrada.... opral poklopac pumpe jer ispod pumpe obično budu čuda smeča, zamjenil O-ringe na onoj cjevčici, filtere i stavil novo ulje.
Ti možeš i na svoj način ali ja mislim da nema potrebe.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma nije problem kaj se posla tiče i ovak i onak sad nemam kaj delati. Jedino računam da bude ovo "privremeno" ulje i filter možda još pokupilo nekaj smeća, a svjestan sam da nebude nikad 100% sve izašlo van.
Nego, kaj se pumpe tiće, otpustim one šarafe u kaj idu u krug, i kaj se onda desi? To je samo kao poklopac, ili ispadne i pumpa van?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Otpustiš sve ukrug a jednog ostavi na prednoj strani. Ta prednja strana je gledana od strane pristupa, znači sa zanje strane traktora.
Staviš ispod kantu prije nego tog prednjeg popustiš. Nakon kaj si ga popustil krug ili dva na zadnjoj strani malo napneš šerafcigerom da se odljepi i da ulje iscuri u kantu.
Kad iscuri podigneš pumpu rukom i izvadiš komplet sve van. Nije baš lagana ali ide.
Van ide poklopac i pumpa koja je zašarafljena na njega.
Gledaj da ti poluga za uključivanje pumpe bude u položaju pumpa isključena jer ti to bude olakšalo ugradnju, nebude ti nasel zub na zub pa da te prči bespotrebno.

Trebaš kakvu sliku?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sad mi je jasnije! Naravno, bil bih zahvalan za sliku, da znam kak to izgleda, nikad nisam videl izvađenu pumpu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ovak izgleda izvađena puma, a druga slika je odozgo.



 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,115
Tu na prvoj slici iza filtera pumpe imaš onu rupu sa izbočenjem tu ulje ide kroz blok vertikalno u sistem hidraulike na vrhu,na vrhu ima jedan oring na toj "rupi",i pretpostavljam da je i dole,ali nisam siguran :icon_thumright:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Aaa, kroz blok ulje ide! Ja sam mislio da su pumpa i razvodnik povezani nekakvom cijevi...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam si to skroz drukčije zamislio, tako je to kad si neznalica! :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Gogo, nije ti to nikakav problem skinuti, nemas se cega bojati.
Kad ispustis ulje i skines pumpu, posvijetli si i pogledaj unutra, bit ce ti sve jasno.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,115
Neznam kako si zamislio,ali tako je najjednostavnije,jer da je drugačije bilo bi veći problem otvorit i gore i dole :(nod):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dobar traktor je bio, tu je još mokar pa se sjaji, ali farba je bila u skladu s godinama, malo izblijedila, ništa strašno. Cijenio sam ga 8 tisuća, prodao ga za 7900...
 

Najnoviji postovi

Na vrh