• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Dal možda neko zna za motor od zetora 6211, motor može biti u bilo kakvom stanju samo da je blok ispravan.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Probaj tražiti na olx. ba. Čini mi se da sam negdje vidio.

Screenshot_20220429-084301.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Dal možda neko zna za motor od zetora 6211, motor može biti u bilo kakvom stanju samo da je blok ispravan.
Ako ne nađeš nigdje blok slobodno se obratiš u strojnu obradu Božičević, takve probleme oni uspješno rješavaju.

Ili kod Čukmana.

Kam god ideš prvo pitaj kolko bu zahvat koštal da se ne iznenadiš ;)
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Muha Hvala na savjetu, blok sam uspješno riješio kod Čukmana i u dogovoru s njim mi je stavio klipove unutra. Sad kad sam motor kompletirao, znači pobrusio glave i sve što je trebalo stavio novo, a pritisak ulja mi je na tri bara, čini mi se da je to premalo, nisam još stavio kiler gore ali mi se čini da to nema veze sa pritiskom. Neznam gdje smo pogriješili, majstor me uvjerava da će se pritisak ulja podići ali mu baš ne vjerujem. Gledam po Jou tubu i svugdje je pritisak 4,5 ili 5 bara.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
To me podsjeća na jednu priču kad je majstor farbal zidove i nisu mu crte ispale ravne.
Onda mu je gazdarica hiže prigovorila kakav je to posao, a on joj odgovara: ¨Kad se posuši će da se zategnu".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
pritisak ulja mi je na tri bara, čini mi se da je to premalo
Tri bara imaš na leru na hladno?

Neznam gdje smo pogriješili, majstor me uvjerava da će se pritisak ulja podići ali mu baš ne vjerujem.
To mu ne vjerujem ni ja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Metni hladnjak gore i ugrij motor pa da vidimo na kolko bu pal na vruče
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Ok bum probal staviti hladnjak pa javim rezultat, ali mislim da bu pritisak pao još niže kad se ulje zagrije. Prije utorka ništa jer majstor nema vremana, za sad HVALA .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Logički je da bude pal, mene zanima na koliko bude pal. I koliko bude daval pod gasom.
 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Pozdrav, dal netko zna na Zetoru 6211 raspored priključaka hidraulike? Imaju 3 priključka. Odostraga gledajući lijevo su 2 izlaza (gore i dolje) a desno 1 izlaz. I čemu služi koji?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Točno koji čemu sluzi nemam pojma.
Jedan od njih je 0 ili ti povrat.
A dva su izlazi.
 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Pozdrav Muha, evo slike pa ako iz toga možete prepoznati koji izvod čemu služi!
Unaprijed hvala!
 

Prilozi

  • Izvodi kipe.jpg
    Izvodi kipe.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 13

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ova desni je povrat ili ti 0

Lijeva strana su izlazi 1 i 2
Kad gledam lajtunge gornji bi trebal davati tlak kad ručicu kipera povučeš gore, a donji kad ju spustiš skroz dole.
Ili je obrnuto :unsure:
Nebitno, ništ se ne događa samo su ručice kontra ali oba su izlazi.
 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Pozdrav Muha, kupio sam stroj (četka na silk) koji ima hidro pogon. Ima tri crijeva - dva pogona i jedan povrat. Kada sam ga priključio, hidro pumpa vrti kada povučem ručicu hidraulike prema gore do kraja, a ručica se sama vraća dole (tada se jače čuje pumpa u traktoru) i prema dole do kraja ali ručica se sama vraća prema sredini (čuje se pumpa u traktoru ali puno manje). Probao sam zamjeniti ova dva crijeva ali se ponaša isto. Dali je to normalno? Kako postići da ručica hidraulike ostane u sredini kako bih mogao pumpu uključivat sa komandom od stroja? Dali tu igra uloga kardanskog vratila od 540 obrtaja? U knjižici od traktora sam našao podatak da na 540 obrtaja daje tlak ulja 30 bara a na 1000 obrtaja 48 bara. Dali Zetor 6211 može imati 1000 obrtaja kardana? Ja nigdje ne vidim ručicu za prebacivanje na 1000 obrtaja.
Unaprijed hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
To je normalno da tak rade kiper ventili.
Možeš blokirati ručicu mehaničkim putem u jedan od položaja koji ti treba pošto veliš da stroj ima svoje komande.
Neznam kak to izgleda na priključku kojeg imaš pa ti neznam baš do u detalj objasniti.

6211 može imati brzi kardan, to ti je ona ručica skroz iza na mjenjaču koju možeš okrenuti da gleda prema lijevim ili desnim vratima.

Oni podaci koje si dal nisu tlak več litraža koju pumpa daje kod određenog broja okretaja kardana.
Veliku litražu pumpe ne preporučam koristiti na duge staze jer prije ode pumpa.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
Evo kako sam ja riješio blokadu ručice. U pitanju je hidromotor za bočni disk koji ima 2 crijeva (ulaz i izlaz). Koristim pogon kardana od 540 okretaja jer mi je dosta makar traktor ima i mogućnost 1000 okretaja.
Možda ti ovakvo rješenje posluži.
 

Prilozi

  • blokada ručice.jpg
    blokada ručice.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 26

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako imaš i ako buš vrtel ručicu za brzi kardan gledaj da ne ostane u leru jer onda nebuš imal ništ.
Tam negde nekad ne davno smo debatirali o pogonu pumpe na 1000 okretaja.
Ovu crvenu Zetorovu sam ugradil pred dve godine. Silom prilika taj traktor sve kaj radi radi na 1000 okretaja i neki dan je dobil ovu crnu HCP jer crvenih više ili trenutno nema.

 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Evo kako sam ja riješio blokadu ručice. U pitanju je hidromotor za bočni disk koji ima 2 crijeva (ulaz i izlaz). Koristim pogon kardana od 540 okretaja jer mi je dosta makar traktor ima i mogućnost 1000 okretaja.
Možda ti ovakvo rješenje posluži.
Koji traktor imaš, dali ti je ručica za spuštanje kipe onda stalno uključena? Jel blokiraš sa ovom osovinicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh