• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245 hidraulika

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mika za sad je ok dize spusta drzi dosta dugo kad je traktor ugasen hvala Bogu dok je tak kad pocne zezat onda cemo ga skemijatpa bude unikatan!!
 

MAESTR0

Novi član
Tu od
2 Lis 2016
Poruka
4
Lijep pozdrav.
Prošli tjedan sam kupio Zetor 6245, 1990. godište, uvoz iz Amerike. Rečeno mi je da oni mogu imati problema sa dizanjem poluga prilikom rada u strani, i to kada je traktor okrenut dole ili gore. Kada je okrenut poprijeko, tada nema problema sa dizanjem.
Pozvao sam prijatelja koji ima 5211 da pitam za savjet, on kaže da nema problema prilikom dizanja ili kipanja, ali da se mora držati pun nivo ulja u mjenjaču.
U mjenjač sam dosuo tri litra ulja i to je bio maksimalan nivo. To je, kako vidim, bio pogrešan potez. Prilikom kipanja drva, (oko 3-3,5 kubika drva) svo ulje iz mjenjača je isteklo i to u pjeni dok je traktor bio okrenut uzbrdo. Niti hidraulika, niti kipa nisu radile dok ponovo nisam dosuo ulje.
Pošto ima tri izvoda za kipu, probao sam prvi izvod (jer je prvo bila uključena u drugi izvod), tada je kipa radila, ali ako se traktor nagne niz najmanju nizbrdicu (okrenut ka dole), poluge ne rade.
Cijenio bih svaku pomoć, ako je neko imao sličan problem i riješio ga, molim ga da se javi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Vjerojatno si pomiješal ulja pa se spjenilo, kakvo si ulje dotocil?

Da nema možda taj 62 pumpu napred na radilici?
 

MAESTR0

Novi član
Tu od
2 Lis 2016
Poruka
4
Nažalost, ovaj model nema vanjske pumpe, ako me to pitaš, rečeno mi je da ima pumpu samo u mjenjaču, sličnu onoj u URSUZ traktorima. Iskreno, prevelik sam laik kad je ovaj traktor u pitanju da bih znao da li ima pumpu na radilici.
Ulja sam vjerovatno pomiješao, dotočena je INA 90tka, ne znam kakvo je u njemu bilo.
I dalje mi nije jasno kako je uspio izbaciti svo to ulje, i više nego što sam dotočio.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kuda ga je izbacio van?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MAESTR0

Novi član
Tu od
2 Lis 2016
Poruka
4
Nisam baš siguran, ali ulje teče ispod sjedišta i slijeva se niz zadnji kraj.
Izgleda da je problem bio što je hidraulika bila podešena na brzo, a teret je bio veliki i pumpa je stvorila preveliki pritisak. Moralo ga je izbaciti.
Sad mi je naštimano na sporo dizanje i diže savršeno, ne izbacuje ulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nemre pumpa stvoriti preveliki pritisak, tebi negde pušta i to nema veze jel naštimano na brzo il na sporo.
Najvjerojatnije na izvodima za kiper.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Obično su dva crijeva za kiper a jedno je samo protok moguče krivo spojeno pa kad spušta ulje ne vrača u getribu nego van .
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Pozdrav dali mi može ko objasniti na šta treba paziti i kako podesiti ili napeti balansnu oprugu na hidraulici pošto mi je pukla, staru sam izvadio a kako sad namjestit novu.Poklopac hidraulike je na traktoru nisam ga skidal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Izvadiš torzionu (balansnu) skupa s poklopcom s lijeve strane.
Gurneš onaj dio za koji se kopča top link prema poklopcu.
Vratiš taj dio za pola zuba i staviš torzionu na mjesto zajedno s poklopcom.
 

Porčić17

Novi član
Tu od
21 Sij 2020
Poruka
7
pozz...novi sam u ovoj grupi i primjetio sam da ima jako dobri savjeta.......
Moj probelm na zetoru izvodi za kipu....zetor ima 3 standardna izvoda
na izvodu 1 kacim prikolicu i normalno dize prikolicu i spusta a na izvodu 2 ima izlaz ulja a nece da mi vraca ulje u gitribu......i nemogu kopcat dvosmjerni cilinder.....to sam primjetio kad sam kupio balirku i na njoj ima dvosmjerni cilinder nemogu otvorit blirku jer mi ne vraca ulje na izvodu 2.....dali on ima kakav ventil il se to samo treba nekako nastelat......
.........Hvala.....jako bi mi puno pomogao vas savjet.....
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Verovatno se moraju koristiti dva izvoda koji su upareni,probaj sve kombinacije pa ces ga negde ubosti
 

Kiki14

Novi član
Tu od
22 Sij 2020
Poruka
2
Pozdrav novi sam ovdje i vidim ima zanimljivih stvari pa i ljudi koji se razumiju
Stoga imam jedno pitanje zetor 5011 ne radi hidraulika ni kipa sta bi moglo bit?
 

Porčić17

Novi član
Tu od
21 Sij 2020
Poruka
7
Verovatno se moraju koristiti dva izvoda koji su upareni,probaj sve kombinacije pa ces ga negde ubosti
kao i sta sam reko zetor ima svoja 3 standardna izlaza njihov naziv je:
0:neutralni
1:izlaz
2:ulaz
koliko ja znam
izvod 0 stoji radi reda nema nikakvu funkciju
izvod 1 se koristi za prikolice.......
a izvod 2 je u kombinaciji s izvodom 1 kad je u pitanju dvosmjerni cilinder
al problem je u tom kad se prikopca dvosmjerni cilinder ne vraca ulje u gitribu na izvodu 2....samo nabija crijevo i hoce puknut
sad me zanima na izvodu 2 imal kakav ventil al se samo to treba nastelat....
....................HVALA..................
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Provjeri spojnice na crijevu koje kopčaš u 2 i spojnicu na traktoru. Možda su poderane pa ne otvaraju ili jedna ili druga. Možda ti je ona ga traktoru zapekla. Probaj spojiti crijeva kontra, ono šta si ukopčavao u 1 sad ukopčaj u 2 pa vidi šta bude.
 

Porčić17

Novi član
Tu od
21 Sij 2020
Poruka
7
Provjeravo sam spojnice i uredu su...
Kad spojim crijeva kontra otvorim cilinder ali nemogu ga zatvorit.....samo mi samo nabije crijevo koje je prikopcano na 2 hoce puknut....cak sam na jednom crijevu sa obe strane stavio dzekove i direkt spojio izvod 1 i 2 kad rucicu u kabini stavim u polozaj 2 izlazi ulje na izvodu 2 i vraca u izvod 1 jer sam spoio direkt a kad postavim rucicu u polozaj 1 samo jeci pumpa i nabija crijevo.....izlazi ulje na izvod 1 al nece da vraca ulje u gitribu na izvodu 2.....
Nadam se da sam dobro objanio....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako sam dobro skužio tebi smjer 2-1 radi a kontra ne. Jel kipa prikolicu normalno ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh