• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
124
Pozdrav,
imam par pitanja u vezi Zetora 6245.
Na zadnjem dijelu kod lijeve ruke hidraulike(gledano sa zadnje strane) tu i tamo kapne kap ulja. Dali se unutra nalaze O-rinzi ili nešto drugo?

Sa doljnje strane traktora pored boce kompresora pušta jedan semering.
Poluga na kojoj se nalazi semering ulazi u getribu te dali je taj semering teško zamijeniti? Odnosno dali treba puno toga rastavljati?

Kada radi kompresor na ovom ventilu(mislim da se zove kihavac, koliko sam vidio na internetu) malo pušta ulje. Koji bi bio razlog toga?

Na traktor bih htio staviti prednje limene blatobrane ali pošto se traktor koristi većinom u šumi i na njivama koje nisu baš na lijepim mjestim. Koja su vaša iskustva sa prednjim blatobranima da li se lako potrgaju odnosno svinu?



IMG_20220319_123932.jpg IMG_20220319_124106.jpg IMG_20220319_124016.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Na ruci hidraulika je oring.
Dole na onoj osovini su sa svake strane po jedan semering i na samoj osovini dva oringa.
Nije neka mudrolija za zamjeniti ali treba skidati poklopac mjenjaca da bi kasnije mogel kod sastavljanja kočnicu namjestiti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
A kak zamjeniti O ring na ruci hidraulike? I na mojemu se vidi trag ulja, počelo je puštati pa bu trebalo to sanirati. Nema mi gorega nego kad vidim mlaku od ulja ispod traktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Otpustiš one vijke ključ 24 sa svake strane na osovini.
Trkneš ju u jednu stranu malo da ti ispadne oring van, pa onda u drugu da ispadne drugi.
Uguraš nove i vratiš poluge na visinu koja ti odgovara ako prije nisi zabilježil.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Na traktor bih htio staviti prednje limene blatobrane ali pošto se traktor koristi većinom u šumi i na njivama koje nisu baš na lijepim mjestim. Koja su vaša iskustva sa prednjim blatobranima da li se lako potrgaju odnosno svinu?
Blatobrane naprijed nikako, pogotovo u šumi, grana neka zapne iskrivi i jbg, blatobrani samo smetaju.
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
124
Zna li neko kako poštelati ručnu kočnicu pošto lovi na zadnjem zubu?
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Prati sajlu, bus dosel do 19 kljuca gdje mozes napeti sajlu, najbolje staviti novu sajlu(nije skupa) a da se i svaki kotac posebno na trubama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Gore na pojasu gde su kontra matice ključ 19 treba štelati.
Sva ostala štelanja mogu dovesti do problema ako nisu pravilno poštelana od strane nekoga ko je štelal a nezna kaj je štelal ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ne velim ja da niste, možda je prije vas neko bil na štangicama a kasnije pojaseve mjenjal....

Kad niko štangice ne dira u praksi je dovoljno samo pojaseve malo približiti dobošu na mjestu za štelanje.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Ja mogu na levoj strani. Al na desnoj dojti do tih matica bez dizanja poklopca je umjetnost…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Tu unutra je opruga, koja je svrha da preko opruge vučeš polugu neznam.
Stariji Zetori isto imaju ali jednu, odmah na kraju sajle.
Ursule toga nemaju i jedinu razliku koju sam ja primjetil je da na Zeksu ručna malo "mekše" lovi kad ju povučeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh