• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Set gumica za pumpu košta 250 ili 270 kn, ja nisam mogel nigde najti posebno samo jednu onu ispod poklopca pumpe.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Poštovani forumaši,
na sugestiju majstora Muhe prilažem nekoliko slika svojeg Zetora kojeg sam vlasnik 3 godine. Malo sam ga doradio jer nije bio takav kad sam ga kupio (prednji utezi, prvi blatobrani, produžetak zadnjih blatobrana...).
 

Prilozi

  • zetor 1.jpg
    zetor 1.jpg
    99.9 KB · Pregleda: 79
  • zetor2.jpg
    zetor2.jpg
    106.4 KB · Pregleda: 79
  • zetor3.jpg
    zetor3.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 79

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
124
Lijep pozdrav forumaši,
imam problem kod zetora 6245 da je sat za obrtaje i brojac za radne sate prestao raditi. Od kud krenuti sa dijagnostikom?
Ili trebamo samo novi sat...?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Najvjerojatnije ti otišao davač impulsa. Malo potraži jer je na forumu već bilo rasprave i savjeta o tome. I ja imam problem na 6245 jer mi sat pokazuje samo okretaje, a radne sate ne. Zato sam ugradio dodatni brojač sati koji je neovisan od postojećeg sata. Davač je dosta skupi, a i pitanje je koje je kvalitete.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Da. Ista situacija je i kod mene. Radi samo brojač okretaja. Znam da je taj dio prije 16-godina dok sam kupil traktor bil oko 500 kn. Sad je vjerojatno puno skuplji. Za početak provjeri da ti se žice nisu isčupale iz davača…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pinjon treba rastaviti i popraviti platinice koje su unutra ako nisu izgorjele.
Nije loše ugraditi kondezator da platinice dulje traju
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
124
Jedan poznanik mi je rekao da se na zetoru može ugasiti kompresor.
Zna li neko kako se to radi?
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Pa na svakom zeturu se da ugasiti kompresor.... Ima polugica na njemu koja se izvuce van i on je ugasen.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Šipka sa gornje strane se podigne i ona sa desne strane gurne lijevo ili desno, ovisno da li oćeš uključiti ili isključiti. Barem je na mojem tak. Neznam kak imaju drugi
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Poštovani forumaši,
na sugestiju majstora Muhe prilažem nekoliko slika svojeg Zetora kojeg sam vlasnik 3 godine. Malo sam ga doradio jer nije bio takav kad sam ga kupio (prednji utezi, prvi blatobrani, produžetak zadnjih blatobrana...).
Odlićan traktor, udobnost mu je velika prednost, pred drugim "domačim" traktorima.......
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Poštovani forumaši,
na sugestiju majstora Muhe prilažem nekoliko slika svojeg Zetora kojeg sam vlasnik 3 godine. Malo sam ga doradio jer nije bio takav kad sam ga kupio (prednji utezi, prvi blatobrani, produžetak zadnjih blatobrana...).
Pa to kao novo 😍 Meni samo upadaju ovi oprednji blazobrani u oko, nekako mi djeluju predugački, nedaj bog vagaša 😅

Jedan poznanik mi je rekao da se na zetoru može ugasiti kompresor.
Zna li neko kako se to radi?
Crvena šipkica gore, žuta orema kabini i isključen je, uključivanje se vrši kontra.

IMG_20220227_092158.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Pinjon treba rastaviti i popraviti platinice koje su unutra ako nisu izgorjele.
Nije loše ugraditi kondezator da platinice dulje traju
Kaj sve treba skinuti da bi se došlo do pinjona? Da li se treba skidati kiler? Baš je dobro sakrit, izgleda da treba pola traktora raskopati da se dojde do njega.
Kod mene pinjon malo radi pa prekine. Obrtomjer radi ok, ali se brojčanik radnih sati pokreče povremeno. Obično vrti kad je hladan. Možda bi se problem riješio čišćenjem platinica.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Možda bi, meni je uspelo.
Pinjon je zapertlan i treba ga nazad dobro zabrtviti da nebi bilo curenja ulja.

Ako ima onaj zaštitni lim alternatora treba ga skinuti i može se doči do pinjona.
Ako skineš alternator onda je pinjon ko na dlanu
 

Najnoviji postovi

Na vrh