• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Zetor 6245 kvačilo kardana

Poštovani članovi,na Zetoru 6245 ne mogu isključiti spojku kardana,kod ubacivanja gasim traktor.Probao sam dotezati sajlu,ali nakon nekog vremena isti problem,pa opet uradim isto,neko vrijeme dobro radi,pa opet isto.
Što bi bilo pametno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Re: Zetor 6245 kvačilo kardana

Otišla kanđa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pitaš gdje je kanđa, a znojiš se jer i ti imaš slične simptome?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa gdje je kanđa ? U trgovini a trebala bi biti u sredini traktora umjesto puknute jel tak Muhač (nema boljeg nego se prošetati kroz traktor :icon_thumright:.).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ha ha.
Pitam sad da nemoram poslije jer neznam kad bum iduči put dobil odgovor ako mi bude hitno.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
I mene zanima sta je kandza kod odvajanja kardanskog kvaclia na Zetoru.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Več sam mislil da nebu niko dospel. :icon_pray:
Skoro sam išel raspoloviti Zetora da vidim šta bi to moglo biti.
palac1 jesi ti riješio problem ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Re: stari heroj zetor 6245

Muha, ali stvarno je tako. Prodaju smeće po trgovinama.. Nisam ja mehaničar, ali nama je tako bilo i zato sam napisao da je oko toga nešto.

Kak vam sad odjednom prodaju smece a kupujete u "provjerenim ducanima" dok ste se meni smijali i izvodili cirkuse dok sam imao zetora i lovu u Kirsu ostavljao i bil bedak kaj ja jedini tam kupujem :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ha ha.
Pitam sad da nemoram poslije jer neznam kad bum iduči put dobil odgovor ako mi bude hitno.

I mene zanima sta je kandza kod odvajanja kardanskog kvaclia na Zetoru.

Ovo ja zovem kanđom.
Na slici je pojačana izvedba.

 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ta pojacana izvedba bude zavarena pa prije ugradnje je moras odvariti .Bar takve ja kupujem kod mene .Kad ugradis ponovo zavariti.Inace kad zubici popucaju kardanskog kvacila nema nikako.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ja to zovem vilica potisnog ležaja 1 ili 2 stupnja.
Postoji serija za Njemačko tržište sa kajlom.
Takvi Zetori imaju 2 i 3 brzinu kontra.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Re: stari heroj zetor 6245

Kak vam sad odjednom prodaju smece a kupujete u "provjerenim ducanima" dok ste se meni smijali i izvodili cirkuse dok sam imao zetora i lovu u Kirsu ostavljao i bil bedak kaj ja jedini tam kupujem :D:
Kolega bez ljutnje, ali bolje da ne komentiraš.. Opće je poznato da Kirš dere cijene u nebesa, ista stvar se kupi kod agrimara ili Čegeca za puno manje novaca..

Tebi se Zetor loše pokazao i sad je svaki Zetor loš.. E pa nije već si bio loše sreće i šta je tu je.. Sad će s plavom bojom biti više sreće :).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ta pojacana izvedba bude zavarena pa prije ugradnje je moras odvariti .Bar takve ja kupujem kod mene .Kad ugradis ponovo zavariti.Inace kad zubici popucaju kardanskog kvacila nema nikako.
Ma da, ne možeš pojacanje progurati kroz zvono mjenjača. Pojačanje se učvrsti štift šarafima i nejde nikam.
Kolega je napisal da stalno mora dotezati pa ja predpostavljam da se zubiči savijaju i tu gubi kvačilo. Kad popucaju više nebu radilo, to je jasno.

Ja to zovem vilica potisnog ležaja 1 ili 2 stupnja.
Postoji serija za Njemačko tržište sa kajlom.
Takvi Zetori imaju 2 i 3 brzinu kontra.
Vidim gore na naljepnici da piše vilica, ali mene podsječa na kanđu pa sam si ja to valjda zato tak i posložil u glavi i zovem kanđa.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Re: stari heroj zetor 6245

Kolega bez ljutnje, ali bolje da ne komentiraš.. Opće je poznato da Kirš dere cijene u nebesa, ista stvar se kupi kod agrimara ili Čegeca za puno manje novaca..

Tebi se Zetor loše pokazao i sad je svaki Zetor loš.. E pa nije već si bio loše sreće i šta je tu je.. Sad će s plavom bojom biti više sreće :).

Sa nijednim djelom iz kirsa nisam imao problem izuzev plovka za gorivo koji nije dobro pokazivao.
I da stojim kod tog da je to obican razvikan poluproizvod koji moze parirati imt-ju skoro, cak i gore od tog jel je imta jeftinije za kupiti i jos jeftiniji za odrzavanje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Re: stari heroj zetor 6245

Imao si problem sa cijenom :). Ostalo neću komentirat jer nemam volje nit vremena za uzaludne rasprave.
 
Na vrh