• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 6340 gasi se !

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
imam 6340 sa 2600rh kod mene je od prvog dana,ništ nije na njemu rađeno osim izmjene ulja , a problem se pojavio ovih dana ,kad ga upalim radi i onda odjednom nakon 10minuta se ugasi i ponovo se da upalit koda nije ništ bilo sad sam promjenio prvi puta uložak filtera za gorivo i filter zraka i opet isto prvi puta mi se to desilo prije 5 mj.( pa sam vidio da mi je puklo gumeno crijevo koje ide na filter goriva ) nisam ništ odzračivo do sad kad sam mjenjo filter i sad zeza dokraja . zanima me gdje se točno treba odzračiti ?ili što več !! :prayer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imam 6340 sa 2600rh kod mene je od prvog dana,ništ nije na njemu rađeno osim izmjene ulja , a problem se pojavio ovih dana ,kad ga upalim radi i onda odjednom nakon 10minuta se ugasi i ponovo se da upalit koda nije ništ bilo sad sam promjenio prvi puta uložak filtera za gorivo i filter zraka i opet isto prvi puta mi se to desilo prije 5 mj.( pa sam vidio da mi je puklo gumeno crijevo koje ide na filter goriva ) nisam ništ odzračivo do sad kad sam mjenjo filter i sad zeza dokraja . zanima me gdje se točno treba odzračiti ?ili što več !! :prayer:

1.Provjeri jel rezervoar cist.
2.Propusi crijeva.
3.Pregledaj holendere.
4.Ako nebude nigdje zacepljeno mjenjaj AC-pumpu.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
nisam neki majstor za traktore ovo vanjsko što se vidi to ču provjeriti a kak da znam da nevalja AC pumpa ? kad je pumpam šiba nafta ko luda , filter goriva mi pravi zasad problem naručio sam u kirš.u filter za zetor 6340.2 i poslali su mi ga a kad ono nije ni blizu ovom mom ,kod mene ima jedan i to marke ateso veličine 140 mm ,širine 80 mm i rupa je 40 mm neznam gdje bi mogo tak nešt naći ? jer ovaj moj je star 9 god. i totalno je crn i mastan ,a onu staklenu čašicu na AC pumpi uvjek oćistim čim vidim da je prljavo sastavim nazad i dva tri puta stisnem i već je puna goriva ja sumnjam na zrak a gdje nemam pojima ':scratch
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
nisam neki majstor za traktore ovo vanjsko što se vidi to ču provjeriti a kak da znam da nevalja AC pumpa ? kad je pumpam šiba nafta ko luda , filter goriva mi pravi zasad problem naručio sam u kirš.u filter za zetor 6340.2 i poslali su mi ga a kad ono nije ni blizu ovom mom ,kod mene ima jedan i to marke ateso veličine 140 mm ,širine 80 mm i rupa je 40 mm neznam gdje bi mogo tak nešt naći ? jer ovaj moj je star 9 god. i totalno je crn i mastan ,a onu staklenu čašicu na AC pumpi uvjek oćistim čim vidim da je prljavo sastavim nazad i dva tri puta stisnem i već je puna goriva ja sumnjam na zrak a gdje nemam pojima ':scratch

ak ga drukaš svaki puta na ac pumpu prije nego ga upališ, zaštopan ti je dovod goriva. meni je to bilo jasenas, tak je zaebavo dok nije stao skroz, odšlepali ga doma, skinuo rezervar, crijeva, i u crijevu od dovoda, tj u onom malom metalnom lajtungu šta ide na čašcu, nađem par komada hrđe i DIO ETIKETE OD VINDI COLE. pitaj boga kak je to doputovalo iz rezervara i naštopalo s ena šerafu. propuhao sve, stavio novu ac pumpu ( zamjensku) 240 kn, i vozi dalje..
A čekaj malo, kak sam skužio, ti nisi mjenjao filter goriva kako si ga kupio???
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
nisam neki majstor za traktore ovo vanjsko što se vidi to ču provjeriti a kak da znam da nevalja AC pumpa ? kad je pumpam šiba nafta ko luda , filter goriva mi pravi zasad problem naručio sam u kirš.u filter za zetor 6340.2 i poslali su mi ga a kad ono nije ni blizu ovom mom ,kod mene ima jedan i to marke ateso veličine 140 mm ,širine 80 mm i rupa je 40 mm neznam gdje bi mogo tak nešt naći ? jer ovaj moj je star 9 god. i totalno je crn i mastan ,a onu staklenu čašicu na AC pumpi uvjek oćistim čim vidim da je prljavo sastavim nazad i dva tri puta stisnem i već je puna goriva ja sumnjam na zrak a gdje nemam pojima ':scratch

nebi da ti puno pametujem,ali filter(i) od goriva se mjenjaju prije svake zime(ili barem svake druge ako ima još neko sito prije,a zetori to imaju):toimonster::toimonster::toimonster:
i gorivo dok se nalijeva u rezervoar se mora obavezno procijediti...onda više nebudeš imal takvih problema...:supz:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
točno filter nisam nikad mjenjo :oops:danas sam kupio sva nova crijeva za gorivo,pa ću to stavit i oćistit rezervar ,Zetorboy dali je i tvoj takvi 6340?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
točno filter nisam nikad mjenjo :oops:danas sam kupio sva nova crijeva za gorivo,pa ću to stavit i oćistit rezervar ,Zetorboy dali je i tvoj takvi 6340?

nije, moj je stariji, ali takvu liniju imam u firmi , 4320 :( Nikad??? Pa filter ti dođe nekih 50-ak kn zamjenski, nije nekakva investicija kad se mijenja ulje..Mike, ja sam ga kupio sa etiketom u rezervaru, to se nije moglo desiti kod mene :( a ebg, svašta se čovjeku desi... najgore sam šta daš tolke pare za njega i onda se sramotiš po selu :)
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ovdje je vjerovatno filter u pitanju, pogotovo sad kad su temperature niske i kad je gorivo gušće.
Inače kod Zetora je AC pumpa tako izvedena da je sastavljena iz dve pumpe: ručne, one kojom pumpaš gorivo i automatske, one koju pogoni traktor. Njih dvije su odvojene i to što gorivo ide dok pumpaš ručno ne znači da je AC pumpa ispravna tj. onaj dio pumpe koji pogoni traktor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Ovdje je vjerovatno filter u pitanju, pogotovo sad kad su temperature niske i kad je gorivo gušće.
Inače kod Zetora je AC pumpa tako izvedena da je sastavljena iz dve pumpe: ručne, one kojom pumpaš gorivo i automatske, one koju pogoni traktor. Njih dvije su odvojene i to što gorivo ide dok pumpaš ručno ne znači da je AC pumpa ispravna tj. onaj dio pumpe koji pogoni traktor.

a gle, za 250 kn se ne isplati kemijati bezveze, a uvjek vrisne kad si u največem poslu..
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Hvala svima na dobrim savjetima ! Vidim da ste odmah skužili u čem je moj problem, nisam mogo vjerovat što sve imam u rezervaru ,kad sam skinio onaj čep odispod ne samo da je sad led nekakve ljuske hrđe u (plastićnom rezervaru? ) a od prvog dana kad sipam gorivo uvjek preko gaze ! sad vidim da sam ga zeznio kad sam prošle godine natoćio na benzinskoj i od onda čim je zahladilo zeza .Upali normalno gas prima ko lud nariktam mu ler na malo manje od 1000 i ljepo radi i onda nakon 10 min. se ugasi upalim ga opet normalno bez pumpanja ac pumpe i opet isto problem mi je filter goriva nemogu ga nigdje naći ovaj moj je naj slićniji za imt 533 od ulja . sutra ču stavit slike kakav je pa možda neko zna gdje i od čega paše !
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
a gle, za 250 kn se ne isplati kemijati bezveze, a uvjek vrisne kad si u največem poslu..

nisam ni spominjao kemijanje, nego hoću reći da to što gorivo ide dok pumpaš ne znači da je AC pumpa ispravna.:)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Hvala svima na dobrim savjetima ! Vidim da ste odmah skužili u čem je moj problem, nisam mogo vjerovat što sve imam u rezervaru ,kad sam skinio onaj čep odispod ne samo da je sad led nekakve ljuske hrđe u (plastićnom rezervaru? ) a od prvog dana kad sipam gorivo uvjek preko gaze ! sad vidim da sam ga zeznio kad sam prošle godine natoćio na benzinskoj i od onda čim je zahladilo zeza .Upali normalno gas prima ko lud nariktam mu ler na malo manje od 1000 i ljepo radi i onda nakon 10 min. se ugasi upalim ga opet normalno bez pumpanja ac pumpe i opet isto problem mi je filter goriva nemogu ga nigdje naći ovaj moj je naj slićniji za imt 533 od ulja . sutra ču stavit slike kakav je pa možda neko zna gdje i od čega paše !

Ja sam za svog uzimao u sekri zamjenski, i nikad nije bilo nikakvog problema da nepaše, kako za zetora, tako i za imt-a niz godina već. Neznam od kuda si, ali ak ti je njihov dućan negdje pri ruci, raspitaj se tamo. Filter ko filter, bitno da je novi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
nisam ni spominjao kemijanje, nego hoću reći da to što gorivo ide dok pumpaš ne znači da je AC pumpa ispravna.:)

A i to se lako provjeri, odvrneš jedan vijak na kučištu filtera goriva, i ak baca zrak, nevalja.. Meni je to živaca i vremena pojelo u berbi.. pa sam neš i naučio :D samo šta je meni crkavao odma, taman tolko je radio kolko mu nadrukaš pritisak ručno, nije radio par minuta..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Cest problem je casica na AC-pumpi.Stezanjem holendera se deformise.Kad rucno pumpas sve radi ko sat al u radu slabo.Zato skini casicu sa kucistem i prikopcaj crijevo direkt na AC-pumpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ovdje je vjerovatno filter u pitanju, pogotovo sad kad su temperature niske i kad je gorivo gušće.
Inače kod Zetora je AC pumpa tako izvedena da je sastavljena iz dve pumpe: ručne, one kojom pumpaš gorivo i automatske, one koju pogoni traktor. Njih dvije su odvojene i to što gorivo ide dok pumpaš ručno ne znači da je AC pumpa ispravna tj. onaj dio pumpe koji pogoni traktor.
Misliš na ovakvu AC pumpu (ili noviji tip gdje je ručni dio drugačiji) ?


hosting images
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673

e, ta da. samo zamjenske nemaju na tom ručnom dijelu šeraf na zavrtanje, nego samo dugme. I sad mi je malo čudno kad traktor duže stoji, moram nadrukat malo na nju pritisak da upali. A dok je bila orginalna to se nije događalo nikada. Sad, možda je pumpa tak izvedena, il bog zna šta je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nije to zamjenska nego noviji tip, a isti je k.... ac pumpal ti ručno ili ju pumpal breg na bregastoj u pumpi ;)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Na vrh