• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Marko Lalić

Novi član
Tu od
29 Pro 2022
Poruka
11
Pozdrav, dakle jučer sam točio antifriz u kiler. Višak je iscurio na odušak van. Zatvorio sam kiler upalio sam traktor. Kada sam upalio traktor on je izbaco vodu i antifriz toliko da se vide i osjete pera u kileru. Znaci vrski pera nisu pod tekućinom. Hladan, ne kuha. Mjenjane karike,gumice,dihtunzi, stajao nakon toga 30rh na mjestu. Šta bi moglo biti? Možda čep od kilera?
Skuzio sam sta je... povuko je vodu u kiler od klime. I kad se traktor ugasi vratio je vodu nazad unitra i to je curilo van. Nalio sam jos litru vode koliko je falilo u kileru i povuko je nazad u kiler u kabinu i sad je sve normalno. Ali ne znam zasto je to napravio. Mozda je bilo zraka u sistemu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kiler klime je na vrhu kabine? ako da čep na hladnjaku mora biti 110%..odzračivanje grijača je negdje netko objašnjavao neki dan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Znači ako nema termostata (prokleti termostat 😂 ) kad maknemo čep ako ima kiler kabine sva voda iscuri van 🤭

@Marko Lalić ako je sad sve ok samo gasssss
 

Marko Lalić

Novi član
Tu od
29 Pro 2022
Poruka
11
Već je u brazdi bio, sve ok temperatura na pocetku zelenog. Pun kiler vode, kabina grije 👌
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko Lalić

Novi član
Tu od
29 Pro 2022
Poruka
11
Pozdrav, dakle jučer sam točio antifriz u kiler. Višak je iscurio na odušak van. Zatvorio sam kiler upalio sam traktor. Kada sam upalio traktor on je izbaco vodu i antifriz toliko da se vide i osjete pera u kileru. Znaci vrski pera nisu pod tekućinom. Hladan, ne kuha. Mjenjane karike,gumice,dihtunzi, stajao nakon toga 30rh na mjestu. Šta bi moglo biti? Možda čep od kilera?.....Natocio sam vode u kiler i sve je bilo normalno. Izoro sam 5 rali. I nakon stanke krenuli smo ponovno i opet je bacio vodu..... Znaci vodu baci ispod kilera po osovini prednjoj. Baci vode toliko da se vide čelije unutar kilera...

PONOVNO ISTI PROBLEM....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nije to problem nego je njemu teško u oranju pa napravi toliki nadtlak da izbaci višak van jer se prilikom grijanja povećava volumen rashladne tekućine, normalna pojava na 6340, barem je kod mene tako bilo.

Probaj zamijeniti čep, tj. staviti jaču oprugu ako baš hoćeš, ali ako fali pola litre vode, ne zamaraj se.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Akp je tak neposlušan ja bi njemu iz osvete povalio ..volimo to zvati ekspanziona posuda ali to nije ..ta posuda mora imati odusak .Divljak bi bacio vodu u posudu a kad se ohladi povukao bi je nazad.
Podrazumjeva se da je čep ispravan..u oba slucaja
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, to je rješenje, ali nema tu pod haubom puno mjesta za to, već je meni padalo to na pamet, ali kako ZeeThor više ne radi teške poslove, teraj miško kako je.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ta posuda ne mora nužno biti iznad kilera..bilo bi bolje da je .glavno da je crijevo umočeno..ne znam da li zetor ima metalnu cijev za iberlaf..ali ako nema lako je spojiti običnu plastičnu flašu za prvu ruku i test.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Sustav mora biti pod nadtlakom. Treba uzeti rasteznu posudu od nekog auta…
 

Najnoviji postovi

Na vrh