• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Isteklo mi vrijeme za edit, ukratko, na jednu stranu ti treba dati da ga okrećeš, a na drugu blokirati.

Mada ga možeš spojiti kablovima i testirati dok je anlaser skinut.

Al' ako šrotuje kad ne uskoči, poprilično sam siguran da je ovo gore u pitanju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ništa ne šrota. Mase i spojevi svi pregledani i očišćeni. Par dana kao bude bolje i onda opet zajebava. Alnaser prepiksiran. Nemam uopće ideje od kud više krenuti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moj ti je savjet da ga rastaviš i našpricaš sa brake cleanerom gdje su valjčići, ja sam isto borio bitku I promjenio 3 zupčanika dok nisam skontao što me hebe. Ništa te ne košta, a 90% sam siguran da ćeš tako riješiti problem.

Invalid rada (ja) podmazivao sve da se lakše okreće kao 😅 :ROFLMAO:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Opet ista stvar. Nakon čišćenja alnasera pali normalno jedan ili dva dana onda počne opet isto. Alnaser vrti ali ne ubacuje. Onda nakon 10-tak vrtnji u prazno ili manje odradi kak treba. Automat novi. Sa starim i novim isto radi. Skinem alnaser i na probi sve radi normalno. Kad stavim na traktor opet isto. Šta više napraviti ?Izluđuje me.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Tako i kod mene na Ursusu, novi automat ali nekad isto zajebava neće da uključuje jebiga, ti novi dijelovi izgleda loši skroz.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Stavi relej paljenja i riješit ćeš se muke...
Meni je škljocal, al nije htio uzubit. Na 10 pokušaja, jednom upalil. Mnjenjao automate, žice, spojeve. Ništa nije pomoglo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Bojim se das releom nebu ništ riješil.
On struju dobiva na rotor i vrti, ali ne iz nekog razloga ne vrti bendix
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Evo tu mi je kolega ZJ pojasnil i skiciral na najjednostavniji mogući način.
Hvala mu još jednom. Screenshot_20210805-144145_Chrome.jpg 20210730_172725.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
@Matija_E30
Možda je tebi ovo i pomoglo ali taj rele jedino kaj radi štiti prekidač brave za paljenje.
Samom anlaseru nit pomaže nit odmaze
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Bendix ? Misliš automat. Promjenio sam. Jučer stavio stari jer ga navečer nisam mogao upaliti. Isto se događa. Nekad oče nekad neće. To je ono najgore. Barem da krepa do kraja ovak i oče i neće.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Šta tu može biti da nevalja osim piksi ? I one su nanovo napravljene. Neki dan sam ga baš raskopao do kraja. Sve, opet isprao, opet podmazao i opet je palio dva dana pa onda opet zajebava. Nije ništa poderano. E sad, jedino da nisu kablovi nekako u banani pa da nakon nekoliko paljenja nekako gubi spoj ili ima loš, nedovoljan spoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh