• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dilemica u glavi...

Vučna lamela, dali uzeti običnu organsku ili keramičku? Znam kako funkcioniraju obje i prednosti i mane, ali nemam pojma kakve su na traktorima.

Možda bih uzeo i keramičku, ali znam kako se vozi, nekad se cupka po kvačilu, a keramičke lamele to baš i ne vole, plus mogu očekivati da će i zamajac biti prije na redu za zamjenu.

Dali negdje ima kevlarskih za uzeti možda? To bi mi bila još najbolja opcija...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Šta fali običnoj ? Znam da oćeš najbolje i da radiš puno više od mene ali moja dura eno preko 6000 sati. Za sad bez problema. A moreš i za zanemariti moje razmišljanje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne fali ništa što je najjača stvar :ROFLMAO: Samo to ti je kao mali majmun ne zna jel bi bananu ili čokoladu kad može birati.

S jedne strane obična/organska je mekana, ne troši zamajac puno, ali traje kraće.

S druge strane je keramička koja bolje podnosi visoke temperature, pogotovo gdje je veliko opterećenje, tipa tanjuranje, također bolje drži, i traje dulje, ali samim time više papa zamajac jer je "agresivnija".

Prem da neće Zec raditi ne znam kakve ubojite poslove, pa sam na vagi, al' mislim da će prevagnit jedna od navedenih kada skinem kvačilo i vidim kakvo je stanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Moj glas ide za ugradnju obične lamele. Traje dovoljno dugo, sama izmjena nije veliki posel a posto znam da @AirBoX to zna sam odraditi to na kraju ispadne jeftinije.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ovakva 310 Luk i nemaš brige. Samo kod nas ih teško najti,U biti znam di ih ima nekih 600kn je bez rabata kod nas...
1639330615456.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
U Tractor pro je bilo takvih lamela, a navodno ih sad i Hubzin promet ima u ponudi.
Cjene neznam.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Za hubzina neznam, iz tractor pro mi je čovjek donesel nekakvu imala je utisnuto nekakav "S" to su mu kakti dali da je to orginal doduše ima več tome dost godina al nije bila ni slična ovoj Luk. Ovi u Zg-u i okolici naravno imaju sve orginal. @MUHA onda znaš i u čemu je razlika naspram ostalih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Za te sa S vele da je orginal jer je Češka pekara
Ugrađival sam i takve pa su vozile ili još uvijek voze.

Iz Zeline mi je čovek donesel Lukovu u Lukovoj kutiji s Luk utisnutim logom na proizvodu.
Navodno ih sad i Hubzin ima.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma i ja naginjem ka običnoj, al' to je ono što kažem, kad imaš izbora onda kalkuliraš, a često izbirač dobije otirač...

U trgovini mi nude neku poljsku za 300kn i 700+kn kao baš češka, a keramička je cca. 900kn.

Ima u InterCarsu Kawe - NL, Luk - PL i Sachs - UK za nabaviti na zahtjev, a cijene su oko 700 - 800 - 900kn, vjerojatno se da poraditi na cijeni, ali budi pametan kada cijene rastu stalno...

Tipa turbo je prije cca. Malo više od godinu dana bio 2860kn sada je 4500kn... 😬

Kad kvačilo bude dolje, onda ću znat šta mi treba, ali za sada obična kamela ima prednost kod mene bez obzira na prednosti keramičke...
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ako ti se lamela grije (korpa) tu nešto ne valja. kada pustiš kvačilo lamela se stisne i to je to.jedino kako možeš pregrijati je da puno stiškaš i do pola stiškaš. s
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
ako ti se lamela grije (korpa) tu nešto ne valja. kada pustiš kvačilo lamela se stisne i to je to.jedino kako možeš pregrijati je da puno stiškaš i do pola stiškaš. s
Ma to je traktor sa brzinama ajme mene majko moja... 1. 2. 3. su kao radne do 8km/h, a 4. i 5. kao neke transportne. Onda ako nekad hoćeš potjerat tanjuraču u 4. brzini da ipak neki k napraviš, moraš ga malo dobit na kvačilu da krene, ali ajde sad više ni ne radi s tim strojevima pa nije toliko ni bitno. Zato sam rekao znam kako se vozi...

Budem još škicnio šta točno nudi trgovina sa Zetor dijelovima, ako padne grah na IC, jbg gore dolje 200 - 300 kn, to mi je taman razlika u nekim skupljim dijelovima za ruke koje neću nikome platiti za komplet generalku.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Ma to je traktor sa brzinama ajme mene majko moja... 1. 2. 3. su kao radne do 8km/h, a 4. i 5. kao neke transportne. Onda ako nekad hoćeš potjerat tanjuraču u 4. brzini da ipak neki k napraviš, moraš ga malo dobit na kvačilu da krene, ali ajde sad više ni ne radi s tim strojevima pa nije toliko ni bitno. Zato sam rekao znam kako se vozi...
A zakaj ne kreneš bez tereta, s tanjuračama u zraku...?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uzeo obje glave u ruke i gledao, nikakve razlike osim kuteva dosjeda za ventile nisam primjetio. Tako da ostaju stare, ravnanje i obrada dosjeda ventila za turbaka.

I nije neki trošak jer za ubaciti turbo na 2003+ godište treba samo turbo, crijeva za dovod i odvod ulja, sve ostalo je već spremno, grane, crijeva i onaj dio na usisu. Zato sam se i odlučio za ubacivanje turba jer je malte ne plug & play.

Pošto je postavljeno pitanje u vezi glava, dali ima nekih drugih razlika?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kako da ne idu ojačani klipovi na turbaka,kod imr ts-46 motora,ts je imao ojačane klipove u odnosu na s motore,kod tam-a mislim da su ojačani na karikama i komora u klipu.Stariji zetori su imali cijeli klip od aluminija.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma naravno da idu turbo sklopovi. Turbo sklopovi su možda 200kn skuplji nego od običnog, 755kn je sklop turba i već je na polici.

Ostale su mi samo neke sitnice tipa letećih i stajaćih ležajeva, ali to ću vidjeti kada izvadim radilicu, dali treba obrada i specijala, ili standard, jer dok sam se malo raspitivao, malo tko je morao obrađivati radilicu kod prve generalke, mada ovaj moj ima xy sati i čuje se da klikće tako da bi moglo biti svašta, ali o tome kada dođe vrijeme za to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh