• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Da, glave bi trebale biti iste.
Nisam siguran za klipnjače jel su iste.
Ne zaboravi ugraditi hladnjak ulja ispod filtera.
I neznam dali taj tvoj motor ima, ja mislim da nema, mlaznice koje hlade čelo klipa.

Klipovi naravno da su različiti. Kod turbaka su bokovi presvučeni i prva karika je u metalnom kavezu.

 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, glave su iste, jedino su dosjedi pod 45°, a kod običnog su 60° ili 75° zaboravio sam. 😅

Klipnjače su također iste, nije neka prevelika razlika u snazi.

Cooler ide svakako, samo njega nisam našao u trgovini, ali ima za naručiti iz Češke preko neta, pošto roba dolazi tek sredinom siječnja ili početkom veljače u trgovinu tek onda bi mogao naručiti u trgovini.

Mlaznice nemam pojma dali ima, još ga nisam otvarao s donje strane da bih znao, ali svakako su bile u planu ako ih nema. Pitao sam za njih, ali nemaju u trgovini jer ih nitko ne traži. Ovisno o veličini nipl šarafa, ima u IC-u nekog izbora pa ćemo vidjeti. Ali trebao bi imati predviđene rupe za ugradnju koliko sam uspio ubrati iz literature.
Sad kolika greška bi bila bez njih, ne znam, ali ja volim da bude po PS-u i što bliže orginalu.

Svakako sam ugovorio pregled jednog 7340 2005. godište da upratim što sve ima da nešto ne fulam. 😇

Tako je, što se tiče termo grupe. 👍

A Vama majstor muha hvala na "provjeri" i svakako molim da nabaciš savjet ili bilo kakvu ideju kao ovo gore napisano jer dvije glave su pametnije od jedne, lako moguće da previdim nešto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Znam da imam negde sliku Lukove lamele jer sam ju ugrađival više puta.
Ovo je slika lamele 310 kupljene kod Hubzina



 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, zato ni ne bih uzeo keramičku jer ona napravi dosta štete u svom "produženom" životu, a kao što rekoh ima nas više šofera, prvi znam cupkat na kvačilu nekad iako znam da ne valja, tako da bi to dugoročno bio promašaj.

Moram vidjeti šta mi nudi Sečkar jer sam zvao i veli da ima 2 organske/obične. Jedna skuplja, jedna jeftinija, ali nije siguran koje su marke u pitanju pa vidim kako je stanje tamo, ako ne zvat ću Hubinz, mada ne znam dali oni još zastupaju Zetora ili je sada POD preuzeo monopol?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ima hubzin dijelova ali tamo najbolje otići sam kupiti. Da vidiš šta kupuješ. Meni su par puta poslali svakakve gluposti a lijepo kažem šta trebam. Za ursusa mi poslali vijke za glave sve i jedan navoj u krivo narezan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Klipnjače su također iste, nije neka prevelika razlika u snazi.
Nije, ali je razlika u količini zraka, neznam baš da je dovoljno samo to kaj ide deblja brtva.
Uglavnom, nisam siguran jel ima razlike u klipnjačama, pitaj u dučanu.

Sutra ti stavim slike razlika koje sam ja primjetil.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sečkar ovdje ima manje više sve dijelove, ako ne u Vinkovcima onda ima u Županji, ugl. do sada 99% dijelova je bilo, i sve se da nabaviti, samo ovisi kada idu u nabavku u CZ jer također sami uvoze.

Već sam pitao za klipnjače i nema Turbo, samo obične, a ja ih bome ni na netu ne mogu naći niti vidim u katalogu 🤷‍♂️ Isti je kataloški sve od 4320 do 7340
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Velim, nisam siguran za klipnjače. Moguče da su iste jer i izgledaju isto.
Uostalom, evo pa snimi sam.

Klipnjače od običnog motora.





I klipnjače od turbaka



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Kaj se grana tiče to ti je jasno da trebaju druge obje.
Plus još neke sitnice.



Tlak ulja trebaš uzeti odavde, pa trebaš i lajtung za to i pitaj jel treba pumpa večeg kapaciteta ulja.
Na slici vidiš i hladnjak kojeg sam spomenul.



Sa druge strane treba povrat ulja iz turba nasaditi nekam, mislim da ti nemaš mjesto na poklopcu.
I treba lajtug od boš pumpe do dize jer obilazi turbo pa stari ne paše.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
I sad dolazimo da onog čega me najviše strah.
Na mjesta označena strelicama dolaze brizgaljke koje hlade čelo klipa. Kod tebe treba bušiti rupe pod nekim kutom da bi to radilo kak treba. Ne vjerujem da je na bloku mjesto za to predviđeno, a najmanje da je izbušeno i začepljeno.
Znači, treba obraditi da bi brtvilo, probušiti pod odgovarajučim kutom, narezati navoj i ugraditi šprice.

Evo slika raznih blokova i mjesta ugradnje.





 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Četvrti klip ima, doslovno, lufta u cilindru. Nisam slikao kad je bilo rastavljeno. Šta sad najpametnije napraviti ? Osim generalke, jer ostala tri cilindra i klipa nemaju neke znakove trošenja.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
daj malo više informacija. šta si uradio? jeli trošil ulje ? dali se grije? dali dimi? dali pali kada je hladno? dali vuče?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ne pregrijava se, ne troši ulja, barem ne više nego prije, čak i manje. Jedino kad dugo, baš dugo radi u leru baca ulje na auspuh. Auspuh bude sav mastan. I na grani od auspuha se vidi da je masno.

Staviti samo klip ili cijeli sklop, cilindar i klip ? Zanima me najviše zbog ležaja letećih ? Nebudu nadrapali zbog novih karika i klipa ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh