• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nema li stanje gumica između piksi i bloka veze sa vrstom antifriza i vremenom zamjene antifriza? Od servisera sam dobil informaciju da učestalost zamjene antifriza zbog korozivnosti jako zavisi od toga jel cilindar izbušen direktno u bloku, uprešana piksa ili piksa s gumicama. S gumicama zahtjeva redovitu zamjenu antifriza, a bez piksi može trajati sve dok mu se ne povisi temperatura zgušnjavanja. Meni izgleda logično i vjerujem serviseru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Na Zetoru uvijek strada prva gumica ali to nije toliko do antifriza jer ja nisam ni jednog videl da je prvi dosjed ispravan.
Sama piksa je dosta dugačka, još nek su klipovi 3 karike, pa nek malo strada i gornji dosjed...
Evo rezultata.

 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne vjerujem da je kariku slomil uložak. Bila bi rupa od vrha klipa.
Hmm, nemam pojma. Kada sam vadio klip samo je ispala karika van, i vidim da fali komad s klipa. Što je točno uzrok ne znam, jedino što znam da je u taj cilindar uletio uložak onda.
Provjeri na bloku dosjede za gumice na cilindru kak izgledaju da se nebi ovo sa gumicama ponovilo.
Dosjedi su dobri, nema rupica, samo salitre, ali je sve počišćeno i mislim da ne bude problema. Također samo 2 gumice su pukle i to gornje, donje su ok na svim stublinama.
Poderanost karike se mjeri na vrhu cilindra, a ovo je fest poderano.
Jest poderano, ali ja sam očekivao i gore s obzirom da se desilo par puta da ostane bez vode, pa ona slavna vožnja bez vode u sistemu jedan krug pod drljačom, full gas u 4. brzini na njivi dužine 750m u jednom smjeru. Tu je zapravo najviše i nastradao, od onda dimi kao parnjača.
Ležajevi su stvarno dobri i radilica bu najvjerojatnije puška. To možeš zahvaliti redovnom mjenjanju ulja
da, zaista izgleda dobro, očekivao sam havariju. Izgleda da često nadosipavanje ulja zbog potrošnje čuva dijelove, a izmjene su bile od oka jer sat nije radio, pa kad odradim, odradim.

Što se tiče medija unutar sistema hlađenja, antifriz bi bio ljeti, a onda ovi malo zaboravniji kod prvih minusa ispuste "vodu", pa opet antifriz pa se opet zaboravi, tako da je cca. godinu dvije išao samo na vodu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Manje više sve gotovo osim jedne stvari. Turbo ispušna grana... Moja i turbo su fizički iste, ali ne paše razmak brezona na mojoj, kakvih par mm je razlika, sad čekam pon ili uto da stigne iz Hubzina jer tamo jedino ima i košta pola turba skoro. 😑

Osim ako se ne odlučim za prepravak moje, ali ima par drugih stvari koje vjerojatno neće pasati pa će trebati pripasavati 🙄
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Kakva ti je ovo truba u prvom redu? Jel to rog?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Evo jedan teaser
S obzirom da je bil zahvat koji se ne radi svaki dan ja sam ipak očekival malo više detalja.
Ne neki elaborat, ali barem dijelove koje si koristil i trebal mjenjati da bi takav zahvat bil napravljen. Kaj se radilo na bloku, kaj na glavama, grane, hladnjak ulja..... i kolko je dodatna oprema love potrošila.

Naravno, očekujem izvještaj sa prvog opalenja i dojmove.
Bez auspuha zvuk bu garan jeben u odnosu na ono prije ;)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kakva ti je ovo truba u prvom redu? Jel to rog?
Specijalno iz Francuske, stigao francuski rog 😂😂
S obzirom da je bil zahvat koji se ne radi svaki dan ja sam ipak očekival malo više detalja.
Ne neki elaborat, ali barem dijelove koje si koristil i trebal mjenjati da bi takav zahvat bil napravljen. Kaj se radilo na bloku, kaj na glavama, grane, hladnjak ulja..... i kolko je dodatna oprema love potrošila.

Naravno, očekujem izvještaj sa prvog opalenja i dojmove.
Bez auspuha zvuk bu garan jeben u odnosu na ono prije ;)
Najte se sekirati gospon muha, bude sve obrađeno naknadno. Nisam vidio smisao da davim svaki dan šta radim nego na kraju sažmem i objedinim sve skupa.

Danas je trebalo biti krštenje, ali sam imao sjetvu pa nisam stigao, ugl. u svemu tome najveći problem je bio naći dio koji gdje ide, a kad ga i nađem nitko ga nema. Uz to mi se potrefila i teta korona pa nikuda...

Još se nisam sračunao što se tiče troškova jer još nisam pravio račun za većinu dijelova, ali bit će solidna cifrica.

Naravno, dokumentirat ću palenje, ili će biti "Ma jebe ga palenje" kako kaže jedan kolega. 😂

Glede zvuka, očekujem da fućka 😂😂 Dobit će i custom made bočni auspuh samo moram raditi izračune kada nabacim plastike gore, cevuške i to je sve spremno, samo treba povariti, al' bit će sex sa ovim mojim CO2 koji ima samo min - max postavku, neće izgledati lijepo, al' to mi niti nije cilj.

Ugl. bude sve objavljeno. 😇
 
  • Like
Reactions: ZJ

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
@AirBoX kakav obrtomjer tvoj ima analogni ili digitalni? Dal ima onu špulu na razvodu ili je spojen na alternatora?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Elektronski, ali sa brojčanikom/analogni, dakle impuls ide preko alternatora.

I to je jedna stavka koja je trebala pažnju, uspješno popravljen sat koji inače dođe 1500kn u nabavi 😉
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Meni bude trebal za jednog jer ga uopće nema,neko si ga je spuknul van, e sad novi sat je digitalni i navodno ne radi radi na onu špulu koju pogoni bregasta, odnosno radi al ne pokazuje točne okretaje ili obrtomjer poskakuje a ekran ne broji sate.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Obično se uzima po broju na satu, a kako ti nemaš referencu, tu je vjerojatno problem jer treba ukomponirati komponente.

A problem kod tih digitalnih je što su dosta loše kvalitete i svaki drugi završi na reklamaciji.

Dali imaš taj piñón na prednjem deklu? Ili imaš na alternatoru ispod reglera izvod 'W' sa stopicom?

Ako imaš izvod 'W' možeš složiti elektronca da ide preko alternatora.

Ja sam morao prepravljati taj izvod kada sam kupio novi alternator pa mogu pomoći ako treba.

A elektronskih tih satova ima više verzija.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Imam pinjon, a pošto je original alternator riknul(nije imal W) ugradil sam od VW koji ima W.
Sad bi trebal nabaviti sat al trenutno imam drugog pacijenta rasturenog tak da ovaj možda dođe u ljetu na red...
Za ove stare rage su satovi sa 25kmh i 30kmh i sa 3 izvoda na satu i sa 4 ovisno kakav pinjon ima dal sa 2 ili 3 izvoda .... 950kn ovaj kaj meni treba,
Kad je dobil od cvajle alternator najbolje da ugradim i ostale komponente :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Najte se sekirati gospon muha, bude sve obrađeno naknadno. Nisam vidio smisao da davim svaki dan šta radim nego na kraju sažmem i objedinim sve skupa.
A nakon onih silnih pp-a kaj smo razmjenili ja sam pomalo u brigi jel sam dal koji dobar savjet i da čujem kako mali prede ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A zakaj ne ugradiš univezalni elektronički tahometar sa brojilom sati, bez brzinomjera (koji ionak nije točan)?
Senzor brzine koristi za brzinu vožnje ili za broj okretaja? Kaj mu daje impulse?
Na koji način (pojednostavljeno) to funkcionira, odnosno broji li radne sate ovisno o okretajima ili je radni sat jednak vremenskom satu neovisno o okretajima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh