• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

R

Ratarko

Guest
Evo danas sam pronašao jedan stari cjenik , možda 7 ili 8 godina star .
Još malo nostalgije sa jeftinim traktorima , sada su ipak skuplji.

Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
vraga su sad malo skuplji imas par u oglasniku bas 6340 i evo ti cijena

96 12500 € ~ 25000 dem
95 12800 € ~ 26400 dem
02 18500 € ~ 37000 dem

kao sto vidis za ovaj najskuplji rabljeni nekad si mogao kupiti 7340 s prednjim hidraulikom :twisted: :cry:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Onda se je najači model mogao kupiti za 50 000 dem , a danas košta skoro 50 000 eura!
 
R

Ratarko

Guest
Pa i ja sam uočio tu razliku u cijenama od jučer do danas.
Zanimljivo kako traktor poskupi duplo a cijena žita ne ode na dvije kune za kilu i slične matematike.
Istina da je kruh poskupio za duplo od onda

Eto sada kad znate koje su cijene bile prije recimo 10 godina kako onda nekome dati 12.000 € ili više za Zetor 6340 koji je proizveden 1996 godine ?
Na drugu stranu kako sada dati Zetoru cijenu koju traži za svoje nove traktore kada znamo da su digli marže za 80 % ?

Bilo kako bilo nama kupcima se najlošije piše :x
 
B

branko

Guest
Bilo kako bilo nama kupcima se najlošije piše
krivo si rekao ne kupcima nego seljacima, jer mi kad kupujemo drugi nam odredjuju cijenu kad prodajemo opet nam drugi odredjuju cijenu.
 
R

Ratarko

Guest
Da , dobro , seljacima sam i mislio .
Kako onda mi seljaci ne možemo određivati cijenu svog proizvoda ?
Evo ja bi htio da je žito dvije kune bez poticaja :!:
Mislim da nisam pretjerao sa svojim željama .
Ako se pogleda koliko smo dobivali za žito prije deset godina i uzme u obzir koliko su druge stvari poskupile to bi bilo tu negdje .
Kada bi stvarno cijene naših proizvoda pratile ta ostala poskupljena onda nam taj Zetor ne bi bio toliko skup , bio on polovni ili novi .
 
B

branko

Guest
Evo ja bi htio da je žito dvije kune bez poticaja

to bi ti htio ali nemozes tako prodati kad ti oni odrede cijenu. tak je i za sve ostalo. ja na primjer ako prodam odojak prosjecne tezine 28 kg imam cisto oko 200 kn , a taj koji ga je kupio od mene proda ga u dalmaciji barem po 20 i zaradi 178 bez ikakve muke i rada osim sto ga je prevezao dolje. :twisted:
 
M

Mister x

Guest
Ljudi morate biti svjesni da mi ne možemo regulirati cjenu svojih proizvoda.
A traktorska industrija može zato jer mi bez traktora ne možemo a oni koji žele šljivu krušku itd. se mogu cjenkat ili kupit drugdje. Zato postoje elementi u državi koje seljak treba pratiti da se traktor kupi povoljnije.

A čemu uopče nov traktor kad ste več naveli primjer. Rađe 5 godina star ili više sa malo radnih sati nego novi, a razlika u cjeni je drastična.
 
R

Ratarko

Guest
Ne kužim te baš , kažeš da seljak treba pratiti elemente u državi da bi mu bilo ipak malo lakše , pa zar onda nije bolje kupiti neki novi traktor kada ti elementi države to omogučuju sa subvencijama te svim povlasticama kada ti traktor uđe papirnato u firmu , amortizacija i slično ?

Polovni je dobar kada nisi financijski jak za novi ali to je ipak drugi i lošiji izbor za svakog seljaka , zar ne bi svi volili imati potpuno novi traktor kada bi svijet bio idealan ...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa koliko se sječam tine je rekao da se i na polovni traktor može dobitit povrat kapitalnih ulaganja???a normalno da bi bilo najljepše kad bi svako mogao kupiti novi traktor, ali nismo svi u mogučnosti...ratarko meni je drago što ti imaš novi traktor od stotinjak tisuča eura, ali nema svako tu mogučnost, bilo bi lijepo kad bi svi tako mogli....vjerojatno ni tebi nije bilo lako doči do toga,a zamisli kako je onda tek nama koji smo tek u začecima...
 
R

Ratarko

Guest
Pa o tome se i radi da te ti prije spomenuti elementi u državi tjeraju naprijed , ili češ kupiti novi stroj ili češ zaostati na poslovnom planu . Kada ti na godinu dođe neki malo bolje potkovani seljak te pokupuje zemlju u okolici onda je za sve kasno , kužiš me . Zadnji vagoni prolaze , tko nije uskočio u njih ostati če na peronu .
Osobno se ne opterečujem sa tim tko što misli o meni da li mu je drago ili mu je kontra od drago , imam svoj plan i radim po njemu .
Misliš da je meni lako otplačivati ovaj traktor , je malo sutra , imam traktore i ovaj mi nije trebao , Torpedo mi radi bez problema a tu je i Ford ali ako ne ulažem i idem naprijed sa poslovnim planom ovi moji seljanji če me pojesti za doručak , možda ne ove godine ali za dvije-tri sigurno . Več sam rekao da nisam največi poljoprivrednik u svojem selu a kamoli bližoj okolici , pas jede psa ovdje :shock:

Na polovne strojeve nema državne subvencije.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Kako se siječam to ja nisam rekao.

Rekao sam nešto u vidu kako svak kod sebe treba vidjeti što treba i što može.
Ako ima 100 slobodnih jedinica novca, ne može se zaklat sa 200, da kupi nešto za 300+državna pomoč, zato što se to vidi povoljno.

A za povrat ulaganja absolutno nisam referenca.
 
R

Ratarko

Guest
Nema povrata kap.ulaganja na polovne registrirane strojeve , šteta ali istina .
Traktor može biti pri kupnji star do godinu dana i imati koliko hočeš radnih sati ali ako je bio registriran sve pada u vodu i subvencije nema .

Baš iz toga razloga se puno demo modela može uvasti sa subvencijom jer mahom nisu bili registrirani . Ja sam imao peh da sam naletio na demo model Fendta 818 sa par-sto sati na satu ali je imao registarske oznake i PAF , ništa od uvoza jer nema subvencije na takav stroj .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
:( pa onda nije velika razlika kupiti novi stroj što se tiče cijene...
 
R

Ratarko

Guest
Pa to ti pričam .
Kada sve zbrojiš novo je bolje iako tri puta skuplje.
Bolje za tebe , za tvoju firmu , za trgovce koji trljaju ruke , za državu ...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Ovo što pričate je potpuno istinito. U cijeloj priči sa cijenama krajnji korisnik, kupac tj. seljak najviše radi, a najmanje dobiva. Svi su digli cijene; i pekari i dileri strojeva, a seljak ne može ništa postiči u ovoj državi. Stari mi je pričao da je 80- ih godina kada smo puno tovili svinje za jedno leglo, pazite JEDNO LEGLO od 50 praščiča kupio novog Zetora 6711 i to još prije nego ih je predao kombinatu; još su bili mali no tip tamo mu ih je priznao kao valjani ulog jer se znalo da je uvijek isporučivao kvalitetne svinje i izdao mu potvrdu i dao CASH za traktor. Gdje je to danas? Npr. za jednu svinju nemožeš ni pravo par puta natočiti traktor...a da ne pričam o kupnji novog...
Politika SUCKS, barem prema nama. Kao što kažeš Ratarko ili treba iči naprijed i nevjerojatne iznose kojih još ni nema uložiti ili če te pojest crna zemlja...
Treba tu nešto promijeniti...nešto PUUUUUUUUUUNO!
:evil: :evil: :evil:
 
B

banijac

Guest
I Jadranko kako si zadovoljan? Meni stiže 7340 iduči jedan....
 
J

Jadranko

Guest
banijac kaže:
I Jadranko kako si zadovoljan? Meni stiže 7340 iduči jedan....
Ma to je pila od traktora.meni je O.K
nije moj od rodjaka mi je ali sam bas taj dan radio sa njim
on kaze samo toci i vozi ne pravi ama bas nikakve probleme..
uz naravno malo paznje i redovan servis.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: 6340

do prije 3 mj. i ja sam ga imao .novi kupljen 98.g. prodan sa 4300 sati za 10700 poslije sam saznao da je tip švercer i odro je drugog za 12500 skinuvši 3000 sati.[attachment=0:43368]zetor.jpg[/attachment:43368]
 
Na vrh