• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Pa nešto i razmišljam da je možda u polugi jer nekada dođe skroz do poda i blokada se ne uključi tek malo kasnije, možda je onaj štift ispao pa ovo pogura tek toliko.

Budemo vidjeli, prvo mi je bila namjera pogledati polugu i nešto skontat ako je problem u tome, a ako nije odmah sam se naježio od pomisli da opet skidam redukotre, mada sam bi vjerujem bilo lakše jer imam paletara. Kad sam mjenjao pakne 3 dana smo se patili da vratimo sa čekrkom nazad :/

Ja bi ti savjetovao da provjeris prvo bocne reduktore, skines poklopce i vrtis kotac da vidis zubcanik , ja sam prije u oranju otkinuo deo jednog zuba sa velikog zupcanika , ali se culo stalno povremeno nesto , rastavljali smo nepotrebno mjenjac a uzrok je bio u bocnom , ovo vazi ako se stalno cuje neka buka koja se ponavlja bilo blokada ukljucena ili nije , pod opterecenjem jace izrazena. U pitanju je bio 7011.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Kod mene samo preskače blokada jer dok preskače klima se i poluga za uključivanje, samo sad sam već par dana u Osijeku pa nisam u mogućnosti pregledati.

Al, dobro je znati da i tu može biti kvar, nadam se da nije :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Meni je bila gornja poluosovina koja ide iz diferencijala jako oštečena i buka i trzanje je bilo nezamislivo. Mislio sam da je do diferencijala i ostaloga, ali promjenio sam samo tu poluosovinu i trzanje se potpuno izgubilo, a lupanje i ostali zvukovi barem 50% manji. Radi se o Ursusu C-355.

Ako u svakoj brzini ima u nekim određenim i jednakim intervalima ta trzanja i buku, onda je jedna od mogučnosti bočni reduktor.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ovako nemam nikakvih zvukova. Kad sam kretao u brazdu, normalno stao, spustio plug, uključio blokadu i krenio. Čim je plug ušao u zemlju, traktor je počeo proklizavati jer je balavo i počelo je kao zvuk kada zupčanik preskače. Još sam par puta pokušao i nekada uhvati blokada, napravi 2 - 3 m i opet krene preskakati.

Ovako inače nema nikakvih zvukova, niti ih je bilo prije, a niti sada kad je to sa blokadom.

Probat ću prvo vidjeti dali je nešto s polugom, ako ne riješim, snimim video da vidite/čujede što se dešava.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja mislim samo da ti dovoljno ne uzubi, ili se viljuska savila ili ti je ta civija stift labav. Kod mene na rakovici iskakala rucica kardana dok nisam civiju promijenio, jednostavno ne uzubi dovoljno, pa tako i kod tebe cuje se preskakanje
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Indikator za uključenu prvu vuču, ima i drugi dio te žice ispod lima di je mjenjač
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Daj to poslikaj gdje ide i koje točno žice. Danas sam malo gledal oko toga ali neznam gdje bi ju ugradio ili je moja kanta prestara za to. Taj indikator najvjerojatnije nema kod nas za kupiti ? Ili da probam pa da me opet trgovci čudno gledaju ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ja ga budem u Kiršu naručio, ionak imam već naruđbu kod njh od prije Božića, pa nikak.. Da se riješiti s poteznim prekidačem ( isti kao na 533 539 za šalter kočnica) na oprugu.. ma jednostavno, budeš videl kad napravim :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Evo da javim da je Selak(Moja malenkost) popravio Blokadu diferencijala.

Problem bio u polugi. Malo našpanovao i očistio od hrđe, blata i ostalih primjesa koje su blokirale samu polugu da se kreće onako kako bi trebala, noge sam iskidao dok je ne uključim zbog istih primjesa, sad je očišćeno i podmazano, ide kao pekmez.

Usput mi krepucnio akumulator. Kupljen novi od 145Ah, izmjenjene žice i prepakovan alternator. Sad više nema svičkanja kontrolke. Izmjenjeni kablovi, kolektorski prstenovi i ležajevi i nema problema više.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Sad ti bude krepalo neš drugo i nikad kraja, prodaj to najbolje...

Meni je mog više pun klinac, imao sam dobru ponudu od jasenas kad je motor rađen, i pristao sam danas na trženje, ako bog da ode idući tjedan van iz dvorišća :D:
Mislim da budem sretniji kad bude odlazio nego kad je dolazio :D:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Aham. Budeš ti plakao kad dovezeš drugu skalameriju u dvorište. Od polovnog se nitko ne usreći...

Ali, ova moja skalamerija je prošle godine odradila oho-ho. Samo oranja 42ha, pretanjurano svega i svačega preko 120ha, sjetva, razno razni prijevozi, pripreme, prskanja, svega živoga i nije bilo problema. Tu i tamo nešto, al' da je baš iznevjerio dok se radilo, baš i ne.

Za skalameriju od preko 7 - 8 ako ne i više hiljada sati(sat stao na 5999), traktor na mjestu i svi koji su imali ovu ili sličnu seriju Zetora su prezadovoljni, drugo smo mi što nahebemo kad kupimo polovno :) Plus moje je cijeli svoj vijek dok nije došao do mene proveo nešto malo u ratarstvu i pun k u stočarsvu sa 80 grla pod utovarivačem.

I usput, ako je traktor 2004 godište, dosad radi kako spada tu i tamo neki potrošni materijal (Nije ruknio motor, getriba, hidraulika...) onda se tu nema šta puno za raspravljati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh