• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Obicno dok su dva remena na istoj remenici dok jedan pukne podbaci se pod drugi i onda i ovaj spadne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Nema svaki, nažalost. Samo na nekima je bila isporučena takva koljevka, ali i ona se je doplaćivala.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Ja sve sto sam gledao su imali,ovi 85-95-100.

Tko treba samo PH bez kardana lako kupi na njuškalu, baš sam se iznenadio kolika je ponuda PH na njuškalu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ja gledam šta se tu tumba o toj prednoj hidraulici i vidim das e taj kardan ne isplati, ako svi kukaju pa neće ni meni bit ništa bolje :D

U svakom slučaju npr. meni kardan naprijed niti ne treba, za prenjeti 2 stroja do njive bi mi najviše trebalo i neki uteg, mada sad gledam, stari se opet zagrijava za neki traktor tako da mi nema ni smisla ulagati neke pare besne u Zetora, a za neko skorije vrijeme više neće biti osovina OPG-a. U svakem slučaju to sa kardanom je malo skup sport koliko vidim...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Moze bit skupo ali ako nekome može uštedit kupnju još jednog traktora onda je ulaganje isplativo.

Znam ljude koji su kupili traktor zbog prednjeg hidraulika samo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Da zbog prednje hidraulike, ne zbog kardana. U svojoj široj okolici nisam vidio nikog da ima stroj kojem treba prednji kardan pa niti kod malo jačih igrača. Sam hidraulik je dobar za prevesti bilo šta ali kao što kaže AirBoX prednji kardan mi netreba. Mogu vam reći da nekima ovdje stvarno zavidim. Razbacujete se sa tim novcima koda rastu na drveću. Pa šta je danas 20 000 kn.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
@VuckoH

Slažem se, ali ako ja trebam dati 20k kuna za PH sa kardanom i još najmanje 20 - 30k kuna za neki stroj koji mogu koristiti u tandemu, mislim da se ne isplati.

Jedino za šta ja vidim taj kardan koristan je da prikačiš kosilicu naprijed i tako neke strojeve...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Ako kosiš s jednim traktorom vece površine uzmeš prednju kosu i zadnju večina ima i imaš praktički duplo veci učinak.

Austrijance dosta često vidim s prikolicom samoutovarnom iza i prednjom kosom i odmah kupe zeleno što kose.

Malčer prednji mi je puno bolja opcija nego zadnji i tako a večina ima duplo kopčanje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
To se isplati velikim stočarima. Meni za jednu kravu mislim da nema ekonomske računice. Nju držim zbog livada i da jedem domače.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ja kosim godišnje oko 100 rali i opet mi je previše davati 5000€ za pvh na proximu i bar 2000€ za prednju kosu..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo za prednju roto kosu treba imat ljepe ravne parcele bez nekih velikih jaraka i desava se jos nesto da prasinu dize i navlaci na kiler a u veliki vecini slucajeva svi traktori danas malo boluju s temperaturom a i malcer taman kakav kamen ili nesto da digne prema motoru uz sve prednosti ima i nedostataka meni bi najvise PH odgovaro za ralicu i za prijenos strojeva na dalje parcele i za uteg tak da mi kardan isto nije bitan!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Hidraulik i kardan u ono doba koštalo je jednako kolko je u firmi plačena ona moja mlazovka, 4000 dem, čak mislim da je bila i jefitinija još od hidraulika kao nadogradnji..
A to ti je i sad tolko, 5000 eura novo = solidnoj novoj kiperici.

Računaj da ideš sam raditi.. Orginalan cilinder, sad kad sam svoj reparirao, išao sam se informirati oko cijene novog.. komad je cca 2000 kn, 2 komada trebaš, + željezja se nakupi za bar još hiljadu, crijeva i cijevi teško da budeš ispod hiljade kn prošao.. de su ti još šerafi, klinovi, priključnica, regulacioni ventil iza.. hiljadu eura sam tak da sam ideš kemijat, s novim mislim.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Samo za prednju roto kosu treba imat ljepe ravne parcele bez nekih velikih jaraka i desava se jos nesto da prasinu dize i navlaci na kiler a u veliki vecini slucajeva svi traktori danas malo boluju s temperaturom a i malcer taman kakav kamen ili nesto da digne prema motoru uz sve prednosti ima i nedostataka meni bi najvise PH odgovaro za ralicu i za prijenos strojeva na dalje parcele i za uteg tak da mi kardan isto nije bitan!!

Na prednju strižnu novu bi ja išao kad bi htio kositi sa dvije kose..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Fenomenalno!
I za nju se moze neki hidromotor naprijed iskombinirati jer netreba puno snage.
Ima valjda i vecih u ponudi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh