• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,704
Ova s linka od kolega Mike i je orginalna, sam ju treba pofarbat. Ali puno traži za nju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,704
Sa sklopivim rukama su ugrađivali tek na majora, znači od 2003 pa na dalje, ovi svi ispod tog godišta imaju to fiksno, i to je sranje živo za manevriranje, jel si pol metra duži naprijed, a na nijedan način se to neda brzo rastaviti da bude bez tog naprijed, sam da ploča ostane gore
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa šta se nebi dali napraviti neki "brzi" bolcnovi na klipovima tako da ih skineš na jednu stranu i onda možeš sklopiti barem nekako...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Felix, ta nije originalna, iako je bolja od tvorničke.
Pitanje je kak je izveden kardan, jer originalna ima drugačiju koljevku (ak se ne varam).
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ajd hidraulika bi se i dala preprevit na nosace koji stimju a ovo za kardan si upravu. Skoro se prodavalo korito sa prednjim kardanom bez poluga al orginalno.
Dok je kod ovog pitanje kako ga spojiti na i fakat kako je orginalno spojeno? Znam da ima onaj mali kardana ali kako je spojen on za remenicu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Iako ovakav "aftermarket" prednji kardan može biti bolji, jer originalni Zetorov se vri prebrzo (1300o/min@2200 o/min motora) i na krivu stranu od većine prednjih kardana.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ovo sa slike je "pusi smok" što bi Izet rekao za napraviti... Da se može sklapati. Ako onaj treba cakniti, napravi se ova šlic rupa, gore se metne neki jači šaraf i eto ti sklopive hidraulike. Ja sam sam upjenio da se to da prepravaiti, sve razmišljam da bi ja to čak uzeo...

Još sad kad gledam pa bolje uzet od tog Krpana ako već ideš investirat, nije baš velika razlika između te dvije hidraulike... "Samo" 1000kn razlike. Sad si me zainteresirao Dado xD
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ma ne isplati se kemijati. Doma nikad nebum napravil kao šta je ta Krpanova a neznam da bi me jeftinije izašla. Nemam kuma ni prijatelja koji bi mi to srezao i pomotao kak treba.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dado ja sam tu hidrauliku gledo kod horvata cim skupim pare na hrpu idem po nju meni se svida kak je napravljena ako se odlucis za nju probaj malo pregovarat oko cijene s gazdom!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Odlučio sam se za nju samo nikak da mi dođe do ruku. Nemrem vjerovati kakva mi je ovo godina. Za ubiti se.
Misliš da bi se dalo još pregovarati ?
Moram onda nekog drugog povesti jer ja se nisam nikad znao pogađati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Mislim na sasiju do zadnjih kotaca ili barem do zvona. Ili ne treba kao za prednji utovarivac.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Trebala bi ići do zvona.. Ako se ne varam do 1500kg diže napred.

I ja sam mislio staviti sebi na proximu, sama težina hidraulike je 200-300kg, i još izbetoniram neki uteg od 400-500kg i išla bi ko metak u oranju. I nosio bi zelene bale, jednu naprijed, a dvije nazad. Jedino bi morao uložiti još 200-300€ u jedan par kiper priključaka jer imam samo jedan par (dva priključka).
 
Na vrh