• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E ondak dobro.

Jedan u selu je kupio isti traktor kao mi i ima zemlju do nas pa smo sad u nekom dogovoru da skočimo do Srbije pogledati neke lakše izvedbe nošenih tanjurača sa spiralnim valjkom, a za uvoz on može preko firme tako da ćemo malo švrljat po Srbiji u skorije vrijeme, samo da berba završi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo danas skinuh rezervoar da ga isperem jer mi se stalno skuplja neka balega u čašici, a usput i da izmjenim plovak jer je moj kaput pa da napokon mogu vidjeti koliko goriva imam, a ne da ostanem na njivi jer na štapu ima, a crijevo ne dohvati, al' i za to sam danas našao uzrok...

Neki levat je stezao onaj poprečni lim što drži nosač rezervoara do kraja i udubio čitav rezervoar, tako da je zapremina bila sigurno jedno 5 - 10L goriva manje i normalno cijevi od plovka su se iskrivile i nisu ni dolazile do dna...

Na kraju sam počepio odušak na čepu, spojio crijevo na crijevo od plovka odnosno dovoda i povrata goriva i nadrukao 6 bara zraka kroz rupu na dnu rezervoara, išao sma pomalo i par puta punio po 6 bara i držao da poprimi svoj prvobitan oblik. Kako je bilo sada je odlično i ja sam zadovoljan.

Sutra uzmem plovak i onda sam sa rezervoarom miran.
 

Prilozi

  • 20161004_152438[1].jpg
    20161004_152438[1].jpg
    37.5 KB · Pregleda: 95
  • 20161004_175844[1].jpg
    20161004_175844[1].jpg
    49.2 KB · Pregleda: 109
  • 20161004_185109[1].jpg
    20161004_185109[1].jpg
    36.1 KB · Pregleda: 88

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jel bilo smeća unutra? Ja očistim čašicu,za dan-dva je već puna blata...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bilo je, al' ne pretjerano koliko sam se nadao... Ubiti u čašici nema baš blatuše nego kao nekog bijelog taloga, a isto se nataložilo i u amperu gdje sam izlio ostatak goriva iz rezervoara. Blata bude tu i tamo, isprao sam rezervoar sa miniwashem i ispadalo je nekog crnog vraga i malo je voda bila smeđkasta znači da je bilo smeća, al' ne nešto pretjerano.

Izvuci gorivo iz rezervoara i skini ga dolje i isperi, skidanje traje 5 minuta i pranje još toliko, a za vraćanje još ne znam xD Tek moram vidjeti kako će nosač pasati jer sam ga ravnao gdje je bio savijen i povario na 2 mjesta gdje je popucao, al' ako ne diraš nosač nećeš se ni mučiti da ga vratiš, bilo bi najbolje da imaš nekoga da ti pridrži dok šarafaš, mada ga možeš praznog držati na jednoj ruci dok skidaš, a za vraćanje bi bilo dobro da su dvojica da se mogu rupe naciljat fino.

Ugl. kod malog prozora 2 šarafa, 16mm gore glava šarafa i dolje 17mm matica, a iza 2 šarafa 13mm i rezervoar je dolje :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aham ja sam mislio da pričamo o 6340...

Pa evo baš sam sada prosurfao googletom i koliko vidim da je sličan sistem samo mi se čini da je limeni rezervoar...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma isto je,samo kod mene nema šelne,i da,rezervoar je od pleha,zato i pitam jel bilo smeća,kod mene je u rezervoaruočito nešto gadno,a i čim gorivo padne ispod polovice,neće paliti bez drukanja...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa ak' je isti sistem ne košta te sat - dva posla da si to središ :D

Ja sam se pred tjedan dana "naljutio" jer mi ne radi kazaljka za gorivo pa stari često ide na ono koliko je na štapu. Pa malo - malo, "ajde donesi goriva", a i ja sma ostajao bez goriva pa sam se poigrao sa cijelim sistemom da odgonetnem kvar i ispostavilo se da je plovak prdnio. Rek'o ako ga budem mijenjao odmah skinem rezervoar i operem dobro da sam s tim miran da mi smeće stalno ne zapinje u čašici.

I mislim da ću uzet neki od onih preparata za čišćenje cjevovoda od goriva pa da sam i s tim miran, to za prvu ruku pa možda na zimu i komplet crijeva promjeniti.

A to što ti ne pali bez drukanja... Kod mene je bio nepovratni ventil na bosch pumpi u pitanju, prvo moram ili nadrukat ili pustit da zavrti koji puta da si sam navuče gorivo, odkako sam promjenio taj ventil, pali bez po beda.

E već kad smo kod paljenja, počeo me zaseksavat alnaser. Prvo vrti "u prazno" tj. ne uzubljuje tek nakon desetog puta uzubi i onda normalno upali.

Prolazio neki čiča kraj mene kad sam palio i veli mi: "Otišle ti piksne na alnaseru" Sad je to to ili nije, vjerojatno neko od naših forumskih mehaničara zna više :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moj pali bez drukanja,ako ga i na minusu ostavim tjedan dana. Ali čim razina goriva padne ispod pola rezervoara,treba ga nadrukati ujutro,i čim odstoji po sat-dva kroz dan...Ne znam zašto je to tako,nema logike... Očistit ću rezervoar,promijeniti sva crijeva,a i Bosch pumpu ću dati pregledati...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ja sam promijenio sva crijeva, očistio rezervar, novu čašu stavio, AC pumpu, Bosch pumpa je bila na remontu i opet moram drukati gorivo kad traktor odstoji.. I nepovratni ventil je nov stavljen.

Sad ću staviti još jedan nepovratni ventil pa ću valjda s tim riješiti problem. Na 62-ci je to.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

A jesi promijenio povratne cjevčice sa dizni kaj idu na boš pumpu?
I nepovratnih ima više vrsta,različiti fi rupice i promjer kuglice i jačina oprugice...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Moj pali bez drukanja,ako ga i na minusu ostavim tjedan dana. Ali čim razina goriva padne ispod pola rezervoara,treba ga nadrukati ujutro,i čim odstoji po sat-dva kroz dan...Ne znam zašto je to tako,nema logike... Očistit ću rezervoar,promijeniti sva crijeva,a i Bosch pumpu ću dati pregledati...
Meni je bilo otišlo crijevo iza boš pumpe što ide na nepovratni ventil, i stalno sam mislio da je on dok crijevo nije krenulo curiti, isto kao kod tebe je bilo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nemoj se baš plovku puno veseliti, ja sam uzeo iz kirša iz orginala, pa sam na 10 litri na satu ostao bez goriva i još se osramotio jel je crko na pol puta od grada prema kući :D:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako bude onda će ići home made plovak xD

Rupa sa strane na rezervaru. Plovak na šipci unutra, vani komad lima koji pokazuje puno prazno i bog te veselio xD

Zasad sve štima, kontrolka radi, samo nisam gledao na koliko litara ju gasi, odnosno pali...

Eee sad je meni došlo zašto si ti ostao bez goriva... Na originalu imaju graničnici na polugici da ne ide do kraja gore ili dolje pa te zato zafrknilo vjerojatno. :D

Ovaj što sam ja uzeo nema te graničnike i ide kroz dolje i skroz gore, sad će krenit tanjuranje štapova i oranje zimske pa ćemo vidjeti točnost hehe :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kod tebe je drugačiji nego moj, tebi je plovak na one dvije cijevi u rezervaru, dok je na ovim limenima to odvojeno jedno od drugog
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jes' vala... I u trgovini mi je nudio dva modela plovaka. Ha onda ne znam, bit će da su se Čehovi zafrknili kad su ga baždarili xD
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ajd da probam ovdje pitati kad u drugoj temi je vajžnije kako plastiku zahrđati.

Lijepo bih zamolio ako netko slučajno ima prednju hidrauliku na zetoru da mi, kad se uhvati vremena, slika kako i gdje je spojena na hidrauliku i kakve su komande. Unaprjed zahvaljujem dragovoljcu slikaru.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Zetorboy ti ima i ako se ne varam imate iste traktore.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U originalu je spojena sa dva lajtunga nazad na dva izvoda kipera,a upravljaš ručicom kojom okrećeš plug,onom manjom kraj glavne kojom dižeš i spuštaš stražnji hidraulik,i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Neznam jeli kod Zetorboy-a original hidraulika ali mislim da to mora biti nekak drukčije spojeno. Da je tak spojeno onda bi i prednji utvarivač radio preko ručice za kipu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh