• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,084
Nema kak drugačije biti spojeno, osim ak nema preklopku prije kiper spojnice.
Za prednju hidrauliku treba plivajući položaj, a to originalni razvodnik ima.

Može se i prednji utovarivač tak spojiti ako ima mehaničku korpu. Ak ima dva kruga hidraulike onda se spaja preko vanjskog razvodnika.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Neznam jeli kod Zetorboy-a original hidraulika ali mislim da to mora biti nekak drukčije spojeno. Da je tak spojeno onda bi i prednji utvarivač radio preko ručice za kipu.

Tako je to spojeno, pogledaj na onoj proximi kod tebe, mora biti tako spojeno i onda radiš sa prednjom hidraulikom sa ručicom za kipu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Na 6340 se original prednji hidraulik spaja natrag na izvode,nema druge. A za utovarivač se vuku crijeva s razvodnika ispod sica... Otud bi se dalo potegnuti ulje i za PH,staviti joystick u kabinu za upravljanje,i tad bi ostali stražnji izvodi slobodni...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Takov odg sam tražio.
Još samo da se netko odobrovolji da to slikovno pokaže biče super.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam jeli kod Zetorboy-a original hidraulika ali mislim da to mora biti nekak drukčije spojeno. Da je tak spojeno onda bi i prednji utvarivač radio preko ručice za kipu.
Prednji cilindri su spojeni sa jednim crijevom na lijevi donji priključak zadnjeg izvoda vanjskog kruga.
Samo jaj na to crijevo se ugrađuje povratni prigušni ventil na kojem se poštela brzina spuštanja prednjih ruku.
Upravlja se preko one ručkice koja je i za vanjski krug.
Položaj "D" nije primjenjiv za rad s prednjom hidraulikom.
Max.brzina kretanja traktora sa prednjim priključkom nebi smjela biti veća od 20km/h.
A i naravno kad voziš napred priključak po cesti obavezno sa osiguraju ruke sa dva klina da nebi bilo kabum.
To je za jednoradne prednje cilindre naravno.

http://www.cals.cz/zetorservice/files/1/UR_I_3320-7340_CHORV.pdf
Na 70stranici mislim da je o tome nešto...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Ona Proxima ima 3 ručice. Kiper, stražnje poluge i prednja hidraulika.

E pa da, prednja hidraulika je spojena na kiper utičnice iza, i s ručicom za kipu radiš sa ph..

Ti sebi planiraš praviti ili šta? Najjednostavnije ti je napraviti/kupiti sa jednoradnim cilindrima i kupiš samo "lopova" za zadnji priključak i možeš onda spojiti i prikolicu i prednju hidrauliku, samo prebaciš ventil i radiš s onim čim trebaš.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,704
Oficir je to manje više pojasnio kak je, sam kaj možeš spojiti nazad u 1 ili 2, sam ti onda bude kontra na ručici (ručice koje koristiš za kipanje prikolice), na 1 dižeš ili ak je u 2 onda na tom, na 0 nisam probao. Kad hidraulik ne koristiš, crijevo iskopčaš van, na poluge gurneš klinove osigurače i to je sva mudrolija. Nije nužno da se osigurava stroj klinovima, zato što je na max visini i k..ca nevidiš onda naprijed, naročito ak malčer voziš ili nešta širine ko traktor
Ak te kaj zanima dođi pa si pogledaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,084
0 bi trebal biti povrat bez tlaka (mimo razvodnika).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Jel se nebi dao ugradit T razvodnik prije hidr. prikljucaka i ventil na putu do PH pa da se ne mora nista iskopcavat. Tako nekako i same ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,084
Bi, zakaj ne?
Dapače, 3-položajna slavina bi dobro došla, jer bi bilo moguće zaključati dotok ulja do cilindra, a i držanje PH u zraku prek razvodnika koji uvijek malo pušta.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Zasto 3 polozaja. Nije dovoljno 'on-off' prije cilindra? Za funkciju djelovanja u on i drzanja u off polozaju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
U temi o zetoru sam pitao o krpanovoj PH ali to nitko nije doživio. Ima na nnjuškalu i PH od JD alli neznam dali bi odgovarala. Komp mi je u kvaru a sa mob naznam kopirati link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,084
Sve su ti PH u osnovi iste. Razlikuju im se samo noseći dijelovi prihvata na traktor.
Naravno, i veličine (bolje reći nosivosti) zavisno o veličini traktora.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dado ja sam gledo krpanov prednji hidraulik izgleda super i malo sta sam pito u par firmi kolko je on ispada naj povoljniji makar bi moro sam radit prihvat i vuc crijeva a taj prihvat i povlacenje crijeva neznam da je skuplje od 3500kn kak sam ja dobio informacije od njih par!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pito sam ja na sajmu oko 11500kn(neznam jel i pdv u cijeni) sve nihovo motaza prihvat i crijeva a krpanov oko 8500kn sam moras prihvat i crijeva rijesavat i neznam kod kog sam jos pito!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,704
Pratite na njuškalu, kad sam imao lani aferu "kardan" čovjek je sa 7340 (pvh sa kardanom) prodavao orginalnu hidrauliku za 5 i pol tis kn, bio je dogovor ak skine hidrauliku, da ja uzimam kardan, al je otišao cijeli traktor.. Znači cca 5 i pol imaš orginal :eek:: sam prešerafi
 

Najnoviji postovi

Na vrh