• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Na Zetoru netreba šasija do zvona, baš kak ni na Sameu, jer su koljevka i karter napravljeni kao nosivi dijelovi.
Naravno, škodila ne bi.

Dado, PH bez kardana je niš koristi. Zakvačiti napred kosilicu ili malčer je neprocjenjivo, jer traktor ne gazi po neobrađenom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ne bude za to nikad koristio pvh.. Dovoljno da može staviti uteg i tako neke stvari, vilice za bale, možda nekakav sjetvospremač da malo poravna ispred rotodrljače i slično.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Za to sam i mislio. Ralica za buče, u pripremi za sjetvu onaj valjak da malo poravna i tak te stvari. Za sve drugo ima zadnja hidraulika. Ona je teška 150 kg tak da mi i netreba preveliki uteg naprijed. Ako riješim ostatak kukuruze kak planiram idem i po nju.
MilanZetor pa nebuš valjda proximu toliko opteretil ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ajd hidraulika bi se i dala preprevit na nosace koji stimju a ovo za kardan si upravu. Skoro se prodavalo korito sa prednjim kardanom bez poluga al orginalno.
Dok je kod ovog pitanje kako ga spojiti na i fakat kako je orginalno spojeno? Znam da ima onaj mali kardana ali kako je spojen on za remenicu?

Na remenici radilice ima ploča na koju se šerafi taj mali drek od kardanskog zgloba, koji sam košta prek 400 eura na više, spojen je s getribom kardana. Kraj volana ima ručica za uključivanje, tj ventil, koji pokreče getribu tlačenjem zraka, i još ima dodatno regulator nekakav sa kojih idu crijeva sa boce na taj ventil. Ventil dođe 300-njak eura, i kolijevka od standardnih traktora nepaše gore. Po nekim uputstvima iz mog traktora, navodno da ta hidraulika naprijed diže nekih 1300 kg.
Sustav s tim kardanom ima jedan veliki problem, kad pukne remen, u k...cu si doslovno, moraš pola prvog kraja rastaviti da možeš odšerafiti zglob na radilici da taj kardan otpojiš i provučeš novi remen.
Rad s prvim kardanom , tj strojevima, nisam baš za to.. gledaj da bilo kakav udar malčerom ili kosilicom, ide direkt na radilicu motora.
Fiksna hidraulika naprijed, nemože se ničime,ali doslovno ničime raskopati na brzinu da se podigne uspravno , jel je tak konstruirana i povarena.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Na Zetoru netreba šasija do zvona, baš kak ni na Sameu, jer su koljevka i karter napravljeni kao nosivi dijelovi.

Dado, PH bez kardana je niš koristi. Zakvačiti napred kosilicu ili malčer je neprocjenjivo, jer traktor ne gazi po neobrađenom.

A nh t5000?
Za 2500eura uzmes prednji utovarivac, po meni je korisniji od ph bez kardana.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Za to sam i mislio. Ralica za buče, u pripremi za sjetvu onaj valjak da malo poravna i tak te stvari. Za sve drugo ima zadnja hidraulika. Ona je teška 150 kg tak da mi i netreba preveliki uteg naprijed. Ako riješim ostatak kukuruze kak planiram idem i po nju.
MilanZetor pa nebuš valjda proximu toliko opteretil ?

Većina vas forumaša tu misli da proxima ništa ne radi.. Radi ona itekako, 1300rs u pet godina nije puno, ali nije ni malo. U stočarstvu treba više traktora zbog pospremanja sijena i ostalog, dobro bi mi došao još jedan 43/5320.. Zadnje vrijeme je stalno pod plugom/ciklonom/rd tako da joj nije lako.

EDIT:http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/prednja-hidraulika-traktor-oglas-20156750

Evo hidraulike samo se prišerafi.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
ZB, nebi se složil s tobom. Kardan na prednjoj strani ima reduktor, a i, koliko se sjećam, piše da može prenesti 35kW.
Nema to veze s koje je strane pogon uzet, bilo s prednje ili sa zadnje. Motor je predviđen za to i nema tu nikakve štete.
Svi traktori s prednjim kardanom imaju "problem" sa zamjenom remena, a ne samo Zetor. No, to se ne dela svaki dan.
Neznam kakve vi to remene imate, no mi smo na Štoreu promijenili tri u >35g i >7000h, na Sameu još nismo, a ima 2500h. Od toga niti jedan nije pukel, već su zamijenjeni kad je bilo očigledno da su napucali. Čak ni na generalki nisam mijenjal remen.

NH, prednji utovarivač nemre zamijeniti PH (pa ni bez kardana), baš kak ni obratno.
Pogledaj jel tvornička hidraulika na NH-u ima šasiju ili nema. Znam da na starijoj seriji TN, odnosno 4000 nema šasije. Svakak škoditi nemre (bar traktor ostane na hrpi ak pukne zvono :D:)
Na oba traktora je remen 9,5.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
MilanZetor kolega zezam se samo. Shvati da nemislim ozbiljno takve stvari. To je vaša stvar hočete li ju goniti svaki dan ili samo svetkom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ja budem na svojem to izvadio van i pospremio, kakve sam hebene sreće, bude mi puknuo remen na putu do sela, pa spektakl.. Evo kak to izgleda, i kaj bi trebalo napravit od traktora da se sad samo remen promjeni, par sati posla i eventualno šlepanje do doma :D:
+ kaj treba često križeve podmazivati na zglobu, a i to je veliki problem jel se teško dolazi do njih, naročito onaj kod remenice radilice
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa stavi dva, tri remena gore da ubrzaš eventualnu izmjenu na cesti.
Ili nek ti ZJ oda tajnu kak on održava remenje da traje tolike godine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Tajna je u tome da je remen 17 tu prevelik . 12,7 bi sigurno dulje trajal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
I klinasti remen može imati spojnicu (spajanje na vruče ) bolje nego skidati toliko željeza .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Stavi se preko kardana još jedan isti remen i fiksira dobro i to je to, kad stari pukne samo navučeš novi i gas.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dado nazovi pitaj covijeka kolka je cijena i jel bude kakav popust ako placas u gotovini meni je reko kad sam ga pito na sajmu u gudovcu za kardan da dodem da cemo slozit cijenu koji kosta par sto kuna kamoli ovdje di su vece pare a i on je generalni zastupnik krpana!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Al još treba računati da fale nosači,crijeva,utičnice... I ja bih takvu hidrauliku,da prodam utege,dobio bih pola novaca...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Nemožeš staviti ništa jel nemožeš praktički ni crijevo za mazalicu gurnuti unutra kak treba, kamoli remen dodatni to bi podletilo pod ovaj šta okreće 99%. Sve je usko i knap da doslovno nemaš lufta 1 cm, taman za debljinu ključa 19 ili 17 zab sam već koji su šerafi gore. Da se dalo, bi to stavio već tak :D: gledao sam već.
Spas bi jedino bio staviti remenicu na radilicu s duplim remenom kak imam na majoru, jedan da pukne s drugim bi se dovezo valjda do doma
 

Najnoviji postovi

Na vrh