• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Airbox, pa taj traktor ima prek 10t sati, sudeći po tome kak je to pederano.
Traži starog Jonhnnyja 30 ili 40 serije ;)
Šalim se, stvarno je kvaliteta novih niska, a skupi su za popraviti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemam pojma koliko ima. Kod mene je došao sa 5999rh, ali sat je već onda bio sheban, dakle tko zna koliko je radio nakon pto je sat riknio. A kod mene je do sada odradio Boga pitaj koliko. 1000rh godišnje je procjena, a možda je i više, nemam pojma hahaha Ali činjenica je da je motor durabilan jer je prošao svašta, a izgleda da će i još hahaha

Ne znam, JD 6820 - 6920 mi se jako sviđaju. Navodno su još među zadnjim modelima koji su koliko toliko okej. Probao sam 6920 jednom prilikom i strašno mi se dopao, čak sam i pregovarao za njega, ali nisam bio te sreće jer je te godine izgorio.

Ima tu i drugih marki i modela koj mi se sviđaju, ali ni mjesto ni vrijeme hehe.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Da, koliko cujem nije problem cijena nego nacin placanja. Za njega me nista ne cudi...no nije tema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
... Probao sam 6920 jednom prilikom i strašno mi se dopao, čak sam i pregovarao za njega, ali nisam bio te sreće jer je te godine izgorio...
Bil si itekakve sreće, jer se to moglo pri tebi dogoditi ;)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nije izgorio sam od sebe nego se zapalila sušara, a nikoga nije bilo u tom trenutku blizu da ugasi sušaru ili njega da raskači.

Mislim da se baš ove zime remontira jer je samo zadnji kraj nagorio.

Njegov je 6630 i u solidnom je stanju, samo topla voda je izgleda najbitnija u cijelom tom procesu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kolega kakav bi ti to traktor trebao kupiti a da ga ne dovedeš u radno stanje?s obzirom na volju i iskustvo,vjerujem da bi bez nekih većih problema popravio što god ti se nađe pod "rukom".
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@komer

Uff... Ne bojim se rada ni popravaka, a iskustva koliko mogu imati s 25 godina je upitno, mada sam se susretao sa svakakvim stvarima već. Jedna od solucija je kupiti neki solidan traktor za neku sumu novca i ako se u buđet uklopi neka krama za popravak tako da si skompletiram dvojac za ratarstvo i jednog za vinogradarstvo mada i IMT odradi dobar posao u vinogradu.

E sad malo izvještaja o Zeksu.

Tokar odradio maestralan posao. Sve zbuksano nazad, usput sam odradio sve ležajeve i piksne na nosačima glavčine, ubacio druge semeringe u most i friško ulje. Nabačene nove čahure kardana i kardan. I izmjenjeni prednji i zadnji nosači kabine, usput ih natopio glicerinom da ih malo duže sačuvam ako šta pomogne. Još nisam probao paliti makinu da vidim kako se sada ponaša što se tiče rezoniranja na nekim obrtajima kada baš ubija od vibracija.

Sutra mi još ostaje srediti antenu i ventilaciju plus nabaciti zadnje radne lampe nove i instalaciju istih i onda piči na posao.

Fun fact: Nema lamela u prednjem mostu, samo diferencijal i poluosovine.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
365
Može koja slika od popravka vratila.
Taj most bi moral imat LSD, ali treba raskopat satelit kutiju da bi se do lamela došlo, mada nikad se nezna???
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moguće da su lamele unutar cijelogbtog diferencijala.

Dakle, prvo smo divanili o tome da sve rastavimo i odfikarimo osovinu i navarimo zadnji dio kardana s zdravim zubima, ali smo se ipak dogovorili da obrusi osovinu, izbuši ovaj dio s kardana i upresa pa zavari jer je pravac lakše za uhvatiti i nema ptoblema, a i sam materijal prednje osovine i kardana je u korist prednje osovine u kvaliteti.

IMG_20191217_153330.jpg

IMG_20191217_153337.jpg

A piksna je preko ovog cijelog dijela gdje izvire osovina od prednjeg pogona, navaren nosač mosta pa potokaren na mjeru čahure koja levitira po mostu. Nekad je tu bilo lufta k'o u priči, a sad sve pod špagu i 5 puta jeftinije i lakše nego da sam kupovao gotove dijelove.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
[ IMG_20200101_112954.jpg IMG_20200101_112948.jpg
Ovaj grijač ide umjesto čepa na bloku motora. Kakva diht masa ide i čemu služi ona gumica ? Jel bude dobar onaj crveni silikon ? Kuda okrenuti taj grijač, gore dolje, prema prvom cilindru ?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E vidiš, i ja sam baš neki dan razmišljao o tom govnu, samo tu gdje mi tructor stoji nemam strujčicu haha Mada ovih dana na minusima Zeks pali bez prevelikih problema, samo pretpostavljam da će na - 10 već bit seksa.

Ugl. Ne vidim koliko je to veliko, ali ako ima dužinu, mislim da bi trebalo od prvog prema četvrtom da zahvaća čim veći dio bloka.

Malo gledam na netu i ne vidim takav, većinom mi pokazuje grijače goriva, ne antifriza. I jedini koj mi pokaže izgleda mi mali jako.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Potraži u antošu. Tamo je duplo jeftiniji nego kod mene u autopoljostroju. Pali i moj ali ovo je više onako od zajebancije. Kad mi se ne žuri zašto ga nebu prištekal dok popijem kavu. Nek se malko ugrije.
Valjda si mislio od četvrtog prema prvom ? Kod kabine je rupa za grijač.

Jučerašnja novogodišnja čestitka iz Češke 😂. Kad je puklo mislio sam da se razletio motor 😂.
IMG_20200101_133914.jpg
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Nije problem u dihtungu nego u glavi. Treba je poravnati jer se vidi da ne drži dobro na rubovima(otisak na dugoj strani dihtunga koja je ostala čitava).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Do sad su probili redom 4, 2 sada 1 još je ostao 3 cilindar. Još njega promjenim kad prdne i onda sam valjda miran 🤣. Prije od prilike 2 godine je majstor mijenjao sve dihtung i ravnao glave. Nedugo nakon toga mi je probio jedan. Onda sam sam skidao glave. Onaj metalni dio je na sve i jednom cilindru bio rasčohan. Kao da su ga miševi nagrizali. Sad sam stavio ovaj pa budem vidio šta bude. IMG_20200101_153608.jpg
 
Na vrh