• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 6945

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
muhanicar kaže:
Za pregrijavanje mislim da nisu krive glave nego kamenac u bloku.

Može biti jer stari hladnjak je imao dosta kamenca.Kako da ga se riješim???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nikak bez rastavljanja. Kad budeš radil motor pikse van i očistiš blok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Probaj natočiti octa umjesto vode za hlađenje, malo ga zagrij i pusti dan-dva. Nakon toga ispusti van, operi vodom i ponovi postupak. Doba dio bi trebal izaći. No, ono kaj ti je majstor Muhaničar rekel je ipak najbolje.
Imaš i sredstava za pranje rashladnih sustava. Nekad se je zvalo Vizakor, a neznam kak danas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
ZJ slažem se da bi jedan mali dio izašel sa kojekavim nazovimo ih otapalima kamenca ali oni mogu samo malo isprati.
Provjereno više puta.
Da su glave skinute onda bi se dalo malo više ali pošto Zetor 4718 veli da je makina zrela, širom i napraviti posel kak se spada jer inače žali bože para.
 
Z

zetor4718

Guest
Ma još ću odradit sa njim što mi je hitno a onda ide na generalku jer to što kažete neću bacat novce bezveze nego treba se sve napraviti kak spada!

bornakutina kaže:
koje su ti dimenzije ove prikolice za sumu i jel to osovina od tamica?

Dimenziju guma neznam jer prikolica nije moja pa tak da nisam ni gledao.I šasija,osovina i točkovi su od tamića ali nije to dobro.Gume su slabe pa se lako istresu drva tak da se moram vuč ko puž,jako se ljulja,dupli točkovi guraju blato ispred sebe pa sa malim traktorom imaš puno problema itd.Ja ču sebi napraviti šumsku prikolicu na kamionske niskoprofilne gume i to je zakon za sve a šasija za 5m drva nije loša ni od tamića.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma koje su dimenzije ove prilolice a ne guma koliko si vozio na njoj metara drva 5?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
samo da nadodam. ako slažeš motor i ostavljašp ga za sebe stavi sve novo jer za zetora generalka je bagatela. i nemoj zaboraviti bosch pumpu dati pogledati. uloške dizni bi preporučio nove. tak da je kaj se motora tiče je sve novo.

kaj se kamenca tiče. ja sam primjenio jednu strategiju. kupio onaj domestos za kamenac u dučanu i cijalu litru razrijedio u vodi i natočio pun blok i ostavio 2 dana i kasnije izlijao oribao blok i oprao ga vručim pranje. kao nov je bio iznutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kikič sigurno nije bil čist. ;)
Probal sa Domestos, Calgon, solna kiselina, Cilit bang i sva ostala sranja ali ako ga je puno nema šanse.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa bilo ga je recimo 2 mm na stijenkama bloka se držal. ja sam ga odviječem malo razbio i natočio ga punog i ostavio i onda još malo počačkao i dobro ga ostrugao i otišlo je sve dolje. za više kamenca neznam samo kažem kolko je bilo na ovom. traktor je bio zetor 3511
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kikč ali to je bilo kad su glave bile dole a mi pričamo kad je motor u hrpi.

Kaj se tiče generalke na tom motoru ako je radilica dobra još jednu garnituru sklopova bude poderal.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
moja greška onda :oops: ja mislio da govorimo o raskopanom bloku.
to se slažem s tobom kaj se motora tiče.

nego da te tu pitam jel možda znaš za blok motora za 2511 ispravan???
 
Z

zetor4718

Guest
Pa traktor planiram ostavit za sebe,a sve kako ste naveli tako će i biti novi sklopovi sve sve novo,također i boš pumpa koja tak i tak treba ići na reparaciju i stvarno dijelovi nisu skupi a dosad sam u njega uložio za "vrhunsku generalku" tak da moram malo sačekat jer ipak je kriza :lol: :lol: Jel znate gdje ima povoljnih sklopova za motor i jel se isplati iz Češke dovest.Čuo sam da sada proizvode klipove sa tri karike a nekad su bile četiri.Ovaj moj traktor ima sigurno preko 7500 r.h. i mislim da je to super za zetora.99,9% da nije nikad generalno rađen jer švabe nisu sigurno a vlasnike u HR sam kontaktirao i takođe niko od njih nije dirao motor,sreća moja barem nebudem nalazio koječije kemije i izmišljotine kao na 4718.To iskustvo neželim nikome :twisted:
 
Z

zetor4718

Guest
bornakutina kaže:
ma koje su dimenzije ove prilolice a ne guma koliko si vozio na njoj metara drva 5?

Orginal šasija oko cca. 4m a za štice milim da su oko 170cm.Izračunaš kak se to inače već računa,ja neznam niti se volim baviti općenito izradom,a nevolim ni mehaniku niti bilo što osim volana bilo na traktoru ili kamionu i slično.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
To bi trebal biti borung 102.
Tu kod nas ti je sklop 400 kn orginal. 4 karike.
Glava 1000 kn orginal, 600 kn zamjenska, 200 kn zamjena siceva i obrada komad. Plus ventili i ventili ako popravljaš.
Leteči, glavni i aksijalni oko 300 kn plus obrada oko 400 kn.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
i još bih preporučio uzmi one kromirane karike i kvalitetniji set on dođe nekih 450-500 kuna (po cilindru) kako kod koga. nemoj uzimati s 3 karike. kupi onakve kakve su i bile unutra a mislim da su bile s 4 i to je ko bog onda

moj 6245 je tvornički imao 3 karike,ali za zetora je to premalo. on je mni bio jako slab i kad sam slagao motor kupio sam komplet set s kromiranim karikama i malo jači borung klipa s 4 karike i sad je traktor naspram prije nabo i zemlja. za isti brijeg jedanko puna prikolica vuče s 4 bez greške a prije generalke je bilo i s 3 problema pred kraj jedav izašao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
kikic MF kaže:
i još bih preporučio uzmi one kromirane karike i kvalitetniji set on dođe nekih 450-500 kuna (po cilindru) kako kod koga. nemoj uzimati s 3 karike. kupi onakve kakve su i bile unutra a mislim da su bile s 4 i to je ko bog onda

moj 6245 je tvornički imao 3 karike,ali za zetora je to premalo. on je mni bio jako slab i kad sam slagao motor kupio sam komplet set s kromiranim karikama i malo jači borung klipa s 4 karike i sad je traktor naspram prije nabo i zemlja. za isti brijeg jedanko puna prikolica vuče s 4 bez greške a prije generalke je bilo i s 3 problema pred kraj jedav izašao
Koji je to proizvođač kad veliš da je kvalitetniji? I gde si to kupil?

Taj tvoj 6245 je imal borung 100. Tu bi isto orginal trebale biti 4 karike, ako se ne varam :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kikic MF kaže:
. za isti brijeg jedanko puna prikolica vuče s 4 bez greške a prije generalke je bilo i s 3 problema pred kraj jedav izašao
Ključna riječ , odnosno dvije je prije generalke ... :oops:
Kad bi na klipu bilo 6 kompresionih karika nikakve koristi od njih .Prva nosi 90% tereta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Puknuti opet mi dva o onoj 5 kariki ;)
Inače metal sam ja i 6 :oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh