• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 6945

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo , Dizalicu sam apsolviral , još saamo 5 kariku i nastavna godina je gotova
piston2.gif

muhanicar kaže:
P
Inače metal sam ja i 6 :oops:
kompresionih? :shock:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Idemo u novu školsku pod ferjem.
4 kompresione i 2 uljne, ali me sram uopče to priznati.
Sva sreča pa sam onda još bil mali :lol:
 
Z

zetor4718

Guest
evo i generalka se radi na Zekanu ali tome više u Meh. radionici.Evo još sam malo felge pofarbao da nisu onako šugave i raspucale i još dok mi šajbe stignu i to je to zasad.treba malo i zaraditi snjim a ne samo trošiti u njega :lol: :lol:

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Mislim da si ti u svojega več dosta nametal :scratch
Ali valjda bu poslije te generalke i tome došel kraj ;)
 

elmguerrini

Novi član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
3
da budem iskren. traktor je dosta radio ali mislim da ga jedno 4000 4500 više nisi platio. ako si i tolko

jest ako mislis na marke a ne na eure...iz uvoza su jeftini a ovaj je bas ''obrndan'' a i ja bi uzeo ovakav traktor za malo para/ nek samo ide da nemoram radit mjenjac i kompletnu generalnu a sve ostalo moze proci ...nema sta pravi su traktori...imam takva dva samo sto su 11-ke ,solci heheh
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 6945 ima lufta na konusnim ležajevima prednjeg trapa odmah problem . Rupe u poklopcu koje imaju navoj koji služi kao izvlakač su utamanjene . Provrtal sam rupu skroz i narezal navoj 14 mm odispod sam zašarafil šaraf koji mi služi za oslonac a gore sam sa šarafom probal dizati i uspjelo ali kak sam samo na jednoj rupi slijedi isti sistem i na drugoj , Muhač kaj misliš jel to ok ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako ja tebe razumijem kaj si ti napravil :icon_scratch: ali ako ti je uspjelo onda je dobro.
A mogel si i tjesto za štruklje razvleči pa bi ti ja došel upomoć.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poklopac ima navoj koji služi kak radapciger ali sjeb,, pa nemožeš narezati drugi (veči) ako ne skineš . E sad probušiš rupu kroz poklopac i ono željezo ispod rupe . Skroz je rupa onda narežeš navoj kroz oba željeza na donji dio zašarafiš šaraf kak da nema rupe a gornji poklopac šarafiš i on se diže jer šaraf zapinje u donji šaraf .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ti si trebal u Češkoj ostati, zlatog Zetora bi ti poklonili samo za izume :icon_pray::icon_pray:
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Dečki imam veliki problem molim iskusne da odgovore.
Riječ je o zetoru 6945, naime danas sam rotirao normalno imal sam za dovršiti 0.30 ha to sam normalno napravil 3 reduktor i ide..
Dojdem doma u 12 sati i oko 3 sata idem otkopčat RD I traktor nece upaliti samo onak zadrnda i to,je to skinul sam anlaser jer sam mislil da je on kriv al nista anlaser normalno dela kad ke.akinut ali dolazi jedan veči problenm probam s pajserom okretat zamasnjak i nema sanse da se okrene zasto je to tak dal je moguce da je motor zaribal i zbog čega jer ima ulja ima vode sve ....

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Imo sam ja takav problem na 4911 meni puko zeger osigurač na bolcnu međuzupčanika i zacvikal radilicu.
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,277
Vjerovatno je belaj..
Al dok se meštri, Muhač il Lisnik tu ne osvrnu, ničija ti druga beseda nebude puno pomogla.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel si probal pajserom motor vrtjeti lijevo i desno ? Jel baš nimalo nejde , jel si probal okrenuti sa stisnutim kuplungom ?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
E ovak motor se vrti u kontra stranu normalno i kad prejdem pol kruga stanevi tako opet kad vracam tih pol kruga opet stane pajser od pol metra se piga..
Kad pokusam s stisnutim kuplungom ista stvar se događa .
Jel je nekaj na zamašnjaku zacvikalo ili u motoru neznam a na proljeće prošle godine je inače napravljena generalka.
Ja sam inače s traktorom normalno dosel doma i sve i hocu upalit kasnije i nista.

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za pocetak skini poklopce ventila.Zakreni motor do tacke kad vise neide.Tad vidi ventile koji su zatvoreni.Stisni neki od njih.Znaci kad vise nemozes okretati tad stisnes neki od ventila kojii su u gornjem polozaju .One sto su stisnuti nemoras jer su otvoreni.Dok stisces ventil nek neko drzi pajser malo nategnutim..Ako je dobio vodu u kompresioni prostor trebao bi da je tad izbaci na usis ili izduv (ovisno koji si ventil stisnuo) i da se moze motor okretati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Skini dize pa onda probaj, ali ako on odmah na tvrdo uleti nije to do vode.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
E ovak dns nisam nista rastepal tek sutra budem pa onda havim detaljnije sutra navečer ,zasada hvala svima na odgovorima.
E da inače nakon generalke mjesec dana poslje meni traktor trosi za recimo 3 sata težeg rada oko 1.5 litri vode ali ju uvjek dolijem tak da se iskljuci da je je ostal nez vode nekaj drugo je u pitanju samo mi je interesantno to da sam ja doma dosel normalno i pred garažu se sparkiral i sve i onda nece palit nakon toga .
Sutra javim detalje.

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 
Na vrh