• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 6945

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Na 2 i 4 cilindru je danas ujutro probila voda hehehe kiša je padala.
Rastepli smo glave i onda malo okrenuli zamašnjak i malo stisnuli dugme paljenja na traktoru i tu je probila voda otišle su brtve. vjerovatno je razlog tome bio taj što nakon generalke nismo stegnuli glave kad se traktor razradio.
Sada budem stavio brtve debljine 1.5 jel bude to dobro i kasnije normalno s vremenom dotegnul glave.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemoj stavljati brtve 1,5 to je za turbake mislim da nije krivo kaj niste dotegnuli glave Muhač i Lisnik budu bolje pojasnili brtve 1,2 i 1,5 . Možda nisem dobro radil ali kad sam šarafil glave stegnul sam ih i ostavil preko noči ujutro sam dotegnal poštelal ventile i više nisam diral osim nakon 100 rh poštelal ventile i nikad dihtung nije probil jedino čepovi .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mogli su bar na proximu mrežicu staviti, ali nisu se ni tad sjetili, a otkad ih proizvode.. Po meni kiler mora biti čist i problema s pregrijavanjem nema.. Meni je problem dok cijeli dan siliram, recimo 13-14h u komadu i on brzo nakuplja prašinu i krene dizati temperaturu. Zbog tog bi stavio mrežicu i riješio problem.

Problem je to i ako zakuha moš ga šljivit malo pomalo ode .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ili ugradiš indikator od auta koji ima samo crveno svjetlo i preko releja spojiš sirenu ako i ne vidiš kazaljku sirenu češ čuti :icon_super:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja kad sjednem na njega ima žutu minutu .
Tako da ga nežalim da se iživljavam na stroju bome da.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo i moj 6945 nije htel upaliti a dobil zadatak da donese bale umjesto usranoga koji je kod Muhača. Kvar je akumulator star nepunih 6 godina kupljena Topla 105 AH i starac veselo mumlja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Starac 6945 ostal bez ručne kočnice kako mu par godina kočil samo lijevi sad je i on prestal . Kak me čopilo šarafljenje skinul sam lijevi reduktor i našel kvar otkopčal se donji bolclin kojeg sam malo prihevtal usput promijenil oring i pilastu gumicu i sastavil čak je i lajtung preživel . Sad slijedi skidanje desnog ali kak sem brz to spada u petogodišnji plan .:icon_lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Dok dode desni na red lijevi ce opet prestati kociti

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa dosta je jedan he he a gle kak je ručna bila dosta visoka kad je lovila kod otpuštene bolclin je imal mjesta da izmigoli van sad kad je prihevtan na vilicu na kojoj je šaraf za štelanje nemože uteči .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
To su čak i u Ursusu riješili elegantnije od heftanja :fiery:

Kad te več uhvatilo šarafljenje raskoli ga na pol da se prošečem kroz njega :(y):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ursus ima manji pojas pa teže iskoći .Bolje obratno ti raskoliš a ja budem šetać.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
Bi muhać al kad te ulovila radna fjaka pa ti se nebi htel miješat u posel:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh