• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ti serviseri isto jedu go... Neki dan kad smo složili Proximu naljeval sam ulje u getribu (mjenjač) i nebi baš rekao da je unutra hipenol 90 kak su i meni rekli. U bočnim reduktorima da, ali u samom mjenjaču mislim da nije. Hipenol ne curi onak brzo. Ali opet, šta ja znam o uljima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Hipenol je, ali češki 85 ako se ne varam, malo je drugačiji od ovog Ininog.. I zanimljiva stvar, nisu isti reduktori na proximama..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Zetor 7011i

Hipenol se naajbolje raspoznaje po mirisu,smrdi na kilometar. Ni kod mene nije on u mjenjaaču.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
I mijesas ulja? Ja sve priključke kacim za sve traktore i do sad problema imao nisam.. Znači 3511, 6245 i proxima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki hipenol jako smrdi inin a ostale marke ne,a neke opče ne.

Hipenol koji se preporučuje u zetora i koji dolazi u njemu je 80 zelenkasti a ne 85.
85 je transhidrol.

Milane nikad ti ni nebuš imal problema s tim uljima al zetori bi mogli imat malih pizdarija...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Vidjećemo, pričao sam sa bar 10 servisera i svi su rekli da je unutra Hipenol.. Tako da problema nema :).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Da, hipenol ali koji ? Vidiš da ga ima više vrsta.
Ja nisam bio za to da se u mjenjač sipa hipenol 90 nego da još provjerimo ali šurjak kaže tak su rekli u servisu. A kad oni tak kažu sipaj pa budemo videli. Šteta samo stroja.
MilanZetor imaš li ti uputstvo o održavanju za proximu ? Ova je isto klasik.
Tamo mora pisati koje ulje ide u mjenjač. Šurjak nema.
Izvinite što blatimo temu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zetori koji imaju pumpu hidraulike ispod diferencijala imaju hipenol a koji imaju vanjsku pumpu transhidraol odstupanja su Zetori iz drugih država (Indija i Malesija itd a bog zna gdje je koji sklapan jer na svima piše da su češki).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da, hipenol ali koji ? Vidiš da ga ima više vrsta.
Ja nisam bio za to da se u mjenjač sipa hipenol 90 nego da još provjerimo ali šurjak kaže tak su rekli u servisu. A kad oni tak kažu sipaj pa budemo videli. Šteta samo stroja.
MilanZetor imaš li ti uputstvo o održavanju za proximu ? Ova je isto klasik.
Tamo mora pisati koje ulje ide u mjenjač. Šurjak nema.
Izvinite što blatimo temu.
Češki hipenol, nije 90, ne mogu se sjetiti koji je točno broj..
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
3340 pumpa hidraulike na motoru,u getribi je hipenol 80 i u putama za rukovanje i odrzavanje tako pise.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja bih rekao da se s ni s Hipenolom ni Transhidrolom ne može pogriješiti... Samo ne znam kako Hipenol reagira u mokrim kočnicama?

oficir-smrde i drugi Hipenoli,bar još njih dva-tri koje sam ja koristio...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja koristim od m1 nema mirisa,i manol ima ali malo miris,ali ni približno kao ina.

Več sam pisal o tim uljima u zetore preporučuju hipenol 80 i nijedno drugo,a to kaj ljudi sve stavljaju je druga priča.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Hipenol 90 u mokrim kočnicama :icon_scratch:.
Budemo vidjeli, sad je u proximi sa lijeve strane.
Malo sam sad gledal uputstvo od mog zetora. Ruku u vatru bih prije toga stavio da unutra ide 90-tka. Ipak piše od 3320 do 7340 turbo da ide hipenol 80. :icon_axe:
Gluposti, tko još čita upute. :mur:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moral bi hipenol biti dobar za mokre kočnice ako u rusu tak radi kardan (pojasna kočnica) a rus ima hipenol .
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
UR_I_3320-7340_CHORV.pdf%20-%20Adobe%20Reader_zpslz4tfob5.png

UR_I_3320-7340_CHORV.pdf_zpsegv9v2qo.png
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Bok, jel ima možda netko neke info o ovom traktoru: http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/zetor-7011-1982-god-proizvodnje-oglas-20311540 Lik ga prodaje već dosta vremena, zvao sam ga davno, nahvalio ga je i koliko sam skužio nije nešto previše zainteresiran za spustit cijenu (možda 1000 kn). Po meni pita previše, jer nema servo, prednje amortizere, automatsku kuku, ništa.. Ako netko zna čovjeka koji prodaje, pa da mi malo detaljnije kaže neke stvari, bio bih zahvalan...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
https://www.trgo-agencija.hr/ulje-transhidrol-85-10-1-ina.aspx

ovo ulje sam osobno prodavao za zetore. mislim da je hipenol 80 stari inin proizvod koji je zamijenjen sa ovim s linka iznad...

TS jd 50 je za malo "bolje" traktore

transhidrol 85 i jd 50 - mjenjač i hidraulika skupa
hipenol - samo mjenjač
hidraol - samo hidraulika (kod većine sustava)
ina agrina - navodno mijenja sva ulja

ako griješim, neka me netko demantira :(handshake):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da čuo sam da neko stavlja inu agrinu i hidrulik po čemu je ona tako posebna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh