• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha mislil sam na one zareze pri vrhu klipa.
Čini mi se da serije x0xx su imale manje tih zareza.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kao brazde.

Ako se ne varam neke serije tih klipiva ih nisu imale,čini mi se indija,al nisam ziher.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
80-tih je ugradnja bila bez tih neravnina AGS za zapad Cobel,,, od 84 kreče Indija pa Malesija a danas je samo sigurno da je Srijeda :icon_weed:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Klipnjače su iste razlika koljeno radilice .
Ako je blok isti, hod a radilice veći za 5mm (po radijusu), onda mora biti ili kraća klipnjača, ili bolcn pomaknut više prema čelu klipa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Blok je oblikom isti.
Crystal-ov blok je na Proximama.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
I proxime imaju jednu glavu, kao i forterre. I nove linije Bosch pumpe te bi u nove traktore trebalo eurodizel točiti, trošio bi i do 30% manje.. Jer elementi hoće "zalijepiti" gorivo. Čak serviser kaže da je bolja loža nego plavi..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nemoj se tome nadati. Da si rekel i 3%, bilo bi puno, a kamoli ne 30%.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ne nadam se, nego govorim kako mi je serviser rekao.. Ja tocim plavi dizel pa kako joj bude.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Blok je oblikom isti.
Crystal-ov blok je na Proximama.


E kad ti zapneš pod pojmom Kristalov (na 77xx) stari majstori su smatrali hod 120 i kočnice na lamele blok nije isti po dimenzijama a oblik imaju skoro svi isti . Pa i ljudi imaju isti oblik ali boja veličina pamet itd je razlika :icon_anal:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
I proxime imaju jednu glavu, kao i forterre. I nove linije Bosch pumpe te bi u nove traktore trebalo eurodizel točiti, trošio bi i do 30% manje.. Jer elementi hoće "zalijepiti" gorivo. Čak serviser kaže da je bolja loža nego plavi..

Ne znam kakav je to serviser ali mogu rec da prilično sigurno to što govori ne stoji jer loža bi trebala lošija od plavog bit.

Recimo moj zetor 6911 je jednom zabunom dobio pola karnistera lože i to se i vidjelo po količini dima.

Malo manje dima ima s plavim dizelom,a kad mu eurodizel natočiš dima skoro pa i nema.

Agroplus isto baci dima malo kad mu stisneš gas pod opterečenjem na plavi,natočio sam mu nedavno 170 litara eurodizela i puno je ljepše radio i manje trošio, čak bi rekao lakše pod opterečenjem radio, dakle sigurno je da eurodizel paše bolje traktorima bili oni stariji ili noviji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znači da onda ne stoji ono što država tvrdi,a to je da je poljoprivredno gorivo običan eurodizel samo obojan plavom bojom. Prodaju nam muda pod bubrege. Ajd,dok je još ispod 4 kune,dobro je.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Željko, daj naj...Briga me za stare majstore to kaj su oni mislili.

Blok na svim Zetorima UR1 ima isti oblik. Radilica 77 bi trebala pasati na blok 62/72 i obratno (pustimo to kaj ima veće koljeno za 5mm).
Kristalov blok je potpuno drugačije građen od UR1 serije. U najmanju ruku, ima boš pumpu s desne strane.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radilica od 77 nema utege i koljeno je duže 5 mm može se ugraditi na 60/70 ali klip bi išel previsoko moglo bi se vrteti bez glava samo kakva korist od toga izgleda ista kak i od našeg pisanja .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Raspravite nešto korisnije, jesu različiti blokovi na 62/72? Neki govore da se 62 više grije i od 72 i od 77 zbog nekih razlika..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
62/72 razlika 2 mm u rupama za pikse ostalo potpuno isto jedan poznanik je dal razbrusit 62 na 72 (oznake na odljevu nisu iste .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Razbušio je blok, da sjednu original pikse od 72?

Koliko sam ja skuzio, većina stanji pikse i ubaci 102 klip..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal je priliku da mu to odrade besplatno mislim da je prošlo 5 godina do sad dobro radi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh