• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245 prelazak s hidro volana na orbitrol

  • Temu pokrenuo Katic09
  • Datum prvog posta
K

Katic09

Guest
Zanima me dal je neko metao orbitrol na zetora 7245 jer oni imaju onaj hidroulicni volan a ja bi metnuo sada orbitrol jer mi ovaj cilindar sav smrdan i repariral sam ga i opet ništa sad sam se odlučil na ovo pa ako ko ima kakve informacije dobro bi mi došle kao naprimjer jel može ostat stara pumpa koliko dojde novi orbitrol za zetora i te stvari.. Hvala unaprijed...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zanima me dal je neko metao orbitrol na zetora 7245 jer oni imaju onaj hidroulicni volan a ja bi metnuo sada orbitrol jer mi ovaj cilindar sav smrdan i repariral sam ga i opet ništa sad sam se odlučil na ovo pa ako ko ima kakve informacije dobro bi mi došle kao naprimjer jel može ostat stara pumpa koliko dojde novi orbitrol za zetora i te stvari.. Hvala unaprijed...

Pumpa ostaje ista orbit se nađe od 1200 kn cilindar org sa zglobovima oko 3500 kn crijeva oko 600 kn . Kaj ti je letvi obično se ne kvari jedino ako ode ventil ili navoj na klipnjači navoj riješi bolji tokar a vetil je oko 1000 kn .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Pumpa ostaje ista orbit se nađe od 1200 kn cilindar org sa zglobovima oko 3500 kn crijeva oko 600 kn . Kaj ti je letvi obično se ne kvari jedino ako ode ventil ili navoj na klipnjači navoj riješi bolji tokar a vetil je oko 1000 kn .
Akcija, palo na 500 kn.

Ako je volan talijanski, nema pomoči, a ako je čeh još se i isplati popravljati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj nebi mogel nabavit drugi cilindar i slozit ga jeftinije je od kompleta s orbitrolom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Pa kaj nebi mogel nabavit drugi cilindar i slozit ga jeftinije je od kompleta s orbitrolom.
Kakav cilindar, ovakav kakav sad ima gore?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kakav cilindar, ovakav kakav sad ima gore?

Da takav kad veli da ga je repariral i opet ne radi dobro.
Ili ga odfurat majstoru ili najti drugi u boljem stanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Takav volan je polu rješenje, a novi cilindar košta 3500 kn.
Djelova za popravak nema, osim gumica i eventualno ventila. O rabljenom nije potrebno ni komentirati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da nije idealno rjesenje al je puno bolje nego bez icega.
Pa netreba novog kupovat.
Za 2000 bi ga cjelog repariral majstor za letve volana,mozda i za manje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Takav volan je polu rješenje, a novi cilindar košta 3500 kn.
Djelova za popravak nema, osim gumica i eventualno ventila. O rabljenom nije potrebno ni komentirati.

Kak misliš neme dijelova za oba tipa čeških ima dijelova ventila ima klipnjača ima gumica ima za noviji manžeta ima krajnik ima ako se neda naštelati ti znaš kaj treba uz malo živaca i maji kompresor ima da radi ko curica :icon_lol:
 
K

Katic09

Guest
Ma cilindar je orginal češki al je to netko vec raskapo pa je sve ponutri sijebal a i nebi ga isus ustelal..
A dikelov za njeg nema jedino set brtvi i gumic možeš kupit ili novi takav cilindar za 2800kn!
Ja bi rade metnul novi orbitrol i kupil creva i cilindar mali neg ovo jer čini mi se da je to bolje :/
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma cilindar je orginal češki al je to netko vec raskapo pa je sve ponutri sijebal a i nebi ga isus ustelal..
A dikelov za njeg nema jedino set brtvi i gumic možeš kupit ili novi takav cilindar za 2800kn!
Ja bi rade metnul novi orbitrol i kupil creva i cilindar mali neg ovo jer čini mi se da je to bolje :/

Kak se neda naštelati bježi li u desno da li pušta ulje ako je dobar ventil izgleda ko cijev i glava u koju ulazi ako klipnjača ni je oštečena i njezin navoj onda treba uložiti oko 50 kn i to je to :icon_fU:
 
K

Katic09

Guest
Kak se neda naštelati bježi li u desno da li pušta ulje ako je dobar ventil izgleda ko cijev i glava u koju ulazi ako klipnjača ni je oštečena i njezin navoj onda treba uložiti oko 50 kn i to je to :icon_fU:[/QUOTE
Ma biježi u desno da al ustelam ja njeg ravno al onda pak se teško mota pa za dva tri sata ponovo idem se vozit normalno ide i vrag zna kaj mu je i da curi ulje tam na spoju cilindra i vantila di se stela!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak se neda naštelati bježi li u desno da li pušta ulje ako je dobar ventil izgleda ko cijev i glava u koju ulazi ako klipnjača ni je oštečena i njezin navoj onda treba uložiti oko 50 kn i to je to :icon_fU:[/QUOTE
Ma biježi u desno da al ustelam ja njeg ravno al onda pak se teško mota pa za dva tri sata ponovo idem se vozit normalno ide i vrag zna kaj mu je i da curi ulje tam na spoju cilindra i vantila di se stela!

Odpusti ona 4 šarafa koja drže celinder za sponu podmeći nekak od 3 milimetra možeš sfrkati nekakvu žicu totegni žarafe i ići će lijevo idesno isto pušta ti gumica između vetila i njegve glave mislim da i ni je puno posla .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj ti to je H vilica?

Vilica koja drži letvu za sponu . Daj pogledaj da li ti kad motaš lijevo desno naročito desno jednako ide crijevo napred natrag jer ako ne ide dosta natrag kod naštelanog volana lijevo se vrti normalno a desno teško .
 
K

Katic09

Guest
Vilica koja drži letvu za sponu . Daj pogledaj da li ti kad motaš lijevo desno naročito desno jednako ide crijevo napred natrag jer ako ne ide dosta natrag kod naštelanog volana lijevo se vrti normalno a desno teško .

Ma kupil sam novu tu letvi imala je prije jako lufta..
Budem vidio sutra..
 
K

Katic09

Guest
Pumpa ostaje ista orbit se nađe od 1200 kn cilindar org sa zglobovima oko 3500 kn crijeva oko 600 kn . Kaj ti je letvi obično se ne kvari jedino ako ode ventil ili navoj na klipnjači navoj riješi bolji tokar a vetil je oko 1000 kn .

Dal može se metnut običan cilindar ko na cipacu naprimjer, normalno manji kakav od 30-40cm nema veze za ove zglobove to se da napravit vazno mi je samo dal može it običan cilindar?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dal može se metnut običan cilindar ko na cipacu naprimjer, normalno manji kakav od 30-40cm nema veze za ove zglobove to se da napravit vazno mi je samo dal može it običan cilindar?

Neznam kaj je cipac cilindar mora biti dvostrani i orsta glava par crijeva nemoraš staviti celindar sa zglobovima možeš jednu stranu spojiti krajnikom za sponu a drugu za šasiju .
 

Najnoviji postovi

Na vrh