• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

I

IMT

Guest
Sa desne strane na bloku motora ti se nalazi filter ulja motora,to je filter kojeg samo očistiš ako se ne varam!

Znam da se filter od ulja u motoru samo čisti. Ali ja govorim o filteru hidraulike koji je malo iza filtera ulja za motor. I on se da mijenjati (samo uložak).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
7245 86 g.p.
Da on ima uložak filtera (koji se mjenja) sa desne strane, a ispod sica je povratni (koji se pere)
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Godište 1992 baš sam danas orao sa njim i sporo diže čak ako sam ga puno nageo i nikako
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ima li 7745 1992 gp taj filter hidraulike ispod sica ja ga nisam vidio
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na njima imaš 3 crte na mjeraču ulja u hidraulici. Prva je za ravne krajeve i ide oko 17l, druga je 25l (otprilike, nesjećam se točno) i treća 30l. Kod mene je isto brdovito, ali nisam imo problema da neće dić. Ulje je na maksimumu.

Sporo dizanje, provjeri filtere, izmjeri pritisak pumpe, zamjeni ju ako treba..

7211 mi diže prebrzo i ona ručka za brzinu dizanja je na najsporijem, iako ima i vanjski pomoćni cilindar. Ista stvar je i s kipom, roto kosilicu je osim na leru nemoguće dić, odma prve godine mi procurio cilindar za dizanje kosišta.
 
Posljednje uređivanje:

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ispod kabine, na glavi hidraulike treba da bude jedan magnetni filter ulja za hidrauliku..Trebao bi njega provjerit zbog brzine, vjerovatno se zaprljao..;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ispod kabine, na glavi hidraulike treba da bude jedan magnetni filter ulja za hidrauliku..Trebao bi njega provjerit zbog brzine, vjerovatno se zaprljao..;)
Misliš na onog ispod sica?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Na njima imaš 3 crte na mjeraču ulja u hidraulici. Prva je za ravne krajeve i ide oko 17l, druga je 25l (otprilike, nesjećam se točno) i treća 30l. Kod mene je isto brdovito, ali nisam imo problema da neće dić. Ulje je na maksimumu.

Sporo dizanje, provjeri filtere, izmjeri pritisak pumpe, zamjeni ju ako treba..

7211 mi diže prebrzo i ona ručka za brzinu dizanja je na najsporijem, iako ima i vanjski pomoćni cilindar. Ista stvar je i s kipom, roto kosilicu je osim na leru nemoguće dić, odma prve godine mi procurio cilindar za dizanje kosišta.

ovako: filter ulja stavio sam novi, onaj magnetni filter sam očistio nalio novo ulje oko 30 litara 90-tke i opet slabo diže čak na većoj nizbrdici nikako
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
stvarno cudna stvar da nagib utice na hidrauliku, kad je rezevoar iznad pumpe, ima dovoljno ulja u rezervoaru pa i da nije pumpa ce povuci, mada je bolje da ide prirodnim padom. Nisi rekao koji nagib (vjerovatno prenji tockovi gore), mozda je pumpa losa i nemoze vuci ulje kad je nagib takav da pumpa dodje izand rezevora na to mi mirise jedino, kakva je situacija kad dignes okretaje motora dize li onda na nagibu.Kakvu moc dizanja ima na ravnom, kad se ulje ugrije mijenjali se moc dizanja, pitam da vidim u kakvom je stanju pumpa. Pretpostavljam da je pumpa zupcasta i postavljena naprijed.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
ovako: filter ulja stavio sam novi, onaj magnetni filter sam očistio nalio novo ulje oko 30 litara 90-tke i opet slabo diže čak na većoj nizbrdici nikako
U kojem je položaju ona ručica koju Petar spominje? Da nije možda odkapčena?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ipak se radi o nizbrdici, onda pretpostavka loseg usisa zbog nagiba otpada
 

Najnoviji postovi

Na vrh