• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Do maximuma je cak i preko maximuma. Nije do ulja,stajao u ravnici ili nageo traktor uz brdo da ulje ide ka pumpi isto je svaki put.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
odnjeo sam majstoru kocku i klip.. Znaci gumice na kocki sve zamjenjene i na klipu karike i mandzetne sta je vec. Jedino ako on niije sta zezuo? Znaci morao bih opet poklopac dizat i vidjeti kocku,dal nije koja gumica ostecena prilikom montaze?
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Kada traktor ugasim poluge krenu polako da padaju. Jel moguce da nije dobro rijesio kocku i klip? Ja koliko znam to nebi smijelo da pada posle zamjene gumica i karika
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nebi poluge smele padati.
Kaj nije valjalo da je trebalo otvarati? Zanima me kak je kiper izvod radil prije popravka?
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Evo jos jedan problem,mozda bude jasnije. Kad brzo spustim rucicu poluga gdje se kaci orudje one krenu da dizu,onda moram polako spustati rucicu da nebi krenulo dizat poluge,ako je orudje na zemlji a ja zelim da spustim jos malo (plug) on mi krene dizati ka gore i dolazi do zagrijavanja pumpe i posle bas sporo krene da dize,jel vreme da i pumpu zamjenim ili je to jednostavno mana zetora...
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Nebi poluge smele padati.
Kaj nije valjalo da je trebalo otvarati? Zanima me kak je kiper izvod radil prije popravka?
isto je radio,cupkao trzao zato sam isao da zamjenim gumice za kocki i klipu. Mogu reci da su bile bas uzasne.. Posle sam ja mijenjao filter hidraulike,znaci i mrtvih ljudi je bilo doslovno! Posle svih ovih radnji koje smo odradili ona i dalje trza i nema snage da iskipa bunker na punom gasu,Posle svih ti radnji bunker je cak znao i stati u pola kipanja..
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Polako, idemo redom.
Nema potrebe da piseš post za postom i u svakom po jedan problem.

Kipanje i poluge hidraulika su dva zasebna sistema.
Kak je radilo kipanje prije popravka?
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Isto,nista se nije popravilo... Zbog trzanja kipe sam i mijenjao gumice na kocki i klipu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Usisni filter, onaj dole na pumpi hidraulika si očistil?
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Da,stavio novi.. Nista se nije promijenilo sve isto ostalo. Ostalo mi je jos samo hidraulicnu pumpu da zamijenim...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ovo kaj nakon remonta cilindra spušta moze biti do sigurnosnog ventila na cilindru, puknutog cilindra, možda si zaboravio stegnuti šuplji vijak i sigurnosni na cijevi koja povezuje razvodnik i cilindar i oštecenog kojeg o ringa u razvodniku kod montaze.

To kaj kipa ne radi kak treba može biti do poprečnog ventila u razvodniku ili do sigurnosnog na pumpi hidraulike.

Prije zamjene pumpe trebalo bi izmjeriti pritisak na kiper izvodu na vruče i na hladno.
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Vijke sam stegnuo, dobro ih se sjecam :) Njih cu otpisati... Znaci na skidanje poklopca i opet remont kocke al kod nekog malo boljeg majstora. Jer mi ovaj nije dobro uradio ni na IMT padaju poluge,znaci da slabo radi posao... Moracu nekako izmjeriti pritisak pumpe,pa vidjeti sta mi je dalje..
ELem,jos me ovo zanima i to je to,kazu da je mana zetora 6711 sto se tice hidraulike mada ja nesto ne vjerujem da je tako. Kada spustim brze rucicu poluga one se krenu dizati umjesto spustati,onda moram polako da je spustam da bi se poluge spustile (bile prazne ili zakaceno neko orudje). U oranju mi se toliko grije pumpa da jedva dize poluge...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
To nije istina za Zetora, zašto se to kod tebe događa ja neznam ali predpostavljam da imaš problem u polužju. Nekaj nekam zapne i onda preskoči pa gurne razvodnik u položaj koji si ti ručicom zadal.

Pumpa se grije ako je neispravna ili ako uvijek radi pod velikim tlakom iz nekog razloga.
Izmjeri pritisak da vidimo koliko imaš pa onda pemo dalje probati riješiti problem.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mislim da ti pumpa stalno radi pod tlakom, inace razvodnik bi trebao rastertiti pumpu kad poluge dostignu zadanu visinu. To ces osjetiti na zvuku traktora. Imao sam slican problm na fendtu Podigne prikljucak normalno u podizanju tezeg prikljucka osjetis da motor ima opterecenje i to opterecenje e prestaje ni kad poluge dodju u zadani polozaj, isto normalno da se ulje pregrijava. Problem bio u razvodniku jedna gumica
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Kad orem to je katastrofa,cim hocu malo dublje cuje se pumpa i tu dolazi do grijanja. Plug dici smrt,nikako ga dici,onda sam skontao spustim rucicu do polozaja gdje pumpa nema pritisak i ne diram je vise 20cm ore 20cm,jbg! Ovih dana cu vidjeti da provjerim pritisak hidr. pumpe i skidanje poklopca i traziti nekog dobrog majstora,da provjeri opet komplet sve i da mi provjeri crijeva dal je mozda negdje neko malo napuklo...
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Ovako,da javim koji je problem bio.. Ako neko nekad bude trazio da ima.. Problem sa rucicom koja dize poluge. Otislo poluzje,iskrivljena ona sipkica sto ima feder i jos neki djavli (kako je rekao da je i falilo nesto) Uglavnom poluzje. Problem sa kipom,treskanje i veoma sporo dizanje itd! Posto sam ja kupio zetora prosle godine i nisam uopste dirao onu cijev niti znam gdje treba nego sam je ostavio gdje bila misleci da jjoj je to pravo mijesto (logicno) Samo sam trebao zamijeniti mijesta i staviti cijev u donju rupu do instrumental table. Ona strelica sto pokazuje na desno tj od rupe a ne ka rupi! To je sva mudrost... Sutra postavljam poklopac hidraulike pa cemo vidjeti jel to to...
 

Najnoviji postovi

Na vrh