• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
15 cm na kuglama je dosta malo na samom klipu...

Koliko su ti kugle od zemlje kada pustiš do kraja dolje?
 

Ake21

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
8
Imam problem na hidraulici na zetor 7245 kad podignem hidrauliku pocne da trza prebrzo spusti 15 do 20 cm pa naglo podigne i to previse brzo radi nemoguce je voziti traktor koliko ga cima taj sam traktor kupio s tim problemom prelistao sam forum i nasao neke slicne Probleme rasklopio sam razvodnik i promijenio gumice i na klipu takodjer i gumice i kariku sad ne skacu poluge toliko padnu isto nekih 15cm ali polahko skoro neprimjetno otpadnu i onda se naglo podignu e sad na deklu ima neka ko cjevcica koja se okrece lijevo i udesno predpostavljam da je to od podešavanja brzine kad je okrenem npr u desnu stranu opet se desava ono staro da cima nenormalnom brzinom kad vratim lijevo onda poluge neprimjetno opadnu nekih 15cm za 2 do 3 minuta i onda ih naglo podigne a sto se tice dizanja nema problema ne dize sporo i tako to dize isto ili bio 1kg ili 1000kg isto se desava i kad ugasim traktor poluge polahko padaju ako je iko imao takav problem molio bih da mi objasni do cega moze biti hvala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Razvodnik si kompletno prebrtvil i provjeril sve ventile u njemu?
Sigurnosni ventil na cilindru si provjeril dali je ispravan?
 

Ake21

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
8
Ispravni sve sam pregledao ne mogu nikako otkriti sta mu je

A vlasnik sto je bio prije kod njega traktor je isto nesta radio oko hidraulike e sad moze biti da je nesto krivo poslozio kad sam rasklopio nije bilo dihtunga izmedju dekla i razvodnika najbolje kad skinem da u slikam sve
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Brtva između poklopca i razvodnika nema veze, može i bez nje....
Moral buš ponovno rastaviti i malo bolje poraditi na razvodniku. Kad buš imal rastavljeno poslikaj i javi se ovdje da vidimo jel fulaš negdje.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ja prebrtvio sve cilindar i razvodnik i radi donekle dobro osim šta mi kasno reagira na polugi tek poslije pola kad ju povlačim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,969
Onda se ne umaraj, ako imaš regulaciju kak treba to je dobro.
 

Ake21

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
8
Na zetor 7245 ujutro kad tek upalim traktror i kad hocu da. Podignem npr ako su plugovi zakaceni kad podignem rucicu pumpa zuji ali ne dize i tako dva tri puta moram podic pa spustit da bi poluge reagovale poslije toga cijeli dan dize bez problema mislim da je ulje problem nasuo sam biol 90 imam osjecaj da je gusto previse pa kad ga malo razrijedi dize bez problema ako neko zna u cemu je problem molio bih da mi objasni i jos jedno pitanje koje ulje ide u hidrauliku
 

memica2

Novi član
Tu od
7 Srp 2020
Poruka
17
reparacija kocke je tako oko 250kn,nije upće skupo niti problem zamjenit.ja sam promjenio gumice pa hidraulik trza ali kad ugasim nespadne kao što mi se događalo na 4718.trebao bi snimiti na mobitel,pa da vidiš kad dižem priključak kad srednja poluga sttisne toplink unutra hidraulik trzne gore.nemora biti da je i kod "IMT"-a takva situacija.zetorov hidraulik je dosta neprecizan i neusavršen što meni nesmeta jer sam naviko.
što se tiče sporog dizanja mislim da ti je otišla hidr. pumpa,a ovo drugo ti je razjeban toplink to se i meni događa na mom traktoru.ništa te to netreba živcirat jer je to kod zetora sasvim normalno...
Jasam imo taj problem i zamjeno gumice i karike i sada je ok gumice su toliko otisle dase cudim daje ikako.dizo
 

Prilozi

  • 20200801_135029.jpg
    20200801_135029.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 12

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mislim da ipak ide hipenol 80. Kod mene ga je teško naći pa je dobar i 90. Malo pumpa zuji dok je hladno ali idu i Zetor i Ursus već podosta godina
 

Ake21

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
8
Jucer mi je zakovo mijenjac i morao sam skinuti poklopac dekla da ga otkujem sad ne mogu uklopiti poklopac uklopim rucice i sve ali ostane na vagi ne moze da legne dole znali netko sta bi mu moglo smetat
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Postovanje svima,novi sam na forumu... (da ne otvaram novu temu,nadam se da mogu i ovde) Ovako imam problem sa kipom zetor 6711. Gumice,filter,klip su rijeseni.Tanjirace 24 diska dizu bez problema (to mi je najtezi prikljucak koji trenutno kacim na njega,samo navodim primjer) Poluge rade dizu bez problema ali kipa me zeza,kad napunim pun bunker kukuruza i krenem da kipam sve se trese. Bunker nekada cak i stane pa procepi sa dizanjem. Cak sam i direkt crijeva spojio jer sam mislio da me ventil kipe zeza (muski i zenski). Sta bi bio problem? Imam jos nekih pitanja u vezi hidraulike al prvo da vidimo da rijesimo ovaj problem jer me pocinje jako iritirati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh