• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vanjska pumpa nema sigurnjak na sebi a neke serije 7341 imaju samo na crnoj kutiji .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nece odmah ali sama riječ je sigurnosni a ne radni. Ja ne tvrdim da je to tako nego samo kažem da bi se moglo desiti pa ako čovjek nije siguran da može netko tko zna potvrditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
A nije mi jasno zasto bi trebal ispod sica zamjenit ta dva crijeva onda cu opet dobit istu stvar kad idu sa poklopca i jedan i drugi jedino ako jedan ima stalni pritisak
Zato jer bi onda kad ručicu stisneš dole ona ostajala u tom položaju i nebi trebal ništa blokirati ni odblokiravati kad ti taj razvodnik netreba.

Misliš odvojit dovod s pumpe direkt na dodatni razvodnik?
Ako razvodnik podržava tu mogučnost zašto ne :icon_wink:
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Trebao bih pomoć oko hidraulike!!! Radi se o kocki na Zetoru 7245. Raskopao sam je, bilo je samo 2 manje kuglice i jedna velika. Uglavnom sad poteznice ne rade. Idu same polako prema gore a kad potegnem ručicu od poteznica prema gore idu prema gore ali kad je gurnem ručicu prema dolje, poteznice se ne spuštaju. Kocku sam slagao po shemi sa stranice nekog češkog servisa. Molio bih nekoga za savjet ili rješenje, jer ja stvarno ne znam šta više napraviti.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Koje simptome si imal prije rastavljanja?
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Prije rastavljanja kao da nije bilo regulatora, koliko povučeš ručicu prema gore da se toliko dignu poteznice isto tako i za dolje bi trebalo biti. E to nije tako radilo, već je bilo ako povučeš ručicu malo prema gore poteznice idu do gore do kraja a ne kako sam prije naveo. I bilo je ono trzanje kad bih zahvačio teži stroj na poteznice, ali sam promijenio gumice/brtve tako da je taj problem uklonjen. Ali je sada nastao novi problem. Ova kocka, kao da sam dirnuo u drek. [emoji27]

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ona ručica skroz do sjedala (ima kuglicu na sebi), u kojem je položaju?
Jesi probal nju pomicati da vidiš razliku?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako si objasnio simptome prije rastavljanja tu izgleda nije bio problem u kocki vec u poluzju.
Nije odrađivao posao dio poluzja za pozicioniranje poluga.Mozda si i sad dobro satavio razvodnik..Za svaki slucaj evo slika uzivo razvodnika ..
i01171.jpg

i01401.jpg

Obrati paznju da nisi ovaj klipic okrenuo naopako.
i01303.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lisnik di se nalazi taj dio za pozicioniranje polužja?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj dio zadatka hid. se odrađuje preko ovog valjcica i poluge.Njega pokrece zaobljeni(radijus) dio. Prilikom podizanja poluga on reaguje na valjcic i u određenom polozaju zaustavlja poluge.Ovisno koji si polozaj zadao rucicom za dizanje hid. Tacnije zatvori ventil na razvodniku i samim tim prekida pritisak ulja na cilindar hid.To se moze sve pregledati kad je poklopac skinut.Moze se i ispitati zrakom.
i02390-kopija-2.jpg
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Problem je riješen, kocka je bila dobro složena, ali poluge nisu dobro bile posložene [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bilo je bas onako kako sam pretpostavljao.Zato sam ti i naglasio u prethodnom postu "mozda si dobro sastavio razvodnik,al ti poluzje nije ok"..Bitno je da si rjesio problem:(y)::(clap)::drink:
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Pozdrav svima,

Imam problem na hidraulici na Zetoru 7245. Sporo diže priključke (pogotovo teže priključke) ali uvijek digne do kraja i prilikom vožnje sa dignutim priključcima dešava se da polako pada jedno 15 cm i odmah digne do kraja. Ne pravi mi to neki problem nego me živcira što u vožnji non stop cupka gore dole.

Unaprijed hvala za odgovor

Kod mene na Zetoru 4718 hidraulika pada kad se ugasi traktor, i u toku rada malo padne pa se podigne i sve tako, isti problem kao na početku teme. Pretpostavljam da je do klipa, dakle da treba zameniti kariku i gume na klipu.. Pitanje za vas, kako da dodjem do klipa, da li moram da skine celu skalameriju ispod sedista i izvadim napolje (kad poodvijam sve srafove) zajedno sa ovim rukama i ručicama sa strane, ili može da se nadigne samo oko ovih osovina koje sam označio na slici? Da li da rastavljam i menjam gumice i na razvodniku i nepovratni ventil, ili ne? Mada nisam ništa teško dizao, presu sam vukao, za teže stvari ne znam kako se ponaša, to jest da li trza, za ovo što sam radio nije trzalo, ali je spadalo samo od sebe i dizalo se, baš kao u ovoj poruci što sam citirao.

Čemu služi ona ručica što sam označio na slici? ima još jedna ista takva stoji horizontalno ispod sedišta?

Hidraulika.jpg
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Moraš komplet poklopac hidraulike skinuti i onda ćeš doći do cilindra i klipa. To što poskakuje je zato što su loše mandzete i karika na klipu i to kad promjeniš onda ne smije popustiti ni milimetra.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Koliko je to teško otprilike? Ne verujem da ima manje od 50kg, probaću sa rodom da je zavučem nekako...a razvodnik, jel treba i njega dirati? kad to sve već vadim ako ima i na njemu šta kritično da menjam onda i to...
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
poz. svima
ja imam problem dizanja hidraulike na 7745 i to samo kad je traktor na nizbrdici potuno sporo diže a nekad ako je na večoj nizbrdici uopće neće da diže (kako poluge tako i kipu), ja imam osjećaj da mu fali ulja a na mjeraču je na maximumu.

pozdrav

imam 7245. Ako ti ne dize na nizbrdici (prednji kotaci u jami) onda ti fali ulja. Filter ulja je s desne strane kod kabine. Onaj naprijed je od ulja u motoru koji se cisti irotira. Dodatno, mala ruckica kod sica dolje desno.... vidi da nije u poliotvorenom polozaju. Ina sluzi za brzinu dizanja
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Koliko je to teško otprilike? Ne verujem da ima manje od 50kg, probaću sa rodom da je zavučem nekako...a razvodnik, jel treba i njega dirati? kad to sve već vadim ako ima i na njemu šta kritično da menjam onda i to...
Pa tako nešto, možda malo više od 50kg,uglavnom nije baš lagano.U razvodniku imaš gumice zamijeniti i to bi bilo dobro da uradiš i onda znaš da je sve novo tu. Ta mala ručica što si označio na slici je plivajući i kruti položaj za oranje a ta ispred gore je za brzinu dizanja poluga ako se ne varam.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
E hvala, samo što je kod mene ta ručica sa strane zakočena, verovatno nikad nije korišćena. Da li možda zbog položaja te ručice ide gore dole? AKo je u plivajućem položaju ostala (sad stoji uspravno)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ta ručica ide napred i nazad, kad je gurneš napred to ti je onda plivajući položaj, barem je tako kod Ursusa a to je isto i na Zetoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh