• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

I

IMT

Guest
Pozdrav svima,

Imam problem na hidraulici na Zetoru 7245. Sporo diže priključke (pogotovo teže priključke) ali uvijek digne do kraja i prilikom vožnje sa dignutim priključcima dešava se da polako pada jedno 15 cm i odmah digne do kraja. Ne pravi mi to neki problem nego me živcira što u vožnji non stop cupka gore dole.

Unaprijed hvala za odgovor
 
Z

zetor4718

Guest
Pozdrav svima,

Imam problem na hidraulici na Zetoru 7245. Sporo diže priključke (pogotovo teže priključke) ali uvijek digne do kraja i prilikom vožnje sa dignutim priključcima dešava se da polako pada jedno 15 cm i odmah digne do kraja. Ne pravi mi to neki problem nego me živcira što u vožnji non stop cupka gore dole.

Unaprijed hvala za odgovor

što se tiče sporog dizanja mislim da ti je otišla hidr. pumpa,a ovo drugo ti je razjeban toplink to se i meni događa na mom traktoru.ništa te to netreba živcirat jer je to kod zetora sasvim normalno...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
ako sporo diže provjeri filter hidraulične pumpe da nije prljav. A to što trza otišle su ti gumice na klipu, zamjeni njih i karike zbog loših gumica klip propušta tj. gubi ulje zato sporije diže i trza kad podigne. Nema to nikakve veze sa toplinkom i uopšte nije normalno kod Zetora!
 
Z

zetor4718

Guest
ako sporo diže provjeri filter hidraulične pumpe da nije prljav. A to što trza otišle su ti gumice na klipu, zamjeni njih i karike zbog loših gumica klip propušta tj. gubi ulje zato sporije diže i trza kad podigne. Nema to nikakve veze sa toplinkom i uopšte nije normalno kod Zetora!

itekako ima veze jer ako si dobro pročitao njemu ne trza već padne malo pa se naglo digne,to se i meni događa iako sam reparirao cijeli hidraulik,hidraulici su na njima istrošeni i razjebani tako da je normalno.njemu je 100% otišla pumpa hidraulika jer sporo diže tako da to prvo mjenja,jedan je na 6340 presilio hidraulik pa mu je sporo dizalo promjenio pumpu i to je to.IMT jel ti zuji pumpa kad diže hidraulik?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Pa na to sam i mislio kad sam rekao da trza, spusti malo pa onda diže pa opet spusti i tako stalno. Kad ugasi traktor onda mu poluge padnu. To su gumice tj. mandžeta na klipu. Prvo zamjeni ove gumice i filter ulja ako to ne pomogne onda mijenjaj pumpu. Idi od prvo od jeftinijeg, jer ovo ćeš morati mjenjati i ako staviš novu pumpu. Zato stavi sve ovo gore i probaj ako nije bolje onda kupuj pumpu. A biće sigurno bolje jer neće trzati tj. spuštati i dizati i ugašen neće spuštati poluge. Ako ne bude brži onda mijenjaj pumpu. Filter i ove gumice ne vjerujem da su skuplje od 200-250 KN a pumpa nije ispod 500.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sporo dizanje prvo mjenjaš filter na pumpi.Provjeri malu ručicu sa desne strane ispred poluga za dizanje hidraulika. Trzanje otvaraj razvodnik(kocku).Zatajio ti je sigurnosni ventil na razvodniku.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Trebas malo rucice isprobat, posto imaju stelovanje brzine dizanja i spustanja poluga, a ako bude neki kvar, po meni 99% su karike i gumice na klipu.. to je kod njih normalno..:blackeye
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
...

meni je isto sporo dizao a teži priključak pogotovo i to sam morao dodavati gasa da digne a isto mi hidraulik povremeno pada i diže

kupio sam sve gumice i kariku za hidrauliku, i pumpu sve platio oko 700 kn s poštarinom e sada ja sam samo promjenio pumpu i riješio sam se sporog dizanja a hidraulik diže i najteže priključke na ler gasu ali je ostalo povremeno padanje hidraulika, još se moram namjeriti razvodnik i klip raskopat a baš mi se i neda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pozdrav svima,

Imam problem na hidraulici na Zetoru 7245. Sporo diže priključke (pogotovo teže priključke) ali uvijek digne do kraja i prilikom vožnje sa dignutim priključcima dešava se da polako pada jedno 15 cm i odmah digne do kraja. Ne pravi mi to neki problem nego me živcira što u vožnji non stop cupka gore dole.

Unaprijed hvala za odgovor
Pošto sporo diže, ali diže i teže priključke, najvjerojatnije je do filtera
Trzanje bi bilo do gumica na klipu, ali nije loše, kad je več širom, prerešetati i razvodnik.
 
Z

zetor4718

Guest
Pa na to sam i mislio kad sam rekao da trza, spusti malo pa onda diže pa opet spusti i tako stalno. Kad ugasi traktor onda mu poluge padnu. To su gumice tj. mandžeta na klipu. Prvo zamjeni ove gumice i filter ulja ako to ne pomogne onda mijenjaj pumpu. Idi od prvo od jeftinijeg, jer ovo ćeš morati mjenjati i ako staviš novu pumpu. Zato stavi sve ovo gore i probaj ako nije bolje onda kupuj pumpu. A biće sigurno bolje jer neće trzati tj. spuštati i dizati i ugašen neće spuštati poluge. Ako ne bude brži onda mijenjaj pumpu. Filter i ove gumice ne vjerujem da su skuplje od 200-250 KN a pumpa nije ispod 500.

reparacija kocke je tako oko 250kn,nije upće skupo niti problem zamjenit.ja sam promjenio gumice pa hidraulik trza ali kad ugasim nespadne kao što mi se događalo na 4718.trebao bi snimiti na mobitel,pa da vidiš kad dižem priključak kad srednja poluga sttisne toplink unutra hidraulik trzne gore.nemora biti da je i kod "IMT"-a takva situacija.zetorov hidraulik je dosta neprecizan i neusavršen što meni nesmeta jer sam naviko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
reparacija kocke je tako oko 250kn,nije upće skupo niti problem zamjenit.ja sam promjenio gumice pa hidraulik trza ali kad ugasim nespadne kao što mi se događalo na 4718.trebao bi snimiti na mobitel,pa da vidiš kad dižem priključak kad srednja poluga sttisne toplink unutra hidraulik trzne gore.nemora biti da je i kod "IMT"-a takva situacija.zetorov hidraulik je dosta neprecizan i neusavršen što meni nesmeta jer sam naviko.
Da, ali ako mijenjaš i koji ventilič, a gumice su 30-tak kn.

Kad se priključak podiže teret vuče prema dole i toplink bi trebal iči prema van :scratch
Jedino ako je utebe opet nešto drugačije
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. svima
ja imam problem dizanja hidraulike na 7745 i to samo kad je traktor na nizbrdici potuno sporo diže a nekad ako je na večoj nizbrdici uopće neće da diže (kako poluge tako i kipu), ja imam osjećaj da mu fali ulja a na mjeraču je na maximumu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
poz. svima
ja imam problem dizanja hidraulike na 7745 i to samo kad je traktor na nizbrdici potuno sporo diže a nekad ako je na večoj nizbrdici uopće neće da diže (kako poluge tako i kipu), ja imam osjećaj da mu fali ulja a na mjeraču je na maximumu.

Jel tako oduvjek ili se skoro počeo tako ponašati, koje je godište?
Kod mene je tako na 6945, ako je malo niz brdo neće da diže. To je mana svim starijim serijama Zetora. Hidraulična pumpa im je tako postavljena, da kad se traktor navije ostane bez ulja. Međutim na 7745 nemam tih problema iako je i kod njega pumpa, čini mi se, postavljena slično kao i na 69-ki.
 
I

IMT

Guest
Ja ću prvo zamijeniti filter za hidrauliku (to mi je najjeftinije). Ako ne bude bolje idem dalje. Pozdrav svima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jel tako oduvjek ili se skoro počeo tako ponašati, koje je godište?
Kod mene je tako na 6945, ako je malo niz brdo neće da diže. To je mana svim starijim serijama Zetora. Hidraulična pumpa im je tako postavljena, da kad se traktor navije ostane bez ulja. Međutim na 7745 nemam tih problema iako je i kod njega pumpa, čini mi se, postavljena slično kao i na 69-ki.
Baš i nije tak kak si napisal. pumpa hidraulika je postavljena na dno i teško ga buš tak nagnul da ostane bez ulja. Ta dva navedena modela imaju na potpuno istom mjestu postavljenu pumpu, samo kod 7745 postoji i izvedba sa vanjskom pumpom, napred na radilici.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja ću prvo zamijeniti filter za hidrauliku (to mi je najjeftinije). Ako ne bude bolje idem dalje. Pozdrav svima
Ti filteri se daju oprati (da bi ti bilo još jeftinije) i netreba ih mijenjati, jedino ako su prnjavi ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Baš i nije tak kak si napisal. pumpa hidraulika je postavljena na dno i teško ga buš tak nagnul da ostane bez ulja. Ta dva navedena modela imaju na potpuno istom mjestu postavljenu pumpu, samo kod 7745 postoji i izvedba sa vanjskom pumpom, napred na radilici.

I ja mislim da nije tako, al to je na neki način, naj logičnije objašnjenje a i naj raširenije mišljenje kod ljudi, zašto se to dešava kod tih serija Zetora. A ova moja 77-ica ima pumpu postavljenu isto kao i 69-ka samo što ima vanjski uljni filter i nema tih problema sa dizanjem kad se vozi niz brdo.
 
I

IMT

Guest
Ti filteri se daju oprati (da bi ti bilo još jeftinije) i netreba ih mijenjati, jedino ako su prnjavi ;)

Ako sam ja dobro primijetio on ima samo jedan filter za hidrauliku (sa desne strane zavrnut na motor). Kupio sam taj uložak nije nešto ni skup. Mislim da je bolje da ga zamijenim. Danas sam tanjiro sa njim i ne pravi mi neke smetnje istina da malo sporije diže al kad mu dam malo gasa onda digne bez problema.
 
D

Dado-lpk

Guest
Ako sam ja dobro primijetio on ima samo jedan filter za hidrauliku (sa desne strane zavrnut na motor). Kupio sam taj uložak nije nešto ni skup. Mislim da je bolje da ga zamijenim. Danas sam tanjiro sa njim i ne pravi mi neke smetnje istina da malo sporije diže al kad mu dam malo gasa onda digne bez problema.

Sa desne strane na bloku motora ti se nalazi filter ulja motora,to je filter kojeg samo očistiš ako se ne varam!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako sam ja dobro primijetio on ima samo jedan filter za hidrauliku (sa desne strane zavrnut na motor). Kupio sam taj uložak nije nešto ni skup. Mislim da je bolje da ga zamijenim. Danas sam tanjiro sa njim i ne pravi mi neke smetnje istina da malo sporije diže al kad mu dam malo gasa onda digne bez problema.
Koji je to ono Zetor u pitanju 7245?
 
Na vrh