• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245 problem sa kucistem volana.

K

Katic09

Guest
Poceo sam raskapat kuciste zato jer je bilo puno lufta u njemu i izvadio sam puz volana i naravno poispadale su kuglice, sad dal neko zna kako to najlakse slozit nazad?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ne znam kakav je puz u tom zetoru ali recimo na IMT-539 ja sam kuglice namazao masti za podmazivanje strojeva (sto mi kazemo tot-mast ) one se zalijepe i onda samo namotas puz gore i sve ok
 
K

Katic09

Guest
Neznam probat cu tako samo prvo mora nac sve kuglice tj izvadit ji iz ulja..
Cujeli Dan trazim rijesenje i neku skicu kako se to slaze mislim u dijelovima..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Provjeri da te kuglice nisu iz nekog ležaja tj. da se nije ležaj raspao pa su zato ispale van. Ako su bile samo tako slobodne onda će ti mast pomoći da ih složiš nazad.
 
K

Katic09

Guest
Ma nije se lezaj rasipao.. Tj nema tamo lezaja tamo su samo pikse kaj ne?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Možda je u pitanju aksijalni a ne radijalni ležaj. :scratch
Bilo bi dobro ako bi mogao da postaviš koju sliku :prayer:

Pošto vidim da se nisi predstavio, napiši par riječi o sebi u ovoj temi, takav je običaj, da ne kažem pravilo, ovdje na forumu ;)
 
Posljednje uređivanje:
K

Katic09

Guest
Evo budem odmah..

Ma ne vijerujem da je aksialni ležaj u pitanju vidjet ću sutra dal mogu kako vratit to natrag pomoću masti..
Dal znate koliko bi trebalo bit kuglica unutra?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Dobro nam došao!! :partyman: :partyman:
Stavio sam ti link u prethodnom postu, samo klikni na ono gdje piše "ovoj temi" i onda u toj temi napisi nešto o sebi.
Za početak ako imaš kakvih nejasnoća možeš pročitati i ovo

Neznam koliko bi trebalo biti ukupno kuglica, kad ih posložiš vidjećeš dali koja fali.
 
Posljednje uređivanje:
K

Katic09

Guest
Sve sam shvatio.. Hehe malo mi treba vremena da se ufuram..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,796
Poceo sam raskapat kuciste zato jer je bilo puno lufta u njemu i izvadio sam puz volana i naravno poispadale su kuglice, sad dal neko zna kako to najlakse slozit nazad?
Zakej uopče sklapaš taj isti puž nazad kad je ionak najvjerojatnije poderan čim je bilo tolko lufta?

Ovo ostalo kak su ti kolege pojasnile
 
K

Katic09

Guest
Da to nebi valjalo..
A sad ce snig manje ce posla bit pa cemo vise raspravljat o popravcima.
Sve se seli u tople garaže i popravlja se..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,796
Popravlja ko ima para, a ko nema moli boga da izdrži jesensko oranje i moli boga da zima čim dulje potraje, a takvih je sve više :(
 
K

Katic09

Guest
Sklapam ga natrag zato jer mi je traktor potreban a puž moram čekat da stigne novi..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,796
Kaj bi moral čekati.
Ako imaš love sutra imaš novi u rukama ;)
 
K

Katic09

Guest
Ma zvao sam ove pa su mi rekli da ceju drugi tijedan dobit..
 
K

Katic09

Guest
Ma dobar sam sa ovom curom kaj radi tamo tako da nebi sad nis mijenjal..
 

Najnoviji postovi

Na vrh