• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Tak je. Minimum, maksimum i optimum.
Ali od maksimuma mu nemre ništ biti.
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Hidraulik riješen sada me zanima uključivanje kardana pošto ako našpanam sajlu onda počne zujat druk ležaj pošto se stalno vrti. Malo mi fali da odvoji da mogu lagano uključit kardan. Dal se da još nešto podesiti.
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Probaj na capicama.
Muha dali mozda znas zasto na zetoru hidraulike sporo dize dok ne dobi opterećenje. Znaci dovoljno je samo malo nogom nagazit na poteznica i sve ok ovak bez opterećenja sporo
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Hidraulik riješen sada me zanima uključivanje kardana pošto ako našpanam sajlu onda počne zujat druk ležaj pošto se stalno vrti. Malo mi fali da odvoji da mogu lagano uključit kardan. Dal se da još nešto podesiti.
Probaj podmazati malo stiftove od kardanskih capica jer oni su dosta bitni
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Jel treba na pola ili se to sve može odraditi kroz rupu sa strane. Ako ima kakova slika kako to odraditi.
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Netreba sa strane skini lim i vidit ces capice koje imaju taj stift kaoni koju kao ulja po stift.
Znaci imas ih tri komada na svakoj capicu po jedan oni ti ustvari i odvajaju kardanske lamelu

Ako hoces nazovi 0989523846
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
7245 Zetor.Trebam pomoc,frezao i zavrsio hocu u brze nesto nece rucica ja malo jace potegnem ona podje "lako"sad se klati.Dosao sam kuci petom sporom sreca dva km od kuce sam bio,sto se desilo?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pukao osigurač koji ide kroz ručicu i osovinu. Najvjerojatnije to. Ako nije to onda skidati poklopac mjenjača.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
veze ja od Zetora nemam,sto treba tepacirung onaj skinuti i gdje doje ta kajla sto li je...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Da. Treba skinuti gumu ili tapecirung pa onda vidiš jel se ručica vrti a osovina stoji. Ako je tak onda je taj štift pukao. Meni ide teško iz brzih u spore i obrnuto kad mi je uključena prednja vuča. Ne svaki put ali većinom. Onda ga moram malo cimati valjda da zubčanici olabave pa da mogu raditi sa ručicom.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja slabo koristim prednju vucu u oranju nekad i po blatu kad moram,danas nije bila ukopcana.uglavnom kad sam potegao ona guma zastitna je pukla sa serafa prednjeg i vidim rucica ide lagano bez otpora napred nazad.Budem sutra skinuo tepacirung i vidio jer vidim i unutra zemlje i svega ima a sad mi kasno da to serafam kad nisam nikad nit gledao a ne radio.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Dado isao sam da vidim upravu si ona rascjepka je puknula a ja nemam drugu,probao sam caval staviti onako provizorno i vidim ok je ali on je mekan i mota se,dal mora biti ona ili nesto cvrsce staviti jer brze spore bas nesto zaglavljiva neide lagano.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Možeš staviti i neki jači šarafić.A to što teško ide iz brzih u spore je možda što je opruga u utvrdjivaču prejaka.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Trebaš kupiti čelične osigurače. One.šta su razrezana po dužini. Sad se ne sjećam koliki je promjer. 3 ili 4 mm. Uzmi borer pa sa njim vidi koliki je promjer. Sve drugo ti se bude motalo ili nebude dovoljno fiksno pa bude ispadalo. Ne.lupaj po njoj kad mjenjaš spore, brze. Ili će opet puknuti osigurač ili vilica u mjenjaču.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To kad tražiš u dučanu se zove zatik. Mislim da je 4mm, a ako hočeš da bude jače nabiješ u njega manjeg.
Znači ako je ovaj 4mm u njega nabiješ 2 mm i odmah ti je osigurač jači.
Ali, ko što veli Dado, ne lupaj po njoj (ili ne uključuj ko neki nogom) jer sad kad bude jače pukel bude var unutra pa ti bu to sve skup opalo u mjenjać i da vidiš veselja ako koji zupčanik uhvati.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nisam ja Zetorom nikad imao posla i od nedavno ga imam,od zimus bolje receno,vozio tudji jesam par puta prije ali kazem vlasnik sam ga od zimus.Pali dobro ulje netrosi ljepo se salta hidraulik radi dobro ima snagu zasad jedino pun ljevi kad smotam kao da nesto zapne ali to se lagano osjeti akd vracam kao skljocne,bilo je lufta na onoj srednjoj sto ide na klip to sam promijenuo onaj lezaj gumice bolcnu onu stoide lezaj kroz nju i sad nista lufta nema tu.Ima prednji kraj voza se na bolcnu 2-3 mm ali gore dolje nema nista.Kocnice ljeva vata odma a desna ne to bi trebao postelati samo kako to ide ali kad je razdvojim desna vata isto ali nisko jako.Gledao sam odozdo nista ne vidim od nazad gdje su ona 4 serafa na onom poklopcicu samo se poklopac voza gore dolje ali neda se odvojiti jer ne znadem i nema zraka nazad kad prikolicu spojimili je negdje blokirano ili neki celindric odozdo od ona dva zeza.Nisam bas grub i cuvam strojeve ali valjda sam jak u rukama i kad sam povukao jbg.jednostavno nemam iskustvo.Ako se nekome dade da mi oko ovog pomogne da to popravim jer ne volim kad nesto nije ispravno to mi ide na nerve a budem sredio onu rucicu i nasao taj zatik ako budu znaliu sto je ali ja znadem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
elasticni-zatik-300x300.png
Ovo na slici je elastični zatik, to nek ti daju.
Problem je kaj je to sve skupa s godinama dobilo lufta i zato je najvjerojatnije puklo. Zamjeni i tjeraj dalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh