• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 7745 Tvrda kočnica

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Imam problem sa kočnicama na zetoru 7745. Jako su tvrde, moram da ustanem sa sjedišta i ostvarim puni pritisak na kočnicu da bi ga zaustavio.
Sve sam mu cilindre promijenio i kočione lamele ali isto, pa me zanima ako je neko imao ovakav problem dali ga je riješio i kako, ili je normalno da bude ovakva kočnica.
 
M

Miško 007

Guest
Imam problem sa kočnicama na zetoru 7745. Jako su tvrde, moram da ustanem sa sjedišta i ostvarim puni pritisak na kočnicu da bi ga zaustavio.
Sve sam mu cilindre promijenio i kočione lamele ali isto, pa me zanima ako je neko imao ovakav problem dali ga je riješio i kako, ili je normalno da bude ovakva kočnica.

Jesi dobro odzračio kočnice...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jesi dobro odzračio kočnice...
Ako je unutra zraka onda je mekena, a ne tvrda Miško, Miško :madmana:

Mijenjal si samo lamele i kočione na kotačima ili i kočione pod pedalama?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
sve kočione cilindre i lamele sam mjenjao, jeedino nisam mjenjao crijeva jer sam vidio da su dobra
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jesam ozračio , i to na način jedno u kabinu sjedne i druka kočnicu a ja na kočionim cilindrima odvrčem vijak za ozraku i tako dok je nestalo zraka i samo ulje počelo. mislim da sam dobro ozračio na ovaj način ako ima bolji napišite da pokušam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nađi glavni cilidar manjeg promjera , prilagodi nosač ..od auta , bicikla ,skutera ..bilo kojeg modela ili godišta ...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
to da ostvari vecu silu pro manjeg cilindra, samo naglasi da treba da bude manjeg poprecnog presjeka, ili da na vec postojeci napravi bilju polugu. Ali cemu sve to kad bi trebalo da radi originalno. Mozda je problem u losim lamelama, lose obloge pa ne radi dobro trenje ili je nesto krivo slozeno, ali da je krivo bar bi jedna kocila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
sve kočione cilindre i lamele sam mjenjao, jeedino nisam mjenjao crijeva jer sam vidio da su dobra
A jesi probal ovo barem razraditi?



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kaj velite na moju ideju?
Ideja je na mjestu a cilindra su dva. Mjesta malo za kemije, a i sa orginal cilindrima mora dobro kočiti samo kaj dugo ne traje jedino ako se hrpa love uloži (mada i onda treba svaki čas malo doštelavati)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj je ovaj Al komad na tvojoj slici na kojeg idu 4 cijevi.
A servo?..ja bi ugradil servo od auta..vakum pumpu od golfva dvice na remen .
JAko čujem da imaju zetori problema s tim gumicama ..stresite lovu i kod bolfa po gumice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A kaj je ovaj Al komad na tvojoj slici na kojeg idu 4 cijevi.
A servo?..ja bi ugradil servo od auta..vakum pumpu od golfva dvice na remen .
JAko čujem da imaju zetori problema s tim gumicama ..stresite lovu i kod bolfa po gumice
Gore su dva cilindra svaki za sebe. a ovaj (da me je*eš nemrem se setiti kak se zove) dio služi da imaš istovremeno obadve kočnice (kužiš ono da leva ne koči prije desne i obrnuto, a i da bi svaka kočila za sebe)

Nemaju Zetori problema nego se na tim cilindrima gumice nemaju kam deti.
Kaj se Bolf popravil?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kavaliteta gumice ovisi o sirovini a ne o majstoru
I o kalupu, kao i o završnoj obradi ....... a toga nekad tam nije bilo (doduše nije me tam bilo več 10-tak let tak da... )
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko svrata pita koliko košta taj nemre dobiti kvalitatnu stvar niti u dojčlandu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
A kaj je ovaj Al komad na tvojoj slici na kojeg idu 4 cijevi.
A servo?..ja bi ugradil servo od auta..vakum pumpu od golfva dvice na remen .
JAko čujem da imaju zetori problema s tim gumicama ..stresite lovu i kod bolfa po gumice

jedna pumpa, ali bi trebala dva servo pojacivaca, zbog razdvajanja kocnica i onda bi morali ici cilindri od tog serva. bas me zanima kako bi to radilo.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam problem sa kočnicama na zetoru 7745. Jako su tvrde, moram da ustanem sa sjedišta i ostvarim puni pritisak na kočnicu da bi ga zaustavio.
Sve sam mu cilindre promijenio i kočione lamele ali isto, pa me zanima ako je neko imao ovakav problem dali ga je riješio i kako, ili je normalno da bude ovakva kočnica.[/QUOTE

Nisam neki strucnjak za brojeve na traktorima ,al koliko se sjecam 7745 ima pakne i dobose.Nije toliko ni bitno.Bilo da su dobosi ili diskovi trebas ih kad radis kocnice obraditi (poravnati) na stroju kod tokara.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ovo nisam dirao kontam toje samo neki razvodnik, a mislio sam i njeg mijenjat. koja mu je funkcija.
a što se tiće lamela sve je original i novo
a što se tiće kočnice ona koči ali je jako tvrda
hvala...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tko svrata pita koliko košta taj nemre dobiti kvalitatnu stvar niti u dojčlandu
Onda bum drugi put tebe poslal :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh