• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 9540 kardan

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
zanima me dali tko zna kako se ukljucuje kardan na 1000 okretaja,dali to treba nadograditi ili dolazi tvornicki
 
Z

Zetor 7245

Guest
1000 okretaja se dobiva uz nadoplatu ne tvornicki obicno su takvi traktori bili namjenjeni za strano tržište. Za ukljucivanje ne znam ali na 7245 je ta rucica između nogu bliže sjedala
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Skuzio sam na koji nacin se ukljucuje 1000,mora se okrenuti odotraga kardanska osovina i tako se ukljuci 1000
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Skuzio sam na koji nacin se ukljucuje 1000,mora se okrenuti odotraga kardanska osovina i tako se ukljuci 1000

možeš to mal pojasnit kako se mora okrenut da se dobije 1000 okretja ?
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
možeš to mal pojasnit kako se mora okrenut da se dobije 1000 okretja ?
Znaci iza traktora odsarafis ona tri sarafa sta drze kardansku osovinu i izvuces van kardansku osovinu i samo je okrenes i potisnes unutra i zasarafis natrag ona tri sarafa i to je to imas 1000 okretaja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Znaci iza traktora odsarafis ona tri sarafa sta drze kardansku osovinu i izvuces van kardansku osovinu i samo je okrenes i potisnes unutra i zasarafis natrag ona tri sarafa i to je to imas 1000 okretaja
Moreš ti to malo pobliže objasniti?
Kaj treba okrenuti?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Znaci iza traktora odsarafis ona tri sarafa sta drze kardansku osovinu i izvuces van kardansku osovinu i samo je okrenes i potisnes unutra i zasarafis natrag ona tri sarafa i to je to imas 1000 okretaja

Kak!? po kojoj je to teoriji? Kardanska osovina je iste debljine sa oba kraja...
Daj to malo jasnije onda :idea:
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Kak!? po kojoj je to teoriji? Kardanska osovina je iste debljine sa oba kraja...
Daj to malo jasnije onda :idea:

to je tocno da je ista debljina ali ti je sa te druge strane osovina ubusena,znaci dok je izvadis van i okrenes drugu stranu osovine koja nije ubusena ta odgurnu unutra je malo klin koji odgurne zupcanik na drugu zupcanik i to je to
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
čuo sam negdje za taj sistem, mogli su to i jednostvanije izmisliti.
onako kako je to napravljeno na npr. 7245 bi bilo sasvim ok, ovak svaki put oštećuješ semerig bez potrebe.
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
čuo sam negdje za taj sistem, mogli su to i jednostvanije izmisliti.
onako kako je to napravljeno na npr. 7245 bi bilo sasvim ok, ovak svaki put oštećuješ semerig bez potrebe.

a mogli su ali nisu sta mozes
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
to je tocno da je ista debljina ali ti je sa te druge strane osovina ubusena,znaci dok je izvadis van i okrenes drugu stranu osovine koja nije ubusena ta odgurnu unutra je malo klin koji odgurne zupcanik na drugu zupcanik i to je to

Eee..tak da...za to vidiš nisam znal :?:
Svaka čast na pojašnjenju :prayer:
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Eee..tak da...za to vidiš nisam znal :?:
Svaka čast na pojašnjenju :prayer:

nisam niti ja dok nisam malo trazio kako i sta,


P.S.izvinjavam se na nekim slovima sta sam krivo napisao nisam na vrijeme skuzio jer sam pisao preko moba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh