• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor Crystal 160

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Novi Crystal :(y):

Deutz motor 6100 kubika,4 cilindra,16 ventila,160 konja....





[YT]https://www.youtube.com/watch?v=QOlGYNeY0zM[/YT]
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
A u tvom dvorištu je, svaka čast, da te dugo i dobro posluži, čestitke na prinovi.
I to kakvoj prinovi.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Motor je 6 cilindara, 24 ventila i common rail sistemom ubrizgavanja i daje 163 KS. Moguce da je taj od 4 klipa 144KS jer se spominju te dvije brojke oko snage. Mjenjac 30+30 sa 3 stepena powershifta ( nesto ako multipowwr na starijim kristalima, hidraulicni reverzer i dugme kvacila na rucici mjenjaca. ( nije na dzojstiku) . Prednja osovina je radjena iz 2 dijela sa zbog ugodnije voznje. Naravno sa blokadom. Pozdai 3 para idraulike sa onteresantnom bocicom za visak ulja koji osten u kiperima. Hidraulika im je neka hitchtronic. Interesantno je da je zadnji most ravan, nema reduktore. Ima 4 brzine kardana. :Kiss: ukratko neke najbitnije stvari.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Prednja osovina je Carraro, ogibljena...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kabina ostala kao da je 2000 godina i dalje mjenjac sa strane pa ti saltaj seb, dzojstika u planu nema al et potrudili su se makar stavit prekidac kvacila na rucicu mjenjaca :(giggle):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa ima Power Clutch,znači kvačilo na mjenjaču,to imaju i Proxime s powershiftom već godinama...
Ovo je iz Crystala-

upload foto

Mene bode u oči dugačka štanga mjenjača koja ide direktno u pod,trebali su staviti kraću,i ručice od hidro izvoda,ali će valjda,zavisno od opreme dobiti elektro komande koje ima Forterra HD.
I ne sviđa mi se što je hauba toliko viša od instrument ploče...

Instrument ploča i komande hidraulika su skroz ok-


how to print screen on pc


free jpeg images
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
http://zetorcrystal.cz/en/tractor-features
Ovo je valjda oficijalna stranica pa tu bi trebalo bit najtacnije. Meni iskreno su oko svega uredu al kabina je ostala zaostavljena nije se puno tu napredovalo a za mjenjac kad skontas i nije neka zamjerka sto se salta ovako ugrubo pa ovo na dugmice jer je opet manje elektonike ali kako je neko spomeno sigurno ce ici nesto kao u HD u dodatnoj opremi. Ipak je ovo samo koncept. :(wasntme):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Hard worker, a zakacili mu rotokosu. Bodu me u oci najvise retrovizori i sto su radna svjetla nabili na stakla koja kad se naprase i upalis ih vise smetaju nego koriste. I nema bocna svjetla i auspuh nije skroz uz kabinu.
Ako bude kao stari bit ce dobar. Cak i visi malo nazad kao stari.
Lako je nac zamjerke ali na njemu je da se dokaze. I na nama da ga kupimo pa probamo.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Stvarno traktor izgleda lijepo :(hi): :tractor: kaj se sad Zetor proizvodi u Poljskoj vidio sam na kraju videa da piše Zetor Polska.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Cak ima i EHR.:)

Imaš EHR u Zetoru tam negdje od 1997. godine...
Je da su kasnili za ostalima,ali nikad nije bila njihova filozofija da budu neznam kak napredni...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ali sve u svemu po meni je lijepo napravljen
Treba probati.:)

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
:icon_super:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=b2HPnl8PmQE[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dobro izgleda,samo ta kabina...
Da su bar stavili onakvu kakva je bila na Maxterri prototipu,jako slična SDF-ovim modelima je bila...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Euro norme su svoje ucinule, sto je ovdje ostalo od Zetora, sada su i mali motori od dajca a i cjenovnom rangu blizu orginala......
 

Najnoviji postovi

Na vrh