• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor crystal,forterra- karadan?

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Bok.
Zanimaju me iskustva s tim većim zetorima i ursusima, kakvi su na kardanu, koliko znam imaju samo 1 lamelu-voznu, kako onda kardan, kako se prenosi snaga? pumpa - hidromotor ili?
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
kod kristala je pumpa-hidromotor, bar je tako na zetoru kristalu 8145. Za ove ostale ne znam ali je vjerovatno isto rješenje
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
kod kristala je pumpa-hidromotor, bar je tako na zetoru kristalu 8145. Za ove ostale ne znam ali je vjerovatno isto rješenje
.
Hvala na informaciji.
koliko je to izdržljivo,mislim kad bi se tjerale rotobrane cijeli dan?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
sigurno je izdržljivo jer tako veliki traktori nisu pravljeni da rade male parcele i da samo zgrću sijeno. A kombinacija pumpa-hidromotor je vjerovatno i jača i pouzdanija od lamele dok se na njih ugrađuju. To je moje mišljenje a ja ipak nisam toliko stručan. Mislim da bi to najbolje znao član muhaničar ili neko ko već ima takav traktor.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
hvala na odgovoru.
možda ta kombinacija ima manje prenosne gubitke. ali npr zetor 16245 , 160 ks, rotobrane 3m,cijeli dan, češka hidraulika ? neznam , mislim da se tu ulje u mjenjaču strašno grije , a onaj hladnjak ulja ispred kilera mislim da to ne može dovoljno ohladiti.
kako se tu onda prebacuje sa 540 na 1000 okretaja , jel ima neki reduktor poslije hidromotora ili ?
 
Z

zetor4718

Guest
Bok.
Zanimaju me iskustva s tim većim zetorima i ursusima, kakvi su na kardanu, koliko znam imaju samo 1 lamelu-voznu, kako onda kardan, kako se prenosi snaga? pumpa - hidromotor ili?

zetori su ti dosta jaki na kardanu,nemaju neku kompliciranu getribu kao ni ostalo.ursusi 355 pa nadalje su čista kopija zetora odnosno sve je jednako.cijena je relativno niska,dijelovi dostupni...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
zetori su ti dosta jaki na kardanu,nemaju neku kompliciranu getribu kao ni ostalo.ursusi 355 pa nadalje su čista kopija zetora odnosno sve je jednako.cijena je relativno niska,dijelovi dostupni...

Kaj je onda ovo?
( inace, ova slika je s ovog foruma,)

imgres


http://www.google.hr/imgres?q=zetor+dijelovi&hl=hr&biw=1024&bih=577&gbv=2&tbm=isch&tbnid=wW3st9dmQKG7HM:&imgrefurl=http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php%3Ft%3D16074%26page%3D78&docid=ZhvDZEa8xdUnFM&imgurl=http://img405.imageshack.us/img405/9435/img057zo.jpg&w=640&h=480&ei=n3whT_6sK8bRswbWreTqBw&zoom=1
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
zetori su ti dosta jaki na kardanu,nemaju neku kompliciranu getribu kao ni ostalo.ursusi 355 pa nadalje su čista kopija zetora odnosno sve je jednako.cijena je relativno niska,dijelovi dostupni...
Jaki su na kardanu,a kad se kardan malo optereti poćinju lamele samo smrdit,strašno je jak onda...
 
Z

zetor4718

Guest

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Mislim da nije hidromotor.
Inače slika je od člana sa ovog foruma koji ima 8540 ili 9540 mislim da se zove Felixxx, neznam točno,
ali se sječam da je pričao da je " TO" u suhoj komori mjenjača ,tak da mislim da je to neka više-lamelasta spojka kardana.
Možđa griješim.

Vaša mišljenja?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
to je hidromotor.



daj nepričaj gluposti,smrdi lamela na svakom ako nije dobro podešena.

Da samo kaj na Zetoru se brzo potroše te lamele..
Zetora se malo bolje optereti na kardanu,več mu se bliže servis..

Ovo govorim za Kristal seriju,to znam iz osobnog iskustva s tim traktorom...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Da samo kaj na Zetoru se brzo potroše te lamele..
Zetora se malo bolje optereti na kardanu,več mu se bliže servis..

Ovo govorim za Kristal seriju,to znam iz osobnog iskustva s tim traktorom...

Da to je i meni malo čudno, mislim ti kardani na velikim zetorima,ali kak onda ovo ide:http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4ihhGIKG7Q0
http://http://www.youtube.com/watch?v=OpRc1HoIfE8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dE6XPTrqaq0
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ide tako što je ta zemlja živi pjesak, a i 150 ks sa 3m rotodrljaču nije nešto, jer se sa 150ks može vozit 4m
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ide tako što je ta zemlja živi pjesak, a i 150 ks sa 3m rotodrljaču nije nešto, jer se sa 150ks može vozit 4m

da...u Poljskoj i Češkoj od kud većina videa dolazi sa Zetorima tam da...da dojde ovde bome bi se ošvical i to gadno...;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Z

zetor4718

Guest
IDE samo je pitanje kako dugo...

Kod mene kristal 120 izdrži 4 sezone pod rotobranom od 3m godišnje 60ha.
I onda počinju lamele prošklizavat..

e druga stvar je crystal,na ovim manjim serijama nema ama baš nikakvih problema
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037

ovo je lamela od kardana ona je potopljena u ulju a paljenje je takodje preko ulja bez kvacila do sad nije bilo proklizavanja a radio je silazu cak mi je jednom presa ugasila traktor nije puko osigurac a lamela na presi pretegnuta ova nije htjela da proklizi i ugasi
a za ove gore video uslovi rada se moraju prilagodit zemljistu i traktoru jer nije ista zemlja svagdje kod nas taj zetor 16245 na jednoj parceli ne bi mogo vozit 3 pluga
EDIT tek sam sad vidio na ovom 3 snimku zasto su prednji tockovi povijeni ka unutra i vise desni kao i kod mene jel to neka fabricka greska ili su oni lezajevi
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
IDE samo je pitanje kako dugo...

Kod mene kristal 120 izdrži 4 sezone pod rotobranom od 3m godišnje 60ha.
I onda počinju lamele prošklizavat..

Ok, " ide 4 sezone",
ali u kakvom je stanju taj traktor bio prije, da li su te lamele podešene dobro ,kakav vozač to vozi,da li radi još nešto teško na kardanu, kakva je ta zemlja, koji zahvat rotobrana , dubina obrade , KOJE ROTOBANE?
,jer neke idu i do duplo teže od drugih.Npr. ima rotobrana od 2,5 metra koje može vuć 50, 60 ks traktor, a ima nekih od 3 metra koje jd 120 ks ima kaj vući ( isprobano , ista zemlja, ista brzina otprilike), a razlika u zahvatu nije toliko velika.
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
pozdrav molio bi poznavaoce ove vrste traktora da mi pomognu radi se o tome da bi trebao na ovom zetoru da pokusam sklopiti glavu upravljaca sklop koji se nalazi ispred hladnjaka neko je to rasklopio poispadale su kuglice molim za bilo kakvu semu ili nacrt ako nisam na dobroj temi opet molim da me uputite gdje to mogu naci
 

Prilozi

  • zetor.jpg
    zetor.jpg
    56 KB · Pregleda: 517

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
stavi neku sliku toga što moraš slagati, kakve su kuglice, odakle su ispale, šta je sve rastavljeno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh