• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma ja mislim da ne bi trebalo biti problema, al ne da sad drugi prekidač ovo ono, kada bi mogao preko istoga, možda kada bi nešto na prekidaču prespojio??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma ja mislim da ne bi trebalo biti problema, al ne da sad drugi prekidač ovo ono, kada bi mogao preko istoga, možda kada bi nešto na prekidaču prespojio??

to da tak valja bilo bi orginal :) a probaj, pa buš vidio
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
hmmmmm, svi nekaj nabadate, al zapravo vlasnici Zetora pišu koješta tu po forumu u vezi modela!

ovako...
U seriju ZETOR MAJOR spadaju i oni za kockastom haubom i oni sa okruglom haubom!
TO JE PRVO KAJ MORATE ZNATI!
dalje, serija MAJOR SA KOCKASTOM HAUBOM počela se raditi od 1994.- ti prvi modeli 94. i 95. godište su bili sa kabinom od serije 52xx, 62xx, 72xx i 77xx samo kaj je bila ofarbana u crveno! i plastična!
zatim su 96. počeli raditi one standardne, koji su najrašireniji, dakle kockasta hauba i limeni krov crvene boje, iako su postojale razlike u kojekakvim sitnicama!

e sad ono kaj vas muči, a to je dolazak MAJORA sa OKRUGLOM PLASTIČNOM HAUBOM, inače dolazi pod nazivom MAJOR S- da vam budem iskren, ni sam ne znam dali su oni počeli 2001. ili 2002. god.
ugl,službeno radili su se do 2006. iako na tim iz 06. god ima dosta dijelova proizvednih 07. god- to je npr slučaj na mojem 7340

i da još razjasnim nekaj...
SERIJA SUPER, dakle 3321/41, 4321/41 itd RADILA SE PARALELNO SA MAJOROM, TU NEMA NIKAKVE MUDROSTI
počeli su 1997. a mislim da su se prestali raditi 2004.


A sad da nekima još bolje zakompliciram sve, STIGAO JE I NOVI MAJOR
dakle, proizvodi se od 2013. a do kad, to ćemo vidjeti...
evo ga!
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sYGoDQ&usg=AFQjCNGyhVs-eFNm8zvRGBBL-YAPQB-ODA
Ovi novi major... ima li njih na hrvatskom tržištu??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nema ih jos,tek bi trebali ovih dana krenuti u serijsku proizvodnju. Zadnja informacija je bila da ce u ceskoj major od 80ks kostati samo 20000e. Ako kvalitetom bude u rangu dosadasnjih modela,a trebao bi,to bi bilo nakon ulaska u eu isplativo uvesti,posto budu kod nas valjda znatno skuplji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa spoji radna na prekidac od prednjih i to je to kad upalis prednja sve svjetli.
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Prije nekih 10 dana sam bio u agrocop Kobatovcima i gledao novog majora, 77 KS, cijena 51.000 KM, ili 26.100 eura. Imao sam i sliku ma mobitelu, idem da pogledam.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki pa sta je tolki problem ubacit jos jedan prekidac ili dva i osigurac zlu netrebalo stavis svako posebno i palis si po potrebi da ti ne svijetli bezveze neke lampe:(think):
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
major.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Decki pa sta je tolki problem ubacit jos jedan prekidac ili dva i osigurac zlu netrebalo stavis svako posebno i palis si po potrebi da ti ne svijetli bezveze neke lampe:(think):

On ima postojeći prekidač već, ja sam samo pitao dali postoji koja caka da ne gase se svjetla za po cesti kada palim ta radna. ima posebno prekidač za radna ta napred i za svjetla za po cesti...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
On ima postojeći prekidač već, ja sam samo pitao dali postoji koja caka da ne gase se svjetla za po cesti kada palim ta radna. ima posebno prekidač za radna ta napred i za svjetla za po cesti...

Jesu ti na istom prekidacu ili znaci upalis za po cesti pa imas drugi prekidac za radna samo ti ugasio ove ili isti prekidac?
Prebrikaj da ti moze sve radit i radna svijetla i svijetla po cesti!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jesu ti na istom prekidacu ili znaci upalis za po cesti pa imas drugi prekidac za radna samo ti ugasio ove ili isti prekidac?
Prebrikaj da ti moze sve radit i radna svijetla i svijetla po cesti!

Da upalim za po cesti pa onda imam drugi za ta radna svjetla koja kada palim ugase ova..Pa zato sam i pitao jer možda je netko to radio pa da znam, a ne ovako da moram tražiti šta je pitanje..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prije nekih 10 dana sam bio u agrocop Kobatovcima i gledao novog majora, 77 KS, cijena 51.000 KM, ili 26.100 eura. Imao sam i sliku ma mobitelu, idem da pogledam.

a vidim ja i sad da ih ima. ja sam to citao krajem prosle godine,valjda su ubrzali isporuku. 26 000e,kažeš? znaci da onda u češkoj cijena i je oko 20 000e,trgovac mozda ima kakvih 1000-1500e troskova po traktoru i 4500-5000e stavi u džep. za očekivati.

evo i jedan video,mislim da ima i intercooler,vidi se i turbo...


http://youtu.be/u1BGgpQ8Vp8
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da upalim za po cesti pa onda imam drugi za ta radna svjetla koja kada palim ugase ova..Pa zato sam i pitao jer možda je netko to radio pa da znam, a ne ovako da moram tražiti šta je pitanje..

nadi koja zica ti je plus na tom prekidacu za radne i precvikaj ga i izoliraj drugu stranu a ovu stranu od prekidaca radnih na nju dovedi novi plus s osiguraca jer najvjerojatnije imas relej koji ti kad upalis radne ove ugasi da nemas veliku potrosnju struje!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da upalim za po cesti pa onda imam drugi za ta radna svjetla koja kada palim ugase ova..Pa zato sam i pitao jer možda je netko to radio pa da znam, a ne ovako da moram tražiti šta je pitanje..

nisam siguran sad 100%, čini mi se da je i prekidač od svjetala isti kao i za palit sva 4 žmigavca, ak je isti, na njemu imaš 7 ili 9 ulaza, nesječam s eviše točno, onda po tome sam đekove poštekaš, ako već misliš to raditi, iako ja nevidim nikakvu svrhu tog posla.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
hmmmmm, svi nekaj nabadate, al zapravo vlasnici Zetora pišu koješta tu po forumu u vezi modela!

ovako...
U seriju ZETOR MAJOR spadaju i oni za kockastom haubom i oni sa okruglom haubom!
TO JE PRVO KAJ MORATE ZNATI!
dalje, serija MAJOR SA KOCKASTOM HAUBOM počela se raditi od 1994.- ti prvi modeli 94. i 95. godište su bili sa kabinom od serije 52xx, 62xx, 72xx i 77xx samo kaj je bila ofarbana u crveno! i plastična!
zatim su 96. počeli raditi one standardne, koji su najrašireniji, dakle kockasta hauba i limeni krov crvene boje, iako su postojale razlike u kojekakvim sitnicama!

e sad ono kaj vas muči, a to je dolazak MAJORA sa OKRUGLOM PLASTIČNOM HAUBOM, inače dolazi pod nazivom MAJOR S- da vam budem iskren, ni sam ne znam dali su oni počeli 2001. ili 2002. god.
ugl,službeno radili su se do 2006. iako na tim iz 06. god ima dosta dijelova proizvednih 07. god- to je npr slučaj na mojem 7340

i da još razjasnim nekaj...
SERIJA SUPER, dakle 3321/41, 4321/41 itd RADILA SE PARALELNO SA MAJOROM, TU NEMA NIKAKVE MUDROSTI
počeli su 1997. a mislim da su se prestali raditi 2004.


A sad da nekima još bolje zakompliciram sve, STIGAO JE I NOVI MAJOR
dakle, proizvodi se od 2013. a do kad, to ćemo vidjeti...
evo ga!
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sYGoDQ&usg=AFQjCNGyhVs-eFNm8zvRGBBL-YAPQB-ODA

a što im dođe onaj Antar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh